Ігровий тренінг по охороні життя та безпеці життєдіяльності дітей
Тема. « Правила знай – про безпеку пам`ятай »
Мета. Продовжувати знайомити дітей з правилами поведінки в різних екстремальних
ситуаціях; закріпити в пам`яті номери телефонів екстрених служб.
Упорядкувати порядок дій в надзвичайних ситуаціях; розвивати вміння
орієнтуватися в складних ситуаціях, швидко знаходити оптимальний варіант
виходу з них.
Виховувати емфатичне ставлення до людей, тварин, навколишнього середовища,
дисциплінованість, чіткість у діях, співчуття.
Хід заняття
1. Організаційний момент.
Дорогі друзі, шановні гості, сьогодні наше заняття ми проведемо у «школі
екстремальних ситуацій ».
У нашій школі ви дізнаєтесь про те, як потрібно себе поводити, коли трапилася біда.
Про природу і дитину, стихійне лихо і вогонь, про отруєння і воду, про вулиці і дороги, небезпечні контакти, про все, що може загрожувати нашому життю.
Ця – наука непроста , але дуже важлива.
Якщо знаєш її ти – людина щаслива.
Друзі, а що ви знаєте про екстремальну ситуацію? Що це таке?
( це коли здоров`ю чи життю людини загрожує небезпека)
Сьогоднішнє засідання в нашій «школі екстремальних ситуацій» ми проведемо
у формі брейн - рингу з безпеки життєдіяльності.
Я поясню: брейн - ринг – це змагання людей, які багато дечого знають і весь час
поповнюють свої знання. Таких людей називають ерудитами.
Так, хоча ви ще діти, але ви постійно вчитесь і вже чимало знаєте. Отже почнемо.
Найперше розділимося на команди
1. Ерудити.
2. Інтелектуали.
Змагання матиме шість раундів, тобто шість частин. За кожну правильну відповідь
ви одержуватимете фішку – бал. Побачимо, хто набере найбільше фішок.
Ваші відповіді оцінюватиме журі. Переможці отримають подарунки.
За той час, коли пересиплеться пісок у годиннику, гравці мають дати відповіді на
ряд запитань.
Сигналом до початку та завершення раунду слугує звучання іграшкового барабана.
Переможцем стає команда, гравці якої дали найбільше правильних відповідей і
відповідно отримали найбільше фішок-балів.
Перший раунд
В кожному домі є чимало потрібних, але небезпечних речовин, з якими потрібно поводитися дуже обережно. При невмілому поводженні вони можуть стати причиною отруєння чи пожежі.
1. Познач червоним кольором горючі речовини, а синім – отруйні.
Клей, емаль, пральний порошок, ацетон, термометр, таблетки, дихлофос.
2. Вибери правильний варіант.
- Якщо знайдеш пляшечку з невідомою речовиною:
- Якщо в тебе заболів зуб:
- Діти, а чим можна отруїтися?
3. Відгадайте назви яких грибів зашифровано та скажіть, які з них їстівні, а які отруйні.
|
|
|
О |
|
|
|
||||||||
Б |
|
|
|
|
||||||||||
|
|
Е |
|
|
|
|
||||||||
|
Р |
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
Е |
|
|
|
|
|||||||
|
|
|
|
|
Ж |
|
|
|||||||
|
|
|
|
Н |
|
|
||||||||
|
|
|
О |
|
|
|
||||||||
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
1. Як солдати у рядочку, в сірих шапочках грибочки. (Рядовка)
2. Із найперших своїх днів найбіліший із грибів. По властивостях він цінний, лікар від
хвороб відмінний. ( Білий)
3. Ці стрункі грибочки зайняли пеньочки. Шапки в них кругленькі кличуть їх … (Опеньки)
4. Гриб цей на лійку шляпкою схожий, хоч і пекучий, але він хороший. Білий, міцний, ще й високий на ніжці, смачно посолений влітку у діжці. (Груздь)
5. Шляпка біленька, пластинки темненькі, ще й росте усюди, здавна ці смачні грибочки полюбляють люди. (Печериця)
6. Не їдять її сирою- смажать, солять та печуть, дуже дивно, що грибочок………………. зовуть. (Сироїжка)
7. В лісі, в полі, біля ганку-скрізь росте бліда……. ( Поганка)
8.Шляпка червона, ще й цяточки білі, виріс отруйний грибок на дозвіллі, кращий за всі цей грибочок із виду, та не готуйте його до обіду. (Мухомор)
Другий раунд
В житті не все так прекрасно
Злі люди трапляються часто
Якщо розумно себе поведеш,
Вихід знайдеш, не пропадеш.
1. Якщо ти сам вдома, ні в якому разі не відкривай двері незнайомцю. Хоч би як він тебе просив, допомогти ти йому не зможеш.
2. Які служби викликаються за цими телефонами?
3. Якщо тобі набридло сидіти самому вдома, ти:
4. Які правила безпеки порушили казкові герої?
