.
Конспект інтегрованого заняття
в старшій групі
« Дари осені »
Програмовий зміст : удосконалювати й поглиблювати знання дітей про зміни, що відбуваються в природі з настанням осені, систематизувати уявлення дітей про осінь, про послідовність змін у природі; формувати елементи елементи наукового пізнання світу. Навчити розрізняти дари полів, садів, городів; конкретизувати й узагальнити уявлення про дарунки Осені; розвивати мислення, увагу, пам’ять, зв’язне мовлення; сприяти формуванню екологічно доцільної поведінки, вмінню співпрацювати одне з одним; виховувати пізнавальний інтерес.
Хід заняття
Вихователь: Діти, а давайте з усіма привітаємось, позичимо добра, та подаруємо свої усмішки, щоб від них стало тепліше, веселіше та радісніше.
Я всміхабсь сонечку:
- Здрастуй, золоте!
Я всміхабсь квітоньці
- Хай вона цвіте.
Я всміхабсь дощику
- Лийся, мов з відра!
Людям усміхаємось,
- Зичим їм добра!
Ведуча : Є у літечка сестричка.
У косі червона стрічка,
А спідничка в неї з листя,
Різноколірна, барвиста. (Осінь)
Ведуча : Так, малята-це осінь вже прийшла до нас у гості. Запрошуємо її погостювати, а я розповім вам цікаву легенду про осінь.
ЛЕГЕНДА ПРО ОСІНЬ
За народним переказом осінь – старша дочка Сонця. Вона останньою залишала батьківський дім і стала четвертою порою року. Посилаючи осінь на Землю Сонце сказало їй: - Забирай усе моє багатство я віддаю все своє золото, будь щедрою і люди полюблять тебе. – І осінь виконує наказ Сонця, кожного разу дарує нам щедрий врожай овочів та фруктів, і чарує нас своїм осіннім золотом.
Довгим журавлиним ключем літо вже відлетіло у вирій. Осінь, як справжня господиня, наводить лад: позолотила діброви та запросила в гості ранкову прохолоду.
Гра "Осінь яка?"
Ведуча : Ми знаємо що є чотири пори року, а скільки місяців має кожна пора року? Зараз вже господарює третій місяць осені. Як він називається, хто скаже? Подумайте і скажіть: чому цей місяць називається листопадом?
Гра "Погода восени"
Ведуча : У мене різнокольоровий м'яч:
Буде в руки до вас скакати і питання задавати.
Вихователь: Діти, а яка буває погода восени:
Коли йде дощ – дощова,
Коли дме вітер – вітряна,
Коли багато хмар – хмарна,
Коли на вулиці туман – туманна,
Коли світить сонечко – сонячна,
Холодно – холодна,
Похмуро – похмура,
Сиро – сира,
Ясно – ясна.
Вихователь: Дуже добре. Ви правильно говорите, про погоду. Хочеться похвалити, що говорили чітко та виразно.
Діти : Любі діти! Подивіться,
Завітала осінь до нас на Україну,
Одягла в червоне намисто калину.
Листячко зелене золотистим стало,
Осінь чарівниця все розмалювала.
Осіння пора чудова і славна,
Її не даремно люблять із давна.
Про неї пісні малята вивчають
Одну з них сьогодні вони заспівають. .
А давайте ми малята
Будем осінь зустрічати.
Пісня « Осінь, осінь по землі крокує »
Осінь,осінь по землі крокує, Осінь, осінь стала на поріг, Осінь тихо листячко фарбує В жовті та червоні кольори...
|
Дощик пісню осені співає, А краплинки тихо стукотять... У таночку листячко кружляє, І пташки у вирій вже летять... |
Осінь, осінь по землі крокує, Осінь, осінь стала на поріг, Осінь тихо листячко фарбує В жовті та червоні кольори... |
Діти : А осінь вже постукала в вікно,
Чарівна осінь, сонячна і світла.
Ще гріє серце сонячне тепло,
Зелена фарба на полях не зникла.
Цвітуть жоржини наче у раю,
Всі кольори ввібрали диво-квіти.
Природа віддає свою красу,
Бо вже не довго їм палахкотіти.
Вже над віконцем ластівок нема,
Лелеки в небі до тепла гайнули.
Верба над річкою схилилася сумна,
Веселі літні дні уже минули.
Навкруги усе горить!
Різнобарвно майорить.
Осінь вбрала ліс і сад,
Розпочався листопад.
Ведуча : Бачите в моїх руках пакунок
Це осінь передала подарунок.
З кожного дерева там по листочку,
Хоч мають вони одну заморочку.
Щоб їх ви могли з пакунку дістати,
З якого дерева листочок треба вгадати.
Загадки : Великий, могутній і дуже старенький
Та безліч на ньому синочків маленьких
Жолуді з нього летять, кажуть « гуп!»
Ви відгадали малята?-це ж ….( дуб )
Вона білокора, струнка, чепурненька
Щороку вдягає сережки новенькі.
Дасть соку напитись і цим допоможе,
Красуні ім’я відгадати ти зможеш?...( береза )
Листочки його на гусячі лапки схожі,
Тож стати прикрасою парку він зможе.
Цінують його за красу із давен,
Як звати його? Нумо діти, це ж… ( клен )
Ведуча: Молодці ! Зуміли загадки відгадати.
Діти : Ми на святі всі малята.
Гарно час проведемо.
А щоб стало веселіше,
Хоровод з листочками заведемо.
