Матеріал призначений для ознайомлення учнів з терміном «інфляція», розібратися в причинах інфляції, навчитися вимірювати рівень інфляції, розвивати логічне та абстрактне мислення, показати зв’язок економічних знань з життям.
ІНФЛЯЦІЯ Жодна ринкова країна не може визнати, що в неї немає інфляції.
Номер слайду 2
Мета уроку: 1. отримати знання по темі «Інфляція»; 2. розвивати пізнавальні інтереси в учнів, критичний спосіб мислення,продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки; 3. виховувати творчу активність,вміння працювати в команді, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;
Номер слайду 3
Інфляція - являє собою стійку тенденцію зростання загального рівня цін.
Номер слайду 4
Під час інфляції має місце: Знецінювання грошей по відношенню до золота. Знецінювання грошей по відношенню до товару. Знецінювання грошей по відношенню до іноземної валюти.
Номер слайду 5
Помірна Гіперінфляція Галопуюча ВИДИ ІНФЛЯЦІЇ за темпами зростання
Номер слайду 6
Види інфляції за темпами: - повзуча - зростання цін - до 5% на рік; - помірну - зростання цінв межах 5-10% на рік - галопуюча інфляція, коли зростання цін до 100% на рік. - гіперінфляція, що характеризується надзвичайно високими темпами зростання цін більш як 100% на рік
Номер слайду 7
Рівень інфляції Рівень інфляції показує, як змінилися ціни в економіці, і вимірюється за допомогою індексів цін (індексу споживчих цін, дефлятора ВВП тощо) як різниця між значенням цього індексу за певний період (у відсотках) та 100 %: = Iцін –100 % *100%. Гиззатуллина Елена Илдусовна
Номер слайду 8
Темп інфляції: Темп інфляції показує, як змінилася сама інфляція за певний період (прискорилась чи сповільнилась), і визначається за формулою:
Номер слайду 9
Зовнішні Внутрішні Причини інфляції:
Номер слайду 10
Наслідки інфляції - знецінення грошових заощаджень населення; - зниження реальних доходів населення; - породжуються інфляційний податок населення; - знижується реальна процентна ставка; - знижується мотивація до праці.
Номер слайду 11
Крах фінансової системи Ріст Соціальної Напруги Руйнування благоустрою Наслідки гіперінфляції
Номер слайду 12
ПЕРЕВІРИМО ЗНАННЯ: 1. Інфляція при якій ціни піднімаються в сотні разів називається гіперінфляція (+) 2. Підвищення заробітної плати без підвищення продуктивності праці спричиняє інфляцію попиту. (+) 3. При інфляції підвищуються реальні доходи населення . (-) 4. Помірна інфляція – ціни зростають на 100% . (-) 5. Інфляція існує окремо від безробіття. (-) 6. Джон Мейнард Кейнс - основоположник теорії "інфляції попиту". (+)