Інформатика. Урок:Об’єкти навколишнього світу та їх властивості

Про матеріал
Урок розвитку комтентностей з використанням інноваційних технологій навчання
Перегляд файлу

Тема: Об’єкти навколишнього світу та їх властивості

Мета:

  •     формувати предметні компетентності: розуміння сутності основних понять, як об’єкт, його властивості та класифікація; формувати інформаційно-цифрову компетентність;
  •     розвивати ключові компетентності: екологічна компетентність (свідоме дотримання правил безпечної поведінки під час роботи з комп’ютерною технікою); культурна компетентність (обізнаність у різних сферах застосування об’єктів та їх властивостей);навчання впродовж життя (володіння алгоритмом використання програмних засобів; вміння визначати навчальні цілі та способи їх досягнення;

Тип уроку: урок формування компетентностей;

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, презентація, картки із завданнями.

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання;

Доброго ранку! Доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Хай тупають ніжки.

Працюють голівки,

І сяють усмішки.

Доброго ранку! Доброго дня!

Бажаєте ви. Бажаю вам я! 

  • перевірка присутніх;
  • перевірка готовності учнів до уроку;

- Перевірте, чи все необхідне лежить у вас на парті: зошит, підручник, ручка, олівець.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Повторюємо:

  1. Що таке інформація?
  2. Що таке інформатика?
  3. Як ми отримуємо інформацію? (За допомогою чого?)

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку

Мета сьогоднішнього уроку якомога найкраще познайомитися з поняттям об’єкти та дізнатися які об’єкти знаходяться навколо нас.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Світ навколо нас чудовий і різноманітний. Люди і машини, рослини і тварини, моря і гори, сонце і зорі... Усе, що нас оточує, — це об'єкти. Об'єктами є і предмети, і живі істоти, і явища природи.

  • Розглянь малюнки. Які об'єкти зображені на першому малюнку? (Це є об’єкти неживої природи)
  • На другому малюнку? (Об’єкти живої природи)
  • Розглянемо наступні малюнки. (Рукотворні об’єкти та об’єкти природних явищ)
  • Що відбувається на останньому  малюнку? (Цей вид об’єкти події і процеси)

depositphotos_186537338-stock-illustration-vector-illustration-of-solar-panels_1308-9155Похожее изображение

 

 

 

 

 

 

94f13baa2f5852aa627b565ae4c01275

 

 

 

 

 

 

 

 

Світ, що нас оточує, складається з предметів і явищ. Предметами є стіл, шафа, парча, книга, м'яч, будинок, Сонце, Місяць, птах та багато інших. Вам, звичайно, відомі такі явища як снігопад, дощ, землетрус, повінь.
Кожен предмет або явище є об'єктом. Отже…

Об'єкт – це частинка навколишнього світу.

Це предмети, явища та процеси, які реально існують і розглядаються як єдине ціле
Ми живемо в оточенні величезної кількості різноманітних об'єктів. Будь-яка інформація, яку ми отримуємо, пов'язана з певними об'єктами. Кожен об’єкт має свою назву.

- Погляньте на малюнок. Яку назву має об’єкт?

  Об’єкти можуть складатися з інших об’єктів. Наприклад зайчик складається з таких об’єктів…..

Отже … Об'єкт - це щось, що можна розглядати як ціле. Об'єкт має свою назву.

І один об'єкт може складатися з кількох об'єктів.

1)Робота за підручником ст.108 та зошитом ст. 26

Завдання 1

Розгляньте малюнок. Підготуйте відповіді на запитання.

1. Які із зображених об’єктів належать до неживої природи? до живої природи? є рукотворними?

2. Хто і що рухається на малюнку?

3. Які явища природи тут зображені?

4.Робота в зошиті. Завдання 1

Завдання 2. Обґрунтуйте свій вибір.

Завдання 2

За малюнком доведи, що рослина огірок складається з кількох об’єктів.

 Назви їх. …………

-Це будова рослини.

 

 Робота в зошитах. Завдання 3. Погрупуй зображені об’єкти за зразком

        Завдання 3

-З яких об’єктів складається комп’ютер?Робота в зошиті (завдання 5)позначте складові комп’ютера

V. Фізкультхвилинка

Проведемо фізкультхвилинку.

Я називаю об’єкт

-якщо цей об’єкт живої пророди ми демонструємо його рухи, або що він росте;

-якщо об’єкт неживої природи, то він не рухається (присідаємо і ніби спимо);

-якщо об’єкт створений руками людини, то робимо  рухи рукам;

-якщо явище, повторюємо його звук

(Стіл, зайчик, дощ, камінь, лисиця, вітер, дерево, учні, зошит, земля…)

2)Робота у парах

Зараз ми розіб’ємось на пари і виконаємо наступне завдання.

Треба підкреслити слова за вказаною  властивістю

Червоний, кислий, зелений, стиглий, синій, жовтий, білий –  за кольором;

Солодкий, гіркий, товстий, кислий, високий – за смаком;

Квадратний, круглий, фіолетовий, продовгуватий, трикутний – за формою.

Глиняна, пластмасова, зелена, паперова, скляна – за матеріалом.

       VI Робота за комп’ютером

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером

Гра «Доповнити речення»

Діти, допоможіть мені закінчити речення про те, як потрібно працювати у комп’ютерному класі.

Не можна розпочинати роботу без ... (дозволу вчителя)

Не торкайтесь ... (шнурів, розеток)

Відстань до монітора від очей має бути ... (50 см.)

Не торкайтесь пальцями екрана ... (монітора)

За комп’ютерним столом не можна ... (їсти та пити)

При роботі за комп’ютером руки мають бути ... (чистими та сухими)

 

 

  1. Робота з комп’ютером

 

      VІІ.Фізкульхвилинка (офтальмологічна пауза)

Очі швидко обертаєм,

Головою не хитаєм.

Вліво раз, два, три, чотири.

Вправо стільки ж повторили.

По колу очі обертаєм

І все навколо розглядаєм.

Раз коло, два і три, чотири.

Щільніше очі ми закрили.

На п’ять і шість їх потримали

І потім знову закружляли.

 

VІІІ. Підсумок уроку

«Шукаємо разом»

Знайди в класі об’єкти створені людиною.

 

Рефлексія

  • Я дізнався на уроці………
  • Я навчився на уроці….
  • Мені сподобалась на уроці…
  • Найвеселішим було коли ми………….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

 

Гра  «Відшукай об’єкт за властивістю і значенням».

В кишені знаходяться різні геометричні фігури. На кишені – табличка. За описом властивості об’єкта та значенням цієї властивості, треба розкласти геометричні фігури, на свої місця.

Об’єкт

Властивість

Значення властивості

 

Колір фону

Зелений

Колір межі

Червоний

Кількість кутів

4

 

Колір фону

Блакитний

Колір межі

Червоний

Кількість кутів

3

 

Колір фону

Фіолетовий

Колір межі

Рожевий

Кількість кутів

4

 

Колір фону

Червоний

Колір межі

Зелений

Кількість кутів

3

 

Колір фону

Жовтий

Колір межі

Блакитний

Кількість кутів

4

 

Колір фону

Жовтий

Колір межі

Зелений

Кількість кутів

0

 

Колір фону

Червоний

Колір межі

Чорний

Кількість кутів

0

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
22 березня 2021
Переглядів
2000
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку