Інформаційна довідка
«Алкоголь та підлітки – правова основа»
Мета:
Форма: інформаційна довідка.
Обладнання: комп’ютер, офісна техніка, електронні та паперові носії, Інтернет – ресурси.
Інформаційна довідка
«Алкоголь та підлітки – правова основа»
«Хмільне завжди протягує нам руку,
коли ми зазнаємо невдач, коли ми
слабнемо, коли ми втомлені, і вказує
надзвичайно легкий шлях виходу
з обставин, що склалися.
Але обіцянки ці неправдиві: фізична
сила, яку воно обіцяє, - примарна,
душевний підйом – оманний; під
впливом хмільного ми втрачаємо
істинне уявлення про цінності речей»
Джек Лондон
А що ти насправді знаєш про алкоголь?
«АЛКОГОЛЬНА» статистика України
Рівень споживання алкоголю в Україні складає 20 літрів на рік. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), критична цифра споживання - 8 літрів на рік.
Україна посідає третє місце у світі по середньому споживанню горілки на людину (7,7 літра на рік). Перше місце в даному рейтингу належить Росії (13,9), друге - Білорусі (11,3), четверте - Польщі (7,0), п'яте - Казахстану (5,9).
30% чоловіків в Україні у віковій групі від 25 до 50 років залежні від алкоголю. На 6 питущих чоловіків припадає 1 жінка.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Україна посідає перше місце за масштабами розвитку підліткового алкоголізму. Майже 40% українських підлітків 14 - 18 років регулярно вживають спиртні напої. 1% дітей 12 - 13-ти років вживають алкогольні напої щодня.
Вживання пива в Україні серед підлітків за останні чотири роки зросло вдвічі.
В Україні офіційно зареєстровані та поставлені на наркологічний облік 700 тисяч осіб з діагнозом хронічний алкоголізм.
Поряд з алкогольною веселістю
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) алкоголь вбиває 2,5 млн людей щорічно, поступаючись тільки злоякісним новоутворенням і серцево-судинним захворюванням.
В Україні щороку через алкоголь помирають понад 40 тисяч людей.
Наслідки алкогольного сп’яніння:
Наслідки тривалого зловживання алкоголем:
-«Антиалкогольне» законодавство України
Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 12.12.1995 р. (зі змінами та доповненнями)
Стаття 15-2. Обмеження щодо споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів
Забороняється споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв, вин столових:
Стаття 15-3. Обмеження щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів
Забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:
Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.
У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.
Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 р. (зі змінами та доповненнями)
Стаття 178. Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді
Розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, -
тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (від 17 до 85 грн.)
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, -
тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (від 51 до 119 грн.)
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді, -
тягнуть за собою накладення штрафу від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 102 до 136 грн.) або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Речовина, яка зумовлює найбільшу смертність серед молоді, - АЛКОГОЛЬ!
Чи варто ризикувати?
Завжди роби вибір на користь здоров’я!