Інтегроване заняття для дітей молодшої групи
«Подорож з Назарчиком»
Програмовий зміст :
- продовжувати вчити дітей відгадувати загадки, збагачувати словниковий запас поетично – художніми виразами (Зайчик – побігайчик, Білочка - стрибуня);
- вчити складати прості речення з прийменниками, описувати тварину за допомогою вихователя;
- закріплювати вміння дітей визначати (низька - висока);
- визначати розташування предметів ( вгорі, попереду, за, під );
- вчити використовувати способи прикладання елементів однієї множини на елементи другої для визначення понять (більше, менше, так само, стільки ж);
- розвивати спостережливість, уяву, мислення, виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання допомагати тваринам.
Матеріали:
- демонстраційний матеріал: хлопчик Назарчик, вірш І. Паламарчук «Ліс»;
- іграшкові заєць та білка, об’ємні ялинки різного розміру, картка з двома смужками (вгорі – рожева, внизу - жовта); 4 зайчика та 4 білочки; роздатковий матеріал : 4 білченят, 4 шапочки; 4 морквинки, 3 зайчика.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
Дітки, сьогодні до нас завітав хлопчик Назарчик, який хоче розповісти про свою пригоду готові? (Так)
Але спочатку ми підготуємо оченята (вправа для очей )
Назарчик хоче, щоб ми відгадали, де він був, слухайте уважно
Ліс не спить — весну чекає,
Прибирає, підмітає,
Розбирає кучугури —
Льодяні виносить мури.
То, де ж він був ? (Так. У лісі)
Кого ж він там зустрів, відгадайте :
Що за дивна непосида?
На стежинку шишки кида?
З гілки скік та скік на гілку.
Упізнали, друзі... (білку)?
Розкажіть про білочку, за картиночками - Молодці!
Послухайте ще кого він зустрів:
В лісі тваринка живе полохлива,
Добра, пухнаста, та дуже ляклива.
Вушки вона притискає свої,
Шурхіт усякий лякає її. (Заєць.).
Так, погляньте на мнемокуб та розкажіть про нього.
Що росте у лісі? (Дерева )
Ось подивіться , які вони ( Високі та низенькі)
Скільки високих, а низеньких? ()
Подивіться , де знаходиться білка? (На.. за… деревом ). А зайчик ? (Під.. попереду… дерева)
Дидактична гра «Хто сховався»
Вихователь викладає на дошці дві смужки: на верхній — чотири білки, на нижній — чотири зайця.
— Скільки білочок і зайчиків? (Порівну.)
— Діти, заплющіть очі ( Діти заплющують очі, а вихователь ховає одну білку)
Діти, очі відкривайте!
Хто сховався, визначайте!
— Що помітили? (Немає білки.) Кого менше: зайців чи білок? (Білок.) На скільки? (На одну.)
— Як зробити, щоб звірів було порівну? (Додати ще одну білку.)
Діти заплющують очі, а вихователь виставляє ще одного зайчика.
— Що ви помітили? (З’явився ще один зайчик.)
— Кого більше: зайчиків чи білочок? (Зайчиків.)
— На скільки більше? (На один.)
Гра проводиться 2-3 рази.
Фізкультхвилинка
Забавлялись зайченята, білченята (Встають, руки піднімають угору.)
Виглядаючи маму і тата. (Руки на поясі, повертаються праворуч — ліворуч.)
Ось так лапку до лапки. (Плескають у долоні.)
Ось так шапку до шапки. (Руки піднімають до голови.)
Ось так — вусом потрусили. (Хитають головою.)
Й пострибали так уміло . Так-так-так! (Стрибки на місці.)
Вихователь
Ой, прийшла до нас зима,
Кучугури намела!
Пташок, звірів налякала,
Дуже холодно їм стало.
— Чи згодні ви малята, тваринам допомагати?
Пальчикова гра
— Дітки, білочка та зайчик просить вас допомогти погодувати дитинчат.
Допоможемо ?
У кожної дитини є картка з двома смужками: рожева— вгорі, жовта — внизу.
— Посадіть на верхню смужку білченят.
Діти викладають по п’ять білченят.
— Беріть по одному правою рукою і «висаджуйте» їх зліва направо. А на нижню смужку покладіть їм шапочки стільки ж, скільки й білченят.
— Скільки білченят і горішків? (Порівну.)
— А тепер на верхню смужку викладіть морквинки.
Діти викладають чотири морквинки.
— А на нижню «посадіть» зайчиків.
Діти викладають три зайчика.
— Чого більше — зайчиків чи морквинок? (Морквинок.)
— Чого менше? (Зайчиків.)
Підсумок
- Хто приходив до нас?
- Кого він зустрічав?
— Як ми їм допомагали?
— Чим годували зайченят?
— А маленьких білченят?