Комбінований урок вивчення нового матеріалу для учнів 5 класу із застосуванням інноваційних технологій, що сприяє кращому засвоєнню учнями нового матеріалу
Конспект уроку з основ здоров’я у 5 класі на тему: «ГРОМАДСЬКИЙ ТРАНСПОРТ»
Учитель: Моргун Т.А.
МЕТА: дати поняття «громадський транспорт», ознайомити з їх видами, вивчити правила поведінки у транспорті; виробляти навички поведінки- посадки й висадки з транспорту; виховувати бажання бути здоровим.
ОБЛАДНАННЯ: картинки, роздатковий матеріал, ситуаційні задачі, мультимедійна
дошка
ТИП УРОКУ: комбінований
ХІД УРОКУ.
1 АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
2. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
Загадки про транспорт ( на дошці висять картинки –відгадки про різні види).).
.
2.Вибрати картинки з громадським транспортом.
11.СПРИЙМАННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
1.Засоби безпеки в громадському транспорті. (на дошці висять картинки цих засобів)
а.Завд.3, стор.9 у робочому зошиті
б.Яке призначення молоточка, аптечки, вогнегасника? (завдання по рядах).
2.Безпечні місця в громадському транспорті.
а.Ситуаційназадача за схемою
.
б. Ситуаційна задача:
Ваша сусідка попросила допомогти її синові безпечно дістатися до дитячого садка.
Вам треба проїхати кілька зупинок автобусом. Зайшовши до салону, треба вибрати Найбезпечніше місце в автобусі.
Є три вільних місця:
а. у середній частині автобуса,
б. сидіння біля кабіни водія,
в. місце на задньому майданчику.
Висновок: найбезпечніші місця в салоні громадського транспорті- середня частина.
3.Де чекати громадський транспорт?
а.-На зупинках, посадкових майданчиках, в разі відсутності- на узбіччі, де є відповідні дорожні знаки. (на дошці висять картинки різних дорожніх знаків).
б. Із запропонованих дорожніх знаків, вибратиті,які показують місце зупинки громадського транспорту.
4.Правила поведінки на зупинках.(робота в групах за таким завданням).
5.Посадка в транспорт.
а.Робота в групах за таким зав данням
б. Сценка.
6.Фізкультхвилинка.
7.Правила поведінки в салоні.
б.Ситуаційні задачі (робота в групах)
111.УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ.
Які речі можна брати до салону громадського транспорту?
(кожнійгрупідається картинка).
1V. ПІДСУМОК УРОКУ.
а. На цьому уроці я дізнався…
б.Оцінювання учнів.
V.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: вивчити $ 4, завдання № 5 в робочому зошиті.