Інструктаж з БЖД. Виділення фрагменту тексту. Зміна значень властивостей символів (колір тексту, шрифт, накреслення)

Про матеріал
Конспект уроку з інформатики для 3 класу НУШ на тему: Інструктаж з БЖД. Виділення фрагменту тексту. Зміна значень властивостей символів (колір тексту, шрифт, накреслення)
Перегляд файлу

Клас: 3

Урок: Інформатика

Тема: Інструктаж з БЖД. Виділення фрагменту тексту. Зміна значень властивостей символів (колір тексту, шрифт, накреслення)

Мета: познайомити учнів із способами зміни значень властивостей в текстовому документі, виділенням частин тексту та його змінюванням; розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку: засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, зошити.

Програмне забезпечення: Microsoft Office Word 2007 (2010).

Хід уроку

І. Організаційний етап

  •                 Привітання з класом

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі

C:\Users\ирина\Desktop\конспекти уроків Інформатика\2 класс\урок 10\Inf_1kl_3t_konsp_01.jpg

  1. Бесіда.
  • Що називається текстовим редактором? (це програма, що дає змогу вводити текст, змінювати та виправляти його)
  • За допомогою чого ми вводимо текст?

Лежить вона біля екрана.

Всім буквам з кнопок вона мама.

Знайому має всім структуру –

Чудовий друг … (клавіатура)

  • Які групи клавіш має клавіатура? (цифрові, буквені, службові, клавіші-стрілки)
  • В якому текстовому редакторі ми працювали на минулому уроці? (Microsoft Word)
  • Як запустити програму Microsoft Word? (Пуск – програми – стандартні – Microsoft Word)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

  • Як же змінити текст, якщо це необхідно?
  • Як виділити частину тексту?
  • Як змінити шрифт або колір тексту?

Сьогодні на уроці ми знайдемо відповіді на всі ці питання.

ІV. Мотивація навчальної діяльності

  1. Розминка.

Сергій, Віталій і Михайло сховали м’яч, ракетку та воланчик. Сергій не ховав ракетку, Михайло не ховав ані ракетки, ані м’яча. Хто що заховав? Михайло заховав воланчик, Віталій — ракетку, Сергій — м’яч.

У павука 4 пари ніг, а в козеняти — 2 пари ніг. Наскільки більше ніг у павука, ніж у козеняти? На 4 ноги

Молодці! Продовжуємо працювати.

V. Вивчення нового матеріалу

Виділену частину тексту називають фрагментом тексту.

 Фрагмент тексту можна: виділити, вирізати, копіювати, вставити, видалити.

В цьому нам допоможуть клавіші:

Виділити                   Клавіші-стрілки або за допомогою миші.

Вирізати                    CTRL + X

Копіювати                 CTRL + C

Вставити                   CTRL + V

Видалити                  DELETE або BcSp

Для того, щоб виділити одне слово потрібно натиснути по ньому 2 рази лівою клавішею миші. Область виділення зафарбується світло-блакитним кольором.

Для того ж щоб виділити ціле речення потрібно затиснути клавішу CTRL та лише один раз лівою клавішею миші.

Для змінення зовнішнього вигляду тексту:

  1. Виділи фрагмент тексту.
  2. Вибери відповідну кнопку для роботи з виділеним фрагментом тексту.

VІ. Фізкультхвилинка

Із-за парт ми піднялись, 
Всі добряче потяглись, 
Гарно спинки всі прогнули 
І про втому геть забули. 
Пальці всі в замок закрили 
Й стисли їх мерщій щосили. 
А тепер присіли — раз! 
Фізкультпауза у нас. 
Піднялись і пострибали, 
Мов сніжинки покружляли. 
Сіли рівно — і до праці. 
Хай не стомлюються пальці. 

VІ. Формування вмінь та навичок

  1. Практична робота за комп’ютером
  • Запустіть програму Текстовий редактор.
  • Надрукуйте повідомлення про стан забруднення повітря.
  • Свій текст відредагуйте відомими засобами.

Забруднюють повітря природні чинники й діяльність людини: викиди промислових підприємств, автомобільний транспорт. Проблему охорони повітря від забруднення потрібно розв’язувати всім.

Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Сидимо в автобусі ми,

Дивимось на всі боки.

(дивимося вправо-вліво не повертаючи голови)

Дивимося вгору, дивимось униз

А автобус наш стоїть, що ж це він притих?

(замружуватися)

Внизу річка - глибоко,

(відкриваємо очі і дивимося вниз, на кінчик носа, не опускаючи голови)

Вгорі пташки - високо.

(дивимося вгору, на точку між бровами)

Двірники - туди-сюди

Витирають личенько.

(швидко моргаємо)

Колеса закрутилися,

Вперед ми покотилися.

(Здійснюємо кругові рухи очима)

VII. Підсумок уроку

  •                 Бесіда за питаннями
  • Що називається текстовим редактором?
  • Як же змінити текст, якщо це необхідно?
  • Як виділити частину тексту?
  • Як змінити шрифт або колір тексту?

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
1 грудня 2020
Переглядів
871
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку