Інтегроване заняття в середній групі «ПОДОРОЖ У КАЗКУ»

Про матеріал
Закріплювати вміння дітей орієнтуватися в просторі відносно аркуша паперу; продовжувати формувати та уточнювати знання дітей про геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник, прямокутник), вправляти у їх кількісній лічбі; закріплювати знання дітей про цифри в межах 4; вчити застосовувати наявні знання в практичних діях, виконувати завдання на слух; розвивати пізнавальні процеси та здібності дитини, логічне мислення, увагу; виховувати вміння працювати разом. Продовжувати вчити дітей уважно розглядати картини, визначати про що вони, відповідати на питання за їх змістом повними реченнями; ознайомити зі змінами, що відбуваються в природі з настанням зими; закріплювати знання про силу чарівних, ввічливих слів; розвивати культуру та інтонаційну виразність мовлення; збагачувати словниковий запас дітей; активізувати вживання різних частин мови; формувати правильну дикцію, артикуляцію; сприяти розвитку моральних якостей дітей (доброзичливості, дружелюбності) та комунікативних навичок. Закріплювати знання дітей про казки; вчити передавати образ героїв (зайчика і лисички) під час обігрування казки «Зайчикова хатка»; продовжувати вчити відгадувати загадки; спонукати дітей самостійно висловлювати свої думки; формувати поняття про виховне значення казки; виховувати товариськість, почуття власної гідності, бажання дружити та бути другом.
Перегляд файлу

                            Інтегроване заняття «ПОДОРОЖ У КАЗКУ»

Середня група

 

Мета: Закріплювати вміння дітей орієнтуватися в просторі відносно аркуша паперу; продовжувати формувати та уточнювати знання дітей про геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник, прямокутник), вправляти у їх кількісній лічбі; закріплювати знання дітей про цифри в межах 4; вчити застосовувати наявні знання в практичних діях, виконувати завдання на слух; розвивати пізнавальні процеси та здібності дитини, логічне мислення, увагу; виховувати вміння працювати разом.

Продовжувати вчити дітей уважно розглядати картини, визначати про що вони, відповідати на питання за їх змістом повними реченнями; ознайомити зі змінами, що відбуваються в природі з настанням зими; закріплювати знання про силу чарівних, ввічливих слів; розвивати культуру та інтонаційну виразність мовлення; збагачувати словниковий запас дітей; активізувати вживання різних частин мови; формувати правильну дикцію, артикуляцію; сприяти розвитку моральних якостей дітей (доброзичливості, дружелюбності) та комунікативних навичок.

Закріплювати знання дітей про казки; вчити передавати образ героїв (зайчика і лисички) під час обігрування казки «Зайчикова хатка»; продовжувати вчити  відгадувати загадки; спонукати дітей самостійно висловлювати свої думки; формувати поняття про виховне значення казки; виховувати товариськість, почуття власної гідності, бажання дружити та бути другом.

 

Попередня робота

Вивчення гри-привітання «Доброго ранку!», фізхвилинки «Зима», гри «Друзі», пальчикової гри «Треба нам почаклувати», читання казок, підготовка гри – інсценівки, бесіди про пори року, виготовлення наочності до дидактичних ігор, читання та обговорення художніх творів про дружбу.

 

Матеріал

Демонстраційний:  хатинка, ялиночки, пеньок, 2 мольберта, 2 «зимові» картини, сніжинки, 4 кошики, снігова кулька, загадки та чистомовка на зимову тематику, магнітофон, музика в запису.

Роздавальний: аркуші паперу А4 блакитного кольору, тарілочки, готові паперові форми для розвивальної гри «Виклади казку», картки-завдання з різною кількістю геометричних фігур, різнокольорові кульки із номерами 2, 3, 4.

                                        Хід заняття

Гра – привітання «Доброго ранку!»

                            Доброго ранку, рідний наш дім!

                            Доброго ранку, гостям усім!

                            Доброго ранку, сонечко ясне!

                            Доброго ранку, садочку прекрасний!

                            Вправо-вліво поверніться,

                            Одне одному всміхніться!

Вихователь: Діти, а ви любите казки?

Відповіді дітей.

Вихователь

                              Казок чимало є на світі –

                              І веселих, і сумних.

                              Хіба зможемо прожити ми без них?

Відповіді дітей.

Вихователь   

                             Давайте, діти, пригадаємо

                             Які казки ми з вами знаємо?

                             Які читали залюбки

                             І вихователі, й батьки?

Відповіді дітей.

