Інтегрований урок 1 клас математика

Про матеріал
Закріпити й узагальнити вивчений матеріал; перевірити рівень умінь і навичок учнів; розвивати мислення, уміння розпізнавати геометричні фігури ; виховувати почуття відповідальності, уміння прийти на допомогу , інтерес до математики.
Перегляд файлу

             Інтегрований урок 1 клас

                   (математика, трудове навчання)

МАТЕМАТИКА

Тема. Узагальнення й систематизація знань учнів. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання чисел в межах 10.Текстове формування завдань на обчислення.

Мета уроку: закріпити й узагальнити вивчений матеріал; перевірити рівень умінь і навичок учнів;  розвивати мислення, уміння розпізнавати геометричні фігури ; виховувати почуття відповідальності, уміння прийти на допомогу , інтерес до математики.

Трудове навчання: виготовлення колобка

 

Мета уроку: навчити виготовляти з геометричного матеріалу колобка.

Розвивати уважність та охайність.

 Тип уроку: гра-подорож.

  Вид   уроку: інтегрований                         

                                                   Хід уроку

 І. Організація класу до уроку.

Сьогодні у нас незвичайний урок. А знаєте чому? До нас прийшли гості. Поверніться до наших гостей , привітайтеся і подаруйте їм свою усмішку. Адже усмішка прикрашає обличчя , підвищує настрій, сприяє добрим стосункам. Але це ще не всі гості . До нас завітає ще герой однієї казки. Ви його впізнаєте коли послухаєте пісеньку.

          (ЗВУЧИТЬ ПІСНЯ КОЛОБКА)                                  Впізнали? Ось хтось стукає , то мабуть він.                                                                      Ні. Це листоноша, що він приніс?                                                                                                                                                                                                                 

 

                                            Любі діти!

Знаємо, ви всі чекаєте колобка. Наш Колобок потрапив у біду і ми йдемо його виручати, але самі ми будемо довго це робити, тож просимо нам допомогти.

Дідусь і бабуся

         Що ж будемо робити? Допоможемо їм ? Тоді потрібно вирушати.  

Сьогодні поїдемо  ми  потягом в ліс за знаннями,

Але мандрівка буде нелегка. Важкий шлях здолаємо, виконавши наступні завдання:

 -  ?  +      -   обчисли ;

 

            <  ?  >     -   порівняй;

     =

 ???          -  розв’яжи задачу;

 

 

  • робота з геометричним  матеріалом . 

     

ІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

1.Усний рахунок

     Допомога Дідусеві і Бабусі  полягає в тому,що нам потрібно дібрати потрібний колір нового одягу для Колобка. На кожній зупинці ми будемо одержувати певний колір, але, якщо справимось із завданнями. 

 

Порахуйте від 6 до 10

Порахуйте від 9 до2

  • назвати сусідів чисел 5, 8, 4;
  • назвати  число яке попереду числа 7
  • 4 збільшити  на  3;
  • 8 зменшити  на  5;
  • Як називаються числа при додаванні;
  • перший доданок 5, другий – 2, знайти суму
  • перший доданок 8, другий -2, знайдіть суму
  •  

2. Робота на картках

  - Для того, щоб потяг відправився , нам потрібно придбати квитки.     Провідник роздає квитки ( хтось із дітей ).

   - Бачите, це квитки не звичайні: на кожному з них записані два числа,    Порівняйте їх.

2   5   ;  4   4  ;  9    10  ;   5    8   ;   9    3   ;   6     7   ;  8    3   ;   4    7  ;  1   6.

 

Покажіть квитки!

Ну, що рушаємо! (звук відправлення потяга).

Зупинка № 1

- Щоб цифри правильно писати, хвилинку каліграфії треба почати. 

                 - Цифри пишу рівнесенько,

                    Щоб були гарнесенькі,

                   Щоб залюбки дивився я,

                   Вчитель наш і вся моя сім’я.

 

  1. Каліграфічна хвилинка.

 

Пишемо рядочок цифри 4.

Діти, погляньте на дошку, прочитайте числа.

6.9. 4.1. 7. 2.5 3

Запишіть числа  у порядку зростання

Завдання виконали, тож маємо право одержати жовтий колір для кожушка.

                                                                                               

          Подорожуємо далі! (звук відправлення потяга).

 

Зупинка № 2           Але довго ніколи стояти,  

                                 Слід колір новий добувати

                                

4. Робота в парах.

            Гра «Загубилося число»    

На парті у вас лежить листочок у якому загубилося число. Сума   чисел становить 10 . відомий  один доданок . Вам потрібно знайти другий доданок.                      

                  ( Пара яка справилась піднімає ручки)

(Подивіться на екран ,перевірте ,виправте помилки)

 

 

10

 

1

 

 

3

 

 

5

 

6

 

 

8

 

8

 

 

6

 

 

 

3

 


 

   Молодці ,я вас вітаю – ми одержали зелений колір для  черевичок.

      Отже, їдемо далі.( Звук відправленого потягу)

Подорож продовжується.  Поспішаймо ж допомогти Дідусеві та Бабусі

                        А щоб швидше це зробити

                        Слід нам, друзі, відпочити!

         5.Фізкультхвилинка

 

ІІІ. Розвиток математичних знань.

 Зупинка  № 3

     6. Робота біля дошки

Діти, нашому  колобочку по дорозі зустрівся дикий звір .Ви дізнаєтесь  хто ,  якщо обчислите вирази

6+4-2=8 9+0-5=4 ВОВК

7-3+1=5 6+3-2=7

Але наш колобок від нього втік

Посміхнеться й нам удача, як розв҆ яжеться задача

 

7.Розвязування задачі

Задача в зошиті ст.   12   №6

Подивіться на екран (скорочений запис задачі).

Аналіз задачі  .Запишіть розв҆язок  задачі в зошит.

Молодці, діти, розв’язавши задачу ми отримали оранжевий колір для рукавичок.

 

Вирушаємо далі! ( звук відправлення потяга).

  Зупинка     № 4  

7.Самостійна робота

     Завдання: обчислити вирази №3

4+4=8 7-5=2 5+4=9        10-6=4

1+6=7           8-3=5          2+8=10      9-8=1

  Перевірка самостійної роботи (на картках)                                                                                                     - Молодці! Ми, мабуть, все ближче під’їзджаємо до місця, де Колобок           потрапив у біду. У нас уже є голубий колір для очей.

8.Фізкультхвилинка 

 

Зупинка  №5

9.Геометричний матеріал.

З  яких геометричних фігур побудований  наш незвичайний Колобок?

Діти називають всі геометричні фігури.

Молодці, діти, ви працювали гарно! Тепер можна взяти червоний колір для ротика.

Ось наш колобок і знайшовся.

ІV. Рефлексія

Що ми робили для того , щоб знайти колобочка?

(Розвязували приклади і задачі. Порівнювали вирази)

Дід  і Баба вам щиро вдячний  і прийміть на згадку від них такі  колобочки .Ви плідно працювали, велика дяка вам від Колобка!

А тепер давайте пригадаємо як ми шукали колобка

         Послідовність виконання(  на екрані)

  1. Спочатку ми шукали жовтий колір для кожушка.
  2. Наступний колір був зелений для черевичок.
  3. Потім оранжевий для рукавичок.
  4. Голубий колір для очей.
  5. І червоний для ротика.

 

ІV. Рефлексія

Чи сподобався вам урок? 

Дітки, ви молодці .Запишіть собі на пам'ять ці колобочки.

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
23 жовтня 2022
Переглядів
451
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку