8 клас ВІ Тема. Високе Відродження. Реформація в Західній Європі
Тема заняття: Гуманізм. Високе Відродження
Мета: сформувати в учнів розуміння гуманізму як провідного принципу культури Високого Відродження, дослідити передумови появи культури Високого Відродження, ознайомитися з творчою спадщиною титанів Відродження;
формувати вміння аналізувати й узагальнювати історичний матеріал;
розвивати усвідомлення значення культурних досягнень для розвитку людства;
виховувати почуття прекрасного на кращих зразках світової культури.
Тип уроку: уроку вивчення нового матеріалу, формування компетентностей
Обладнання: Підручник: Щупак І.Я., Бурлака О.В., Власова Н.С., Піскарьова І.О., Секиринський О.В. Всесвітня історія: підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти. – Київ, УОВЦ «Оріон», 2021. - §8-9 п.1-2 стор. 45-50
ХІД УРОКУ
І.Організація класу.
ІІ.Актуалізація опорних знань, умінь, навичок.
Бліц-опитування за темою «Раннє Відродження. Гуманізм» (ВІ. 7 клас).
ІІІ.Мотивація навчальної діяльності.
Інтерактивна бесіда.
1.Чи бачили ви цю картину раніше?
2.Що вам про неї відомо?
3.Прокоментуйте наступну інформацію.
«Мона Ліза» («Джоконда»).
Картина італійського художника Леонардо да Вінчі.
Написана близько 1503 року.
Картина є одним з найвідоміших і безцінних творів живопису у світі.
На сьогодні картина знаходиться у власному залі Лувра під спеціальним захистом за куленепробивним склом, складною сигналізацією і механізмом для підтримання мікроклімату для збереження полотна. Вартість цієї системи складає 7 мільйонів доларів.
Картина на даний час визнана безцінною і не підлягає страховці.
ІV.Вивчення нового матеріалу.
План.
1.Поняття Високого Відродження.
2.Передумови Високого Відродження.
3.Представники епохи Відродження
-1-
Відродження – період розвитку європейської культури, для якого характерні гуманізм та наслідування античних традиції.
Відродження -середина XІІІ – XVІІ ст.:
Раннє - середина XІІІ – XV ст.
Високе – кінець XV– перша половина XVІ ст..
Пізнє – друга половина XVІ – XVІІ ст..
Гуманізм – принцип (правило), за яким в центрі пізнання та прославлення є людина. Гуманний – в інтересах людини
Ознаки гуманізму: людина – найвища цінність, ідеалом є всебічно розвинена людина, людина має право на вільний розвиток.
Античні традиції: вільний розвиток різних галузей культури, возвеличення людини.
-2-
Передумови Відродження. П.1.2 стор.45-46
-демократичні традиції міст-держав Італії;
-розвиток промисловості і торгівлі потребував розвитку освіти і науки;
-буржуа володіли коштами та фінансували розвиток науки і культури;
-у місті розвивалася і вільна людина;
-формувалася інтелігенція – люди розумової праці, які стали діячами Відродження.
-3-
Петрарка – перший представник культури Відродження.
Представник
|
Роки життя |
Країна |
Галузь, заняття |
Твори |
Відображення ідей Відродження |
Петрарка |
1304-1374 |
Італія |
Література |
Збірка поезій «Книга пісень» |
Відображення почуттів людини, кохання |
На основі тексту підручника §8-9 п.2 стор. 46-50 заповнити таблицю
Представники епохи Відродження
Представник
|
Роки життя |
Країна |
Галузь, заняття |
Твори |
Відображення ідей Відродження |
Леонардо да Вінчі |
? |
? |
художник, винахідник, вчений |
«Мона Ліза», ? |
Гуманізм – відображено реальних людей з їх почуттями і настроями. Винаходи задовольняли потреби людей в майбутньому |
Мікеланджело |
? |
? |
? |
? |
? |
Рафаель |
? |
? |
? |
? |
? |
V.Закріплення вивченого.
Робота над завданнями: стор.48, 49.
VІ.Підсумки уроку. Оцінювання.
VІІ. Домашнє завдання. Вивчити §8-9 п.1-2 стор. 45-50.