Вихователь: З якої казки ці рядки? Відповідайте, малюки.

 

                      Сидить зайчик на пеньку, дуже гірко плаче.

                      Лисичка в хаті на печі від радості скаче.

 

Відповіді дітей.

Вихователь: Давайте викладемо цю казочку на аркуші.

 

                      Розвивальна гра «Виклади казку»

Діти викладають готові форми на аркуші паперу.

 

  • Викласти посередині  аркуша хатку.
  • З хатки визирає лисичка.
  • У правому верхньому куточку сніжинка.
  • У лівому нижньому куточку ялинка.
  • У лівому верхньому куточку хмарка.
  • У правому нижньому куточку пеньочок.
  • На пеньочку сидить зайчик.
  • Внизу сніжок.

 

Вихователь: Діти, а ви хочете здійснити подорож у казку?

Відповіді дітей.

Вихователь: Тоді часу ви не гайте, транспорт для подорожі обирайте!

Діти обговорюють транспорт для подорожі і обирають потяг.

 

Подорож потягом  під музичний супровід.

 

Вихователь: Діти, потяг нас привіз до лісу але далі він їхати не може. Як ви гадаєте чому?

Відповіді дітей.

Вихователь: Правильно, тоді я пропоную вам трішечки почаклувати. Готові? Починаємо!

                                   Пальчикова гра « Треба нам почаклувать»

 

Раз, два, три, чотири, п’ять,       (Загинати по черзі пальці)

Треба нам почаклувать.              (Розгинати пальці по черзі)

Чари ми здійсняємо,                    (Стискати та розтискати кулачки)

До казки потрапляємо!                (Підняти руки вгору, обернутись навколо себе)

 

Вихователь: Казка в гості нас чекає, казка двері відчиняє.

 

                      Зайчик хатку збудував та дбайливо прикрашав.

                      Жив спокійно й поживав, горя й суму він не знав.

                      Та лисичка зла-презла, цього зайчика знайшла.

                      Хитрувала, лютувала, з хатки бідного прогнала.

                  

            (Під музичний супровід з’являється зайчик  і сідає на пеньок)

 

Вихователь

                       Ось сидить він на пеньку, ллє сльозу гірку-гірку.

                       Злу лисичку проклинає, сльози лапкою втирає.

 

 

            (Під музичний супровід з хатинки виходе лисичка)

 

Вихователь: Лиска хвостиком виляє, слова такі промовляє.

Лисичка

                                         Бідний Зайчику ти мій,

                                         Будеш мати дім ти свій.

                                         Ось завдання ці зроби

                                         Та спокійно там живи.

 

            (Лисичка дає кошик із завданнями)

 

Вихователь

                                         Звикла Лиска хитрувати,

                                         Малих звірів ображати.

                                         Знає: Зайчик білий наш

                                         Ще не ходить в перший клас.

Зайчик

                                          Любі діти ви мої,

                                          Ось завдання ці складні.

                                          Допоможете зробити?

                                          Лиску злу вже час провчити.

Лисичка

                                          Ось завдання перше вам,

                                          Дружним, вправним малюкам.

                                          Треба швидко рахувати,

                                          Свою пару відшукати.

 

                          Розвивальна гра «Знайди свою пару»

Діти беруть картки із різною кількістю геометричних фігур. Треба знайти собі пару з такою самою кількістю відповідних геометричних фігур.

Вихователь зазирає у кошик, викидає кульки на підлогу.

 

Вихователь

                                         Лиска кульки тут лишила

                                         І зібрати їх просила.

                                         А ці кульки не прості,

                                         З номерами вони всі.

 

                          Розвивальна гра «Збери кульки»

Діти збирають кульки і складають їх у кошики відповідно цифрі.

 

Вихователь: Молодці, діти, ось і допомогли Зайчику.

                      

                      Казкою добре нам всім мандрувати,

                      Час уже нам з вами відпочивати.

                      Стали в коло усі – раз, два, три

                      Гру веселу почали.

 

                                Фізкультхвилинка «Зима»

 

Кружляє ніжно білий пух,          (Підняти руки вгору і повільно опустити)

Міняє зайчик свій кожух,           (Стрибки)

Вдягає лиска рукавички,             (Імітація)

Співають весело синички,          (Кивки головою)

Ведмідь в барлозі вже дріма,      (Присідання)

Бо в гості знов прийшла зима.    (Ходьба)

 

Лисичка

                                             Рано, діти, вам радіти,

                                             Прошу вас зі мною вийти.

