ПОЗАКЛАСНИЙ УРОК
на тему:
«Вода — основа життя на нашій планеті»
ПЛАН ВІДКРИТОГО УРОКУ
Мета: 1. встановити рівень усвоєння основних теоретичних і практичних знань;
2. повторити теоретичний матеріал для підготовки до екзамену;
3. сформувати відповідальне відношення к рішенню практичних питань про цінність водних ресурсів і раціонального їх використання.
Вид заняття: брейн-ринг.
Тип заняття: систематизація та узагальнення.
Методи: презентація, усний, письмовий.
Матеріально-технічне забезпечення, ТЗН: презентація, роздатковий матеріал для опитування.
СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ
1. Організаційна частина заняття: Відведений час:
- Перевірка присутніх студентів на уроці. 1 хв.
- Представлення команд членам журі. 2 хв.
2. Повідомлення теми, формування мети та основних завдань. 2 хв.
3. Мотивація учбової діяльності: 5 хв.
повинні знати:
повинні вміти:
4. Відновлення та корекція опорних знань (актуалізація):
- Конкурс «Домашнє завдання». 20 хв.
5. Основна частина: 10 хв.
- Конкурс «Графічна обробка хімічного аналізу води».
6. Підведення висновків: 15 хв.
- Повідомлення результатів всіх конкурсів. Нагородження.
ХІД УРОКУ
1. Організаційна частина заняття:
- Перевірка присутніх на уроці.
- Представлення команд членам журі (додаток 1).
Додаток 1
Назва команди |
«Домашнє завдання»
mах – 5 балів |
«Графічна обробка хімічного аналізу води» За кожну правильну відповідь 1 бал mах – 2 бали |
Всього |
Найменування конкурсу |
|||
«АЙЗБЕРГ» |
|
|
|
«НІАГАРА» |
|
|
|
«АКВАМАРИН» |
|
|
|
«АКВА» |
|
|
|
2. Повідомлення теми, формування мети та основних завдань.
Тема: Вода — основа життя на нашій планеті.
Мета уроку: 1. встановити рівень освоєння студентів основними теоретичними та практичними знаннями;
2. повторити теоретичний та практичний матеріали для підготовки студентів до екзамену.
3. Мотивація учбової діяльності:
«Вода, у тебе нема ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються, не знаючи, що ти саме життя. Ти наповнюєш нас радістю, яку не пояснити нашими почуттями. З тобою повертаються до нас сили, з якими ми вже попрощались. По твоій милості в нас знову починають бурлити висохші джерела нашого серця. Ти саме найбільше богатство у світі…»
Антуан де Сент-Екзюпері
Вода є найважливішим джерелом життя на землі та здоров'я кожного з нас. Регулярне споживання необхідного нашому організму кількості води є залогом нашого відмінного самопочуття та довголіття. Вода – це символ плодоріддя, чистоти та мудрості, а корисні властивості використовуюються не тільки для задоволення природних нужд нашого органіму, але і в медицині, косметології, кулінарії, сільскому господарстві та підприємстві різних продуктів – да практично во всіх сферах нашого життя.
Розглянемо деякі з самих розповсюджених вод, які використовуються людиною в його життєдіяльності.
4. Відновлення та коректування опорних знань (актуалізація):
Перший конкурс: «Домашнє завдання».
Студенти по черзі представляють свої презентації на теми:
Конкурс оцінюють журі. Максимальна кількість балів 5.
5. Основна частина:
Другий конкурс: «Графічна обробка хімічного аналізу води».
В цьому конкурсі участь по 2 студента від кожної команди, яким видаються карточки з метою перевірки практичних знань графічної обробки лабораторних досліджень проб води. На виконання цього завдання відводяться 5 хвилин. Конкурс перевіряється та оцінюється журі За кожну правильну відповідь 1 бал. Максимальна кількість балів 2.
Варіант 1
Виконати графічну обробку даних хімічного аналізу води по таблиці № 1.
Таблиця № 1 – Вихідні дані
Q, м3/добу |
Т, °С |
% - екв. |
рН |
Сухий залишок |
|||||||
10 |
12 |
катіони |
аніони |
9 |
3,7 |
||||||
Na+K |
Ca |
Mg |
Σk |
Cl |
SO4 |
HCO3 |
Σa |
||||
78 |
13 |
9 |
100 |
88 |
8 |
4 |
100 |
|
|
Рисунок – Графік-діаграма |
Рисунок – Графік-прямокутник |
Варіант 2
Виконати графічну обробку даних хімічного аналізу води по таблиці № 2.
Таблиця № 2 – Вихідні дані
Q, м3/добу |
Т, °С |
% - екв. |
рН |
Сухий залишок |
|||||||
16 |
15 |
катіони |
аніони |
10 |
2,7 |
||||||
Na+K |
Ca |
Mg |
Σk |
Cl |
SO4 |
HCO3 |
Σa |
||||
88 |
9 |
3 |
100 |
5 |
64 |
31 |
100 |
|
|
Рисунок – Графік-діаграма |
Рисунок – Графік-прямокутник |
Варіант 3
Виконати графічну обробку даних хімічного аналізу води по таблиці № 3.
Таблиця № 3 – Вихідні дані
Q, м3/добу |
Т, °С |
% - екв. |
рН |
Сухий залишок |
|||||||
10 |
20 |
катіони |
аніони |
7 |
2,4 |
||||||
Na+K |
Ca |
Mg |
Σk |
Cl |
SO4 |
HCO3 |
Σa |
||||
40 |
20 |
40 |
100 |
30 |
15 |
55 |
100 |
|
|
Рисунок – Графік-діаграма
|
Рисунок – Графік-прямокутник |
Варіант 4
Виконати графічну обробку даних хімічного аналізу води по таблиці № 4.
Таблиця № 4 – Вихідні дані
Q, м3/добу |
Т, °С |
% - екв. |
рН |
Сухий залишок |
|||||||||
16 |
8 |
катіони |
аніони |
5 |
2,6 |
||||||||
Na+K |
Ca |
Mg |
Σk |
Cl |
SO4 |
HCO3 |
Σa |
||||||
10 |
40 |
50 |
100 |
25 |
60 |
15 |
100 |
||||||
|
|
||||||||||||
6. Підведення висновків: члени журі виставляють бали і визначають місця, для нагородження команд визиваються командири, отримують грамоти і подарунки.