- «Червона Шапочка»
5. Вибери предмет для гри:
6. Розгадай кросворд: «Небезпечні предмети»
По горизонталі:
1 |
|
2 |
|
|
|
||||
|
|
||||||||
|
3 |
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
||||||
|
|
4 |
|
||||||
|
5 |
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
||||||||
6 |
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|||||||
1. Це від дерева шматочок і на нім буяв листочок; Зараз – гостра та суха небезпечна дітлахам. (палиця)
3. Від сорочки відірвався та під ліжко заховався. Не бери його до рота, проковтнеш бо ненароком. (ґудзик)
5. Всі пеньочки розколола – для печі готові дрова, а тепер лягла під лаву, не чіпай її без справи. (сокира)
По вертикалі:
2. Тато може їм голитись, хлопчик має лиш дивитись, бо таке воно гострюще, - може вразити болюче! (лезо)
3. Гостра довга та струнка, в швачки у руках прудка. По сорочці побіжить і проляже шовчик вмить. (голка)
4. В простирадлі теплохід в зморшках прокладає хід. Дуже «дно» його гаряче – не торкайся, будь обачним. (праска)
|
7. Склади прислів’я :
про 4 подбає 3 ніж 7 не 2 сам 9 ти 8 тебе 5 Ніхто 1 краще 6
«Ніхто не подбає про тебе краще, ніж ти сам»
більше 2 багатство 5 Здоров`я 1 варте 3 як 4
«Здоров’я більше варте, як багатство»
Третій раунд
Побутова техніка приносить людям користь, полегшує життя, але неправильне поводження з приладами може стати причиною пожежі, аварійної ситуації. Сам прилад безпечній, а небезпечним може бути невміле поводження з ним.
1. Склади назви побутової техніки. Розкажи правила поводження з нею.
(Не торкайся електроприладів мокрими руками; не тягни за шнур, коли вимимикаєш;
Не розбирай на деталі; не торкайся зламаних розеток чи електроприладів)
2. Відгадай загадку:
У природі добувають
І на кухню направляють,
Тільки сірник піднесем,
Спалахне він вмить вогнем. (газ)
Назви властивості:
невидимий
не горить
отруйний
легкозаймистий
вибухонебезпечний
безбарвний
без запаху
3. Команда команді:
Гра «Продовж вислів»
Цей вогонь страшенний дуже
Злий, лихий, зубастий джин
При пожежі, любий друже,
Подзвони по ………. (101)
І малятам, і звірятам
Дуже добре треба знати:
Сірники не для забави
З ними страшно …… (грати)
Служба ця вам допоможе
Злу пожежу загасить
Забувать цього не гоже
Це вас може ….. (захистить)
Розігралась праска дуже,
Що робити будеш, друже?
За гаряче не хапай,
Із розетки ……. (вимикай)
Четвертий раунд
Фізкультхвилинка
Рухлива гра: « Пожежники на навчанні».
П’ятий раунд
Безпека на вулиці.
Коли з’явилися перші автомобілі, люди швидко зрозуміли, що бродити по дорозі уздовж і поперек більше не вийде. Люди тривалий час вирішували, як зробити рух автомобілів по вулиці безпечним. Щоб усім було зручно, придумали дорожні правила, яких повинні дотримуватися і пішоходи, і водії. Придумали також спеціальні знаки, що показують, як і куди треба їхати чи йти. Потім зробили світлофори.
1. Віднови послідовність рядків, прочитай вірш :
Всі машини одному (5)
Люди ж – лиш звільнилась путь (1)
І висить над мостовою (3)
Через вулицю ідуть (2)
Чародій триокий, (4)
Підкоряються йому. (6)
Можна тільки у дворі (2)
На дорозі ж – знає кожній – (5)
Знайте, друзі, дітворі (1)
Грати, бігати, стрибати (3)
Гратися ніяк не можна. ( 6)
Чи м’яча гуртом ганяти, (4)
2. Вибери правильну відповідь
3. Які бувають переходи?
Переходити нам слід,
Тільки там, де перехід,
А доріжку пішохідну
Наче зебру, добре видно.
Ось велике перехрестя,
Ген за ним до школи вхід,
Пам’ятай, для пішоходів
Тут підземний перехід.
|
1 |
||||||||
|
|
2 |
|
|
|||||
3 |
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
5 |
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
4. Розгадай кросворд «На дорозі»
По горизонталі:
3.Цілий день він при дорозі оком блимає на розі. (світлофор)
5. У тролейбусі салон, а в трамвайчику - …. (вагон)
6. Світлофор немов пастух стереже дорожній …. (рух)
7. Спокій людей служба ця стереже та від злочинців усіх береже. (міліція)
По вертикалі:
1. Знай, якщо ти пішохід, то прямуй на …. (перехід)
2. Той, хто ходить своїм ходом, здавна зветься …. (пішохід)
4. В темряві машина блима, бачить жовтими очима. (фара)
Шостий раунд
Змагання капітанів:
1. Як потрібно переходити вулицю?
2. Якщо ти відчув запах газу:
3. Якщо виникла пожежа, треба негайно:
4. Які правила слід виконувати, щоб запобігти пожежі?
5. Правила поведінки при спробі сторонніх пробратися до вашого дому:
6. Які стихійні лиха знаєш?
7. Що таке повінь?
(викликається сильними і тривалими зливами: річки виходять з берегів і під водою опиняються великі масиви (дільниці) суші).
Що таке землетрус?
(це сильне коливання земної поверхні, яке спричиняє великі руйнування і людські жертви.)
8. Який настрій у здорової людини найчастіше:
9. При зустрічі з твариною потрібно:
10. Якщо незнайомець запрошує в гості, треба:
Підрахунок балів. Підведення підсумків. Нагородження переможців.
Хто здоровий, той сміється.
Все йому в житті вдається
Він долає всі вершини –
Це ж чудово для людини.