сформувати уявлення про умови виникнення та припинення горіння,ознайомити з маркуванням небезпечних речовин; розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес; виховувати самостійність, спостережливість
Горіння. Умови виникнення та припинення горіння
Мета: сформувати уявлення про умови виникнення та припинення горіння,ознайомити з маркуванням небезпечних речовин; розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес; виховувати самостійність, спостережливість
Обладнання та реактиви: таблиці із зображенням заходів протипожежної безпеки, таблиці із зображенням небезпечних речовин
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Перебіг уроку
I. Організаційний етап
II. Перевірка домашнього завдання
III. Актуалізація опорних знань Перед вами зошит. Скажіть, з чого він виготовлений? А чи горить папір? То чому зошит не горить у нас в руках? В цьому нам допоможе розібратися матеріал уроку.
IV. Вивчення нового матеріалу
1.Горіння – це реакції окиснення, які супроводжуються виділенням тепла та світла.
У житті ми дуже часто зустрічаємося з горінням. Наведіть приклади.
Основні ознаки горіння:
- відбувається швидко;
- виділяє велику кількість теплоти;
- супроводжується полум’ям
За деяких умов горіння може відбуватися дуже швидко,що речовина вибухає. Це відбувається, коли речовина дуже подрібнена
Ознаки вибуху:
- відбувається дуже швидко;
- енергія,що виділяється, призводить до руйнівних наслідків;
- супроводжується вибуховою хвилею
2. Умови виникнення та припинення горіння
Умови виникнення
- наявність горючої речовини;
- доступ кисню;
- досягнення температури займання Температура займання деяких речовин близька до кімнатої. Такі речовини спалахують на повітрі самостійно,без нагрівання. Це явище називається –самозайманням Умовами припинення горіння є:
- зниження температури;
- перекрити доступ кисню 3. Маркування небезпечних речовин
Заповнення таблиці
Небе зпечні речовини |
Знак маркування |
Легкозаймисті речовини |
F |
Окисники |
О |
Надзвичайно займисті речовини |
F+ |
Отруйні речовини |
Т |
Речовини,які вибухають під дією полум’я |
Е |
Шкідливі для здоров’я |
Xn |
Подразнюючі речовини |
Xi |
Їдкі речовини |
С |
Дуже отруйні речовини |
Т+ |
V. Узагальнення та систематизація знань Закінчіть речення очікувань: Я знаю, що умовами виникнення горіння є:________________________ Я знаю, що для припинення горіння необхідно:______________________ Я знаю, що вибух супроводжується:_______________________________
Я знаю, що небезпечні речовини маркують:_________________________ VI. Підсумок уроку
VII. Домашнє завдан:ня Опрацювати §22,23, повторити§21, завдання №170,171, стор.136