5 ніколи для батьків в соцмережах
1.) НІКОЛИ НЕ ОБРАЖАТИСЯ, ЯКЩО
Ще років 10 тому вважалося нормальним і навіть модним коментувати та лайкати членів родини. Нині ж утричі менше випадків, коли діти і батьки стають френдами. Відчути себе розкутими (у розумних межах) та дорослими в підлітковій інтернеткомпанії син чи донька можуть лише без пильного батьківського ока.
Інколи дорослі справді відводять душу в інтернеті, наївно вважаючи, що до синів і доньок це не дійде. Про варіант, коли прямим текстом пишуть про скандали з дітьми, варто взагалі забути. Адже з часом ваші стосунки зміняться, а негатив залишиться (його могли копіювати і рознести по всьому інтернету).
Існує різновид батьків-Шерлоків, які прагнуть розвідати все про життя дитини потайки. Вони заводять «запасні» сторінки в соцмережах з вигаданими іменами, нерідко вказують такий самий, як у дитини, вік. А потім збирають «досьє».
Популярне нині за кордоном shame video в перекладі означає — «відео, що присоромлює». Інтернет — не місце для виховання та покарань. Тож повчання теж залиште для офлайну, а всі відомі вам нюанси, які можуть скомпрометувати дитину, не згадуйте навіть у запалі під час інтернет-дискусії.
Нині зростає перше покоління людей, дитинство яких минуло при соцмережах.«Навіщо ви викладали так багато приватного?» — зазвичай питають вони в батьків. Звісно, дитячі фото можна викласти заднім числом. А ось записи тат і мам — комусь «компромат», а комусь — цінні спогади про дитинство.
РОЗПОВІДАЄ ДИТЯЧИЙ ПСИХОЛОГ ОЛЕНА ШАМРАЙ.