                                             Добре треба міркувати

                                             І загадки відгадати.

Вихователь загадує дітям загадки:

Прийшла до нас бабуся                                    Взимку зірка біла

У білому кожусі,                                               З неба прилетіла.

Поля причепурила -                                          Шість променців має,

Пухнастим снігом вкрила.                                На сонечку сяє. (Сніжинка)

Відгадайте, хто вона

Ця бабуся чепурна? (Зима)

 

                                   Без рук, без голови, а вікна малює. (Мороз)

                                   Білий як сніг, холодний як крижина. (Сніг)

                                   Біла морква взимку росте. (Бурулька)

 

Вихователь: Молодці, загадки відгадали. Треба про зиму нам розказати, речення будемо з вами складати. А допоможуть нам в цьому чарівні картини.

Відповіді дітей.

(Діти за допомогою картин складають речення на зимову тематику).

Вихователь: Діти, часу ми не гаймо, чистомовки промовляємо.

 

                                          Оз-оз-оз – надворі мороз.

                                          Ози-ози-ози – вже прийшли морози.

                                          Озу-озу-озу – всі сховались від морозу.

                                          Ець-ець-ець – налякав нас морозець.

 

Лисичка

                                          Іще одне для вас завдання

                                          Якщо виконаєте, то буде останнє.

 

Вихователь

                                          Сніжкою весело граємо,

                                          Правильну відповідь обираємо.

 

                                       Дидактична гра «Поміркуй»

Діти передають снігову кульку один одному і відповідають на питання вихователя.

 

  • На вулиці зима?
  • Після зими настане літо?
  • Лід гарячий?
  • Після ранку настає ніч?
  • Кущик вищий за дерево?
  • 4 менше 1?
  • У квадрата 4 сторони?
  • Чашка – це одяг?
  • Потяг довший за автобус?
  • Жовтень – це перший місяць зими?
  • Зайчик – це свійська тварина?
  • Ми живемо в Білорусії?
  • У круга 3 кути?
  • Взимку дерева квітують?
  • Машина – це повітряний транспорт?
  • Корова дає цукерки?

 

Лисичка

                                     Ох, розумні ж ви, малята,

                                     Треба хатку віддавати.

                                     Всі завдання розв’язали,

                                     Зайчика ви врятували.

 

Зайчик

                                     Дуже вдячний, дітки, вам,

                                     Добрим, дружним малюкам.

 

Діти: Будь ласка!

Вихователь: Діти, а Лисичка нічого не забула зробити?

Діти: Лисичка забула вибачитися перед Зайчиком.

 

Лисичка

                                      Любий Зайчику, пробач

                                      Я хороша! Я не зла!

                                      Більш не буду так робити

 

Зайчик

                                      Ну тоді давай дружити!

 

Лисичка: А як це? Я не вмію.

 

Вихователь: Діти, а давайте розкажемо Лисичці, що таке дружба і хто такий справжній друг.

Відповіді дітей.

    

                                                 Гра «Друзі»

 

                                        Я – твій друг! І ти мій друг!

                                        І друзі навколо.

                                        В мене ніс, і в тебе ніс,

                                        В нас носи чудові!

                                        В мене щічки, й в тебе щічки

                                        Гарні та гладенькі.

                                        Я – твій друг! І ти мій друг!

                                        Ми друзі рідненькі!

 

Вихователь

                                        Ось і казочка уся!

                                        Будьте дружні, дітвора!

                                        На чуже не зазіхайте

                                        Щирих друзів відшукайте.

 

Вихователь: Ну а зараз прийшов вже час повертатися. А щоб наші нові друзі не сумували давайте запросимо їх до себе в гості і покажемо їм наш дитячий садок. Згодні?

Відповіді дітей.

Вихователь

                                         Скоріш у потяг всі сідаємо

                                          І в садочок повертаємось!

 

Подорож потягом під музичний супровід

 

Вихователь: Ось ми з вами і повернулися. Чи отримали ви задоволення від нашої подорожі? Що найбільше сподобалося? Кому допомагали? Які завдання виконували?

Відповіді дітей.

Вихователь: А поки ми з вами подорожували, наші кухарі спекли для вас смачне печиво. Давайте зараз підемо в групу і скуштуємо його. А нашим дорогим гостям ми дякуємо за увагу і кажемо

Всі разом: До побачення !

 

     

 

 

 

                                   

 

 

 

                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

           

 

 

                                  

 

                         

                              

                            

 

doc
Додано
12 лютого 2022
Переглядів
5842
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку