Конспект інтегрованого заняття з елементами мнемотехніки на тему: «Подорож у казку»
Для дітей 4-го року життя
Підготувала:
вихователь
Кущ Н.В.
Мета. Продовжити знайомити дітей з українськими народними казками
доступними їх розумінню. Активізувати мовлення дітей. Розвивати
увагу та пам’ять, використовуючи візуальне сприйняття та елементи
мнемотехніки. Викликати інтерес дітей до художніх творів за
допомогою використання ігрових прийомів. Продовжувати вчити
дітей відповідати на питання простими реченнями. Формувати вміння
виразно розповідати вірш за допомогою мнемотехніки. Виховувати
чуйне, добре ставлення до казкових героїв, бажання їм допомагати.
Матеріали: картинки персонажів казки « Колобок», мнемозагадки,мнемотаб-
лиця до вірша про весну, ящик з кукурудзою, Су-джок м’ячики, LEGO
цеглинки, фарби гуаш, пензлі, серветки, пухирчаста плівка.
Попередня робота. Слухання казки « Колобок», д/ігри « Зайчик який?»,«Роз-
кажи про вовка», вивчення вірша «Чарівна весна», Су-джок масаж до-
лоньок, викладання зображень за допомогою цеглинок LEGO.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Діти заходять до групової кімнати
Вихователь:
Встаньте, дітки, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться всі до мене,
Посміхніться і до себе.
Привітайтесь: Добрий день!
Хай гарно розпочнеться новий день!
Ігрова ситуація
Вихователь:
-Сьогодні в групі я знайшла цікаву річ, відгадайте що це? (лунає дзвоник).
-За допомогою цього чарівного дзвоника ми потрапимо у казку, заплющіть очі, а коли дзвоник задзвенить відкриєте їх.
-Подивіться, стоїть хатинка а поруч - дід і баба. А в яких казках є дід і баба? --Відгадайте з якої вони казки?
Хто втік від баби з дідом,
Не зміг всидіти на вікні?
Зустрів у лісі різних звірів,
І кожному співав пісні.
-Правильно, це казка «Колобок». Подивіться, які наші дід з бабою сумні, бо у них загубився Колобок і всі звірі з казки. Допоможемо їх знайти?
-Ну що ж, вирушаємо. Кого ж першого зустрів Колобок у лісі? Давайте пригадаємо, відгадавши загадку.
Мнемозагадка про зайчика.
-Правильно, це зайчик . А що ви можете розповісти про зайчика?
Розповідь за мнемотаблицею.
-Молодці. Давайте подаруємо нашому зайчику квітку, щоб у нього на галявині було красиво.
Викладання квітки за допомогою LEGO цеглинок
-Ну що ж, нам потрібно рушати далі. Кого ж наступного зустрів Колобок?
Мнемозагадка про вовка.
-Давайте з вовком пограємо, може він підкаже де Колобок?
Д/г «Дзвоник»
Хід гри: Біля кого задзвенить дзвоник, той і відповідає на запитання:
-Це хто?
-Вовк добрий?
-Де живе вовк?
-Як він ричить?
-А як він виє?
-Якого кольору вовче хутро?
-Кого вовк хоче спіймати в лісі?
-Що хотів вовк зробити з Колобком?
-Щоб вовк не з’їв Колобка давайте з ним пограємо ще в одну гру. ( Діти шукають в кукурудзі су-джок м’ячики)
Су-джок масаж долоньок «У лісочку на галявці»
У лісочку на галявці весело стрибали зайці
І котились по горі від хвоста до голови.
Довго зайці так стрибали. Потомились, посідали.
Тут ведмідь іде нівроку, раптом чує шурхіт збоку.
То малята-лисенята вирішили наздогнати.
Під кущами присідали, зайців в лісі виглядали.
-Кого ж наступного зустрів Колобок?
Мнемозагадка про ведмедя.
-Що робить ведмідь? ( Спить).
-А яка зараз пора року? (Весна)
-То чому ж наш ведмедик досі спить? Давайте розкажемо йому вірш і нагадаємо, що вже весна і час прокидатися.
Вірш за мнемотаблицею.
У лісах струмки пустила,
Землю травами укрила,
Перші квіти принесла,
Чарівна така весна!
-Ось і прокинувся наш ведмедик. А ми з вами рушаємо далі. Кого наступного зустрів Колобок?
Мнемозагадка про лисичку.
-Що ж хотіла зробити лисичка з Колобком?
-Яка лисичка у казці? (Хитра, зла, погана)
-А давайте уявимо, що лисичка стала доброю, лагідною. Як ви думаєте, щоб вона запропонувала Колобку і всім звірятам? ( Співати, танцювати, гратись, пити чай тощо)
-А з чим можна пити чай? (Печиво, цукерки, тістечка, варення).
-А давайте ми з вами намалюємо багато ягідок малини, щоб наші звірята наварили варення і всі разом смакували його з чаєм.
-Але спочатку ми приготуємо наші пальчики до роботи.
Пальчикова гра «Їжачок»
Малювання за допомогою пухирчастої плівки.
-Дивіться, а наш Колобок додому сам повернувся. Тепер вони всі разом з звірятами будуть дружно грати. А нам вже час повертатись назад. За допомогою цього чарівного дзвоника ми потрапимо у садочок, заплющимо очі і коли дзвоник задзвенить відкриємо їх.
Вихователь:
-Діти, що вам найбільше сподобалось на занятті? -А мені сподобалося, якими активними, веселими, талановитими ви були сьогодні на занятті.