Хоровод « Золотий листочок »
Осінь знов до нас прийшла, Осінь золотиста, У садочку із гілля Облітає листя.
|
Листочок, листочок На вітрі шелестить!.. Сьогодні в таночок Підеш із нами ти!
|
Всі ми любим танцювать Радісний таночок, Над собою піднімать Золотий листочок!
|
Вітерець летить здаля, Шелестить листками, В танці весело кружля Він із малюками! |
Ведуча :Скільки листя налетіло,
Зараз всі ми їх зберем.
Як візьмемося за діло,
Скрізь порядок наведем.
Гра « Збери листочки »
Діти : Ось і крапельки-краплинки,
Пострибали по стежинкам.
Хмарочки збираються,
Дощик починається.
Дид. гра « Дощ – це добре чи погано »
Пісня « Дощик »
Знов на дворі дощик накрапає, І чомусь так сумно стало всім, Я веселу пісню заспіваю - Може, перестане плакать він. |
Я свої долоньки простягну до неба, Погойдаю хмарки голубі, Сонечко хай сяє, а дощу не треба. Чуєш мене, дощику? - Я кажу тобі. |
Кажуть під дощем ростуть малята, Тільки мама каже навпаки І не дозволяє нам гуляти, Ось, чому сумують малюки |
Ведуча: Після дощику в городі
Дуже все чудово родить!
Зараз підем на город,
Щоб зібрати овочевий хоровод.
Діти: Любо глянути довкола,
Вже змінились ліс і поле.
Овочі радують око в коморах,
До нас вже зима, завітає ось скоро.
Дозріли на ланах пшениця і жито,
В садочках зібрали вже фрукти налиті.
Щедрий врожай, тебе ми вітаєм,
І пісню веселу про тебе співаєм.
Пісня « Червоні бурячки »
Сонечко з неба світило Землю матусю зігріло І від такого тепла Гарно вродила вона |
Червоні бурячки Зелені кабачки Капусточка біленька Морквинка золота
|
Дощики з неба летіли Щедро земельку поїли І від такого добра Гарно вродила вона |
Дид.гра « Порахуй овочі »
Ведуча : Фрукти, овочі нівроку,
Ми зібрали залюбки.
Всі вони милують око,
Урожаю завдяки.
Капуста : Я капусточка гарненька,
Я кругленька, чепурненька,
Всюди в стравах я смакую,
Вітаміни вам дарую.
Морква : Я морквинка під сонечком щедрим зростала,
Земелька водою мене напувала,
Тому-то й вродила така соковита.
Морквяного соку вам треба попити!
Буряк : Я скажу вам друзі так,
Може я й простий буряк.
Та вродилось нас багато,
І на борщ і на салати.
Картопля : Я кругленька бараболя,
Варіте і смажте мене із сіллю й без солі,
Сто страв господиня з картоплі зготує,
Картопля як хліб — вона всіх нагодує.
Цибуля : Погляньте, цибуля яка уродила —
Велика, ріпчаста, ну — справжнєє диво.
Цибулю на зиму собі запасайте,
Тушкуйте, варіть і сирою вживайте.
Ведуча : Овочі кажуть малятам,
Що час знову у ігри пограти.
Рухливі ігри : « Хто швидше збере врожай »
« Салат »
« Збий гарбуз »
« Передай капусту »
Ведуча : Ніби усіх сьогодні згадали,
І свою увагу їм подарували.
Осінь смачні пиріжки для малят готувала,
З пшениці , що виросла в рідному краї.
Смакуйте малята, наш край прославляйте,
Про рідну Україну весело співайте.
Пісня « Пшеничечка »
А небо блакитне і сонечко сяє, А в небі високо там жайвір співає. Співає, щоб добре усім було жити, У полі, в родині пшеничечка й жито!
|
Ой, пшеничечка, пшеничка, Золоті зернята, Щоб була в нас Україна Щедра і багата |
А вітер пшеничку, як море, гойдає, А в небі високо там жайвір співає. Співає, щоб добре усім було жити, У полі, в родині пшеничечка й жито! |
Ведуча: Добре ви пісні співали,
Танцювали, в ігри грали,
Що старанні ви були,
Осінь принесла дари.
Осені дари тримайте,
І всіх друзів пригощайте.
Вихователь: Ось і закінчується наше осіннє заняття. Чи сподобалося воно вам, малята? Про що ми говорили? Які ігри вам запам’яталися?
Гадаю, що й в осінню пору, коли погода часто буває прохолодною, дощовою, треба лишатися веселими й бадьорими. Адже і у вогкого вітру, і в осінньої мряки є власний, неповторний і по своєму чудовий мотив…
2023
Осінь - це пора, яка немовби в казці перетворює весь навколишній світ в яскраві барви листопаду, і саме сьогодні вона завітала до вихованців Бабинецького закладу дошкільної освіти "Світлячок", а саме в групу «Капітошка».
Вихованці взяли активну участь в музично-спортивній розі, адже розваги приносять дітям багато радісних хвилин і позитивних емоцій.
Програмний зміст: учити дітей вільно оперувати отриманими знаннями і уміннями в умовах інтеграції різних видів повчальної, ігрової і музичної діяльності. Учити розв'язувати завдання експериментально - пізнавального характеру.Розвивати пізнавальні здібності дитини, можливість аналізувати, збагачувати практичний досвід, давати проявляти творчу ініціативу, креативність.Формувати у дітей цілісне уявлення про навколишній світ, учити помічати його об'єкти .