Інформаційні процеси: зберігання, опрацювання, передання та пошук повідомлень.

Про матеріал
Навчальна мета: Познайомити учнів з інформаційними процесами та навчити їх застосовувати в житті Розвивальна мета: Розвити вміння працювати з інформацією, опрацьовувати інформацію та збирати, передавати та шукати інформацію Виховна мета: Розвити в учнях інформаційну культуру, виховати посидючість
Перегляд файлу

Урок 2

 

Тема: Інформаційні процеси: зберігання, опрацювання, передання та пошук повідомлень.

 

Навчальна мета: Познайомити учнів з інформаційними процесами та навчити їх застосовувати в житті

 

Розвивальна мета: Розвити вміння працювати з інформацією, опрацьовувати інформацію та збирати, передавати та шукати інформацію

 

Виховна мета: Розвити в учнях інформаційну культуру, виховати посидючість

 

Тип уроку: Комбінований урок

 

Структура уроку

 

  1. Організаційний момент
  2. Етап орієнтації
  3. Етап проектування
  4. Етап навчальної діяльності
  5. Гра
  6. Контрольно-оцінювальний етап
  7. Домашнє завдання

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

Доброго ранку, діти!

Черговий, хто сьогодні відсутній в класі?

Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Інформаційні процеси».

 

ІІ. Етап орієнтації

Щоб добре вміти працювати з інформацією, потрібно знати всі можливі дії з нею. Саме цим ми сьогодні і займемося. Давайте починати.

 

ІІІ. Етап проектування

План уроку

  1. Інформаційні процеси
  2. Гра
  3. Домашнє завдання

 

  1. Етап навчальної діяльності

Процеси, які пов’язані із пошуком, отриманням, зберіганням, обробкою, передачею та використанням інформації називаються інформаційними процесами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З кожним роком в світі об’єм інформації збільшується в декілька разів. В середині ХХ століття з’явилось поняття комп’ютерного вибуху, коли людина повинна була володіти таким об’ємом інформації, що в пам’яті вже важко його зберегти. І тут на допомогу людині прийшов комп’ютер. З появою цієї техніки з’явилися нові науки – кібернетика, інформатика, експертні системи, нейронні мережі та ін.

Інформатика – це наука, яка вивчає інформаційні процеси в живій та неживій природі, суспільстві та техніці.

Комп'ютер — універсальна цифрова обчислюваль­на машина для оброблення програмованої інформації.

Інформаційна технологія – це організація інформаційних процесів з використанням технічних засобів та приладів. (записати)

Існують такі види інформаційних технологій: пошта, письмо, телефон, телеграф, електрона пошта та ін.

Паперові технології – це організація передачі інформації за допомогою паперових носіїв.

Нові інформаційні технології – це організація передачі даних через ПК. (записати)

Демонстрація та обговорення малюнка(Додаток 1)

 

Фізкультхвилинка

Хто здоровим хоче буть,

Про зарядку не забудь!

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись,

Руки вгору, руки в боки,

І зроби чотири кроки,

Дерева високі-високі,

Травичка низенька-низенька,

Вітер дерева колише, гойдає,то вниз пригинає.

Птахи з дерев летять, відлітають,

А учні тихенько на місця сідають.

 

  1. Гра

Гра  «Хто є хто? Джерело-споживач-носій»

Прокоментуйте інформаційні процеси, заповнюючи наведену таблицю.

Процес

Джерело

Споживач

Носій

1

Ми переглядаємо новини по телевізору

 

 

 

2

Користувач грає у комп’ютерну гру

 

 

 

3

Дистанційне складання іспиту

 

 

 

4

Автоматичне керування роботом

 

 

 

5

Учень пише вірш

 

 

 

6

Двері відчиняються ключем

 

 

 

7

Учні малюють стінгазету

 

 

 

 

Гра – кодування (робота в парах)

Двоє хлопців приїхали відпочивати до літнього табо­ру. Перший поцікавився у другого, як його звати.

— Відгадай,— відповів той. — Я замінив кожну літе­ру свого імені на номер в українському алфавіті. Вийшло 22 7 21 4 12 14. Розкодуйте ім’я хлопчика.

 

Завдання 2. Закодуйте ім’я свого партнера по парті. Дайте відповідь на питання: Якими інформаційними процесами ви користувалися в роботі?

 

  1.     Контрольно-оцінювальний етап(робота в парах)

1. Інформацію, що не залежить від особистої думки чи судження, можна назвати:

 а) достовірною; 

 б) актуальною;

 в) об'єктивною;

 г) корисною;

 д) зрозумілою.

2. Інформацію, що відбиває правдиве положення справ, називають:

 а) зрозумілою;

 б) достовірною;

 в) об'єктивною;

 г) повною;

 д) корисною.

3. Інформацію, істотну і важливу в даний момент, називають:

 а) корисною;

 б) актуальною;

 в) достовірною;

 г) об'єктивною;

 д) повною.

4. Інформацію, за допомогою якої можна вирішити поставлену задачу, називають:

 а) зрозумілою;

 б) актуальною;

 в) достовірною;

 г) корисною;

 д) повною.

5. Властивості інформації - …

6. Інформаційні процеси -

  1. Домашнє завдання

1. Вивчити терміни

2.  §

3. пит.

 

Самостійна робота

Додаток 2

1. в  4. г  

Ключ до тесту      2. б   

3. б 
Додаток 1

 

1

 

doc
Додано
14 квітня 2020
Переглядів
2117
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку