Тема: Моя мама – помічниця, її справи вдома.
(з використанням кубика Рорі)
Мета: Навчити дітей називати та описувати побутові дії мами за допомогою кубика; закріпити навички ліплення простих форм (кулька, ковбаска) та поєднання їх у композицію (букет). Розвивати звʼязне мовлення, активний словник, увагу, уяву, а також дрібну моторику та тактильні відчуття під час роботи з пластиліном. Виховувати любов, повагу та вдячність до мами, бажання робити приємні подарунки своїми руками.
Матеріали: Кубик Рорі (із зображеннями побутових дій мами), повітряний пластилін різних кольорів, картон-основа для листівок (наприклад, половина аркуша А5), дощечки для ліплення, вологі серветки.
Хід заняття
1. Організаційний момент та мотивація
Вихователь: «Добрий ранок! Давайте привітаємося із сонечком, що заглядає у віконце, і подаруємо одне одному посмішки. Сьогодні у нас буде дуже тепле і важливе заняття, присвячене найголовнішій людині у світі.
Послухайте загадку:
Хто нам казку почитає,
Смачним борщем нагодує,
Завжди про нас піклується
І найбільше в світі нас любить?
(Діти відповідають: Мама!)
Правильно! Це наша мама. А що мами роблять вдома, щоб нам було затишно й добре? Вони прибирають, готують, перуть. Мами — справжні чарівниці-помічниці. Сьогодні ми будемо розповідати про їхні справи та готувати для них сюрприз»
2. Гра з кубиком Рорі
Вихователь: «Дітки, мамина робота — це справжній секрет. Щоб дізнатися про нього більше, нам допоможе наш чарівний кубик. Дивіться, на ньому заховані мамині справи. Давайте перетворимося на справжніх казкарів і спробуємо «розшифрувати» мамині таємниці, які покаже нам кубик Рорі»
3. Фізкультхвилинка «Мамині помічники»
Вихователь: «Ох, як багато справ роблять наші мами. Вони справжні герої. Ми з вами гарно попрацювали, розповідаючи історії. А тепер давайте покажемо, які ми самі спритні помічники. Час нашим ніжкам та ручкам порухатися, щоб показати, як ми допомагаємо мамі»
4. Творча робота: ліплення святкової листівки
Вихователь: «Молодці! Ручки відпочили, ніжки пострибали. Ми багато говорили про мамину роботу. А коли мамі дарують щось зроблене своїми руками, вона найбільше радіє. Я пропоную зробити для нашої матусі найгарніший, найяскравіший подарунок — святковий букет квітів із чарівного, повітряного пластиліну. Але перед роботою давайте розбудимо наші пальчики, щоб вони були слухняні та добре ліпили квіти.
Ми працюємо з пластиліном. Згадаємо про головні правила».
Показ прийомів ліплення.
Самостійна робота дітей
5. Підсумок заняття
Вихователь: «Подивіться, які дивовижні букети вийшли. Кожен з вас вклав у свою листівку частинку своєї любові. Наші подарунки готові. Ми навчилися розповідати про мамину роботу і зробили подарунок. А тепер давайте пообіцяємо мамі, що...»
Вихователь пропонує дітям вибрати найкращу квітку у своєму букеті та сказати мамі, що вона зробить для неї, коли принесе подарунок (наприклад, «Я обійму маму і приберу іграшки»).



