Антонівський я/с №26
Херсонської міської ради
м. Херсон
Передноворічна гра-подорож
«У гості до ялинки»
( еколого - естетичне виховання. Курс «Культура добросусідства» «Херсонський віночок»)
старша логопедична група №3
вихователі: Калініченко Т.о.
Шевчук О.В.
2017-2018
Передноворічна гра-подорож «У гості до ялинки»
Маршрут: Клуб «Деревознай» - Станція 2 «Фото лісової красуні» - Станція 3 «Диво книжка » - Станція 4 «Майстерня «Витинаночка» - Станція 5 «Царство лісової красуні»
Станція 1. Клуб «Деревознай»
Попереднє домашнє завдання: знайти будь-який матеріал (науковий, художній) про ялинку.
Станція 2 «Фото лісової красуні»
Засідання клубу продовжує лісовий Фотограф-Біограф, який пропонує створити «сімейний альбам» ялинки. Треба скласти зображення хвойних поряд з гілочками.
Станція 3 «Диво книжка», яка пропонує літературну зустріч з ялинкою на сторінках книжок.
Колись давно, на зеленій Галявинці, під кучерявим Дубком жив сіренький Їжачок. Кирпатий, з чорними намистинками очей і геть без голочок, що ми звикли бачити на ньому сьогодні. На той час ними пишалася тільки зелена Ялинка. Вона дуже вихвалялася своїм вбранням і нікого не підпускала до себе ...
Подивилися сьогодні вранці діти на календар, а там залишився останній аркуш. Ялинка. Завтра Новий рік! Завтра ялинка! Іграшки будуть готові, а от ялинки немає. Вирішили діти написати Дідові Морозу листа, ...
Як Їжачок врятував ялинку
Колись давно, на зеленій Галявинці, під кучерявим Дубком жив сіренький Їжачок. Кирпатий, з чорними намистинками очей і геть без голочок, що ми звикли бачити на ньому сьогодні. На той час ними пишалася тільки зелена Ялинка. Вона дуже вихвалялася своїм вбранням і нікого не підпускала до себе – боляче кололася. Іноді навіть насміхалася над Їжачком, який сумлінно працював зранку й до пізнього вечора, збираючи гриби, ягоди, горішки.
– От мені нічого не потрібно! – гордовито промовляла Ялинка. – І ніхто мені не потрібен! Я найкрасивіша на цій Галявинці...
Станція 4 . Майстерня «Витинаночка»
Вступна бесіда;
Чи можна зробити прикраси з паперу? Так, наш народ традиційно прикрашав своє житло ажурними витинанками. Гарні вирізані з кольорового паперу слугували замість скатертини, серветки чи фіранки. Їх наклеювали на піч, стіни, вікна. Сьогодні ми зробимо витинанку «Ялиночка».
Виготовлення витинанки «Ялинка» - дитина – батьки
Станція 5 . Царство лісової красуні
Виготовлення ялинок з конусів по підгрупам ялинок з екоматеріалу (мушлі, зернята кави, шишки, нитки)
Передноворічна гра-подорож «У гості до ялинки»
(впровадження в практику курсу «Херсонський віночок»
Культура добросусідства»)
В Антонівському ясла-садочку №26 15.12.2017 відбулася передноворічна гра-подорож «У гості до ялинки», на яку були запрошені батьки та їх діти старшої логопедичної групи №3.
Діти разом з батьками мандрували станціями: Клуб «Деревознай» - Станція 2 «Фото лісової красуні» - Станція 3 «Диво книжка » - Станція 4 «Майстерня «Витинаночка» - «Царство лісової красуні».
Під час засідання клубу «Деревознай» дошкільнятам був запропонований турнір допитливих «Що ми знаємо про ялинку?». Діти відповідали на такі питання:
Малята та їх родини дізнались багато цікавого про життя та умови росту лісових красунь.
Продовженням гри була станція «Фото лісової красуні» - де батьки показали обізнаність в породах хвойних дерев. Вони називали такі види хвойних красунь: сосна, яловець, смерека, туя, тис, модрина. Результатом цієї станції був створений «сімейний альбом» ялинки.
Засіданням клубу було продовжено знайомство з Диво-книжкою, яка запропонувала дітям літературну зустріч з ялинкою на сторінках книжок. (М.Коцюбинський. «Ялинка», Ганс-Христіан Андерсен. «Ялинка»). Діти зрозуміли разом батьками, що в казках показано як гинуть дерева та як їх викидають на смітник. Під час читання уривків казок дошкільнята виявили такі риси: співпереживання, жалість, співчуття. Батькам була запропонована гра «Посортуй сміття», в якій дорослі вчилися сортувати сміття в баки за призначенням. Родинами клубу було прийнято рішення дітей виготовити ялинки – витинанки.
Таким чином, результатом передноворічної гри «У гості до ялинки» стало розуміння того, що можна створити новорічну композицію, використавши для цього небагато часу, але головним є те, що не треба знищувати красу ялинок та її родичів.