Характеристика та застосування ретровірусних векторів Підготувалавчитель біології, хімії та основ здоров’я Галій Софія
Номер слайду 2
Що таке ретровірус?Будова ретровірусу.
Номер слайду 3
Геном ретровірусів
Номер слайду 4
Геном ретровірусів
Номер слайду 5
Життєвий цикл ретровірусів має такі стадії:Інфікування чутливої клітини;Зворотна транскрипція; синтез дволанцюгової ДНК-копії генома;Транспортування синтезованої вірусної ДНК в ядро;Інтеграція вірусної ДНК в геном хазяїна;Транскрипція м. РНК з вірусної ДНК;Синтез у цитоплазмі структурних білків Gag, Pol, Env;Збірка віріонів;Вихід вірусу з клітини шляхом брунькування.
Номер слайду 6
Життєвий цикл вірусу
Номер слайду 7
Переваги використання ретровірусів як векторів
Номер слайду 8
Недоліки використання ретровірусних векторів
Номер слайду 9
Отримання векторів на основі ретровірусів
Номер слайду 10
Отримання векторів на основі ретровірусів. Рис. 16. 2. Генетична карта і схема транскрипції рекомбінантної молекули ретровірусного вектора в клітинах ссавців.
Номер слайду 11
Стратегії пакування і передачі ретровірусних веторів
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Стратегії пакування і передачі ретровірусних веторів
Номер слайду 14
Застосування ретровірусних векторів. У генній терапії:
Номер слайду 15
Застосування ретровірусних векторів. У тваринництві: За використання ретровірусів як переносників трансгенів, ранні морули позбавляють оболонки, піддають короткочасному впливу інфекційного вірусу, в геном якого попередньо вбудовано трансген, і морула трансплантується псевдовагітним самицям. Трансгенні тварини, отримані із застосування ретровірусів завжди є мозаїками з одним сайтом інтеграції, оскільки інфікування відбувається на стадії 8 – 16 клітин. Використання ретровірусів є дуже зручним, коли необхідно здійснити перенесення генів у клітини дорослого організму, наприклад, в клітини крові для усунення генетичних дефектів. Перспективним є використання ретровірусів як векторів для вбудовування трансгенів у клітини зародкового шляху та стовбурові клітини ссавців і людини, які здатні після низки мітотичних поділів заміщувати загиблі клітини багатоклітинного організму.