Образ Марусі Богуславки – це не історична особа узагальнений образ жінки-полонянки, яка, потрапивши в турецьку неволю і ставши дружиною турецького султана, не забуває рідної землі і намагається хоч щось корисне зробити для неї. Не маючи змоги повернутися в Україну, вона допомагає невільникам-козакам зробити це.
Хоч вона стала дружиною султана, але не забула своєї вітчизни, народу і прагне врятувати козаків-невільників. Звідси благородні риси і вчинки героїні. Маруся Богуславка не осуджується в думі, хоч вона і «потурчилась, побусурманилась».
Маруся дотримала свого слова — вона визволила козаків з неволі, хоч сама з ними не захотіла тікати в рідну землю, і не могла вже залишити чужої країни. Вона просить козаків передати батькам, щоб не збирали грошей для її викупу, бо вона вже додому не повернеться. Трагедія Марусі в тому, що вона, ставши жінкою турецького хана, не забула батьків своїх, свого рідного краю. Патріотичні почуття десь глибоко озиваються в її серці, і вона відважується на дуже ризикований крок: визволяє своїх земляків-невольників.
Маруся відважується на дуже ризикований крок: визволяє своїх земляків-невольників. ЇЇ вчинок свідчить про її велику любов до рідної землі, до українського народу.
Маруся символізує високі патріотичні почуття та безсмертну любов до України.
lll. Моє ставлення до Марусі
Я вважаю, що Маруся справжня героїня та патріотка своєї Батьківщини. Вона, ризикуючи своїм життям випускає на волю 700 козаків, для цього треба бути по-справжньому сміливою. Маруся могла б втекти разом з козаками, але вона не може зрадити чоловіка та кинути дітей. Вона зробила для свого народу все, що в її силах. А ще вона турбується про своїх батьків.