Тема:
Мета:
Створити умови для: - формування і розширення знань учнів про тварин лісу; розвинення уваги, логічного мислення, пам'яті; розвинення усного мовлення, вдосконалення навичок говоріння; повторення граматичних структур; продовження вивчати учбовий матеріал з розділу «Animals»; виховання дбайливого ставлення до всього живого навколо нас. Виховувати любов до тварин. Підтримувати інтерес до вивчення англійської мови та природознавства.
Обладнання. Ілюстрації із зображенням тварин; індивідуальні картки із завданнями; аудіозаписи із звуками тварин, презентація.
Тип уроку: інтегрований урок з англійської мови та природознавства
Хід уроку:
І. Організаційний момент:
1.Привітання.
Треба дружно привітатись:
«Добрий день» – «Good day»,
Дружно голосно сказати:
«Добрий день» – «Good day»,
Вліво, вправо поверніться,
Туди-сюди посміхніться,
«Добрий день» – «Good day».
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми поєднаємо урок природознавства і англійської мови. А щоб урок пройшов приємно, посміхніться один одному і скажіть комплімент.
2. Введення в іншомовну атмосферу (смайлики)
P1.-p…- How are you? –I am fine, thank you.
ІІ. Актуалізація опорних знань,мотивація навчальної діяльності:
2.Слухання вірша
Ліс
Ліс - зелений друг людини.
Прохолодний в літню днину.
Він, мов дім, для всіх відкритий.
Дружно тут навчились жити
І звірята, і комахи,
На деревах - різні птахи.
В цім чудовім царстві, діти,
Для звіряток стіл накритий:
Ягоди, плоди і віти,
Є ще й листя соковите.
В нашім лісі є лисичка,
Зайчик, білка невеличка,
Вовк, їжак, бобер, кабан,
А в старім дуплі — кажан.
В лісі гомінкім, малята,
Завжди радісно бувати.
Взимку й літом тут красиво,
Ну, не ліс, а справжнє диво.
Н. Красоткіна
- Діти, які тварини згадані у вірші?
-А яких тварин ви бачили, коли були у лісі?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
В темнім лісі проживає,
ІV. Вивчення нового матеріалу.
( Діти записують на дошці слова)
Ліс лапи хвіст їжак птахи
луки Тварини ведмідь
водойми лисиця вовк нора
Вчитель: - Пригадайте, які тварини мешкають у лісі? Назвіть їх.( Учні називають ланцюжком)
-А тепер перевіримо, як ви знаєте їх англійською мовою (відповіді учнів)
Розкажіть мені про вовка і лисицю.( відповіді дітей)
-Хто скаже як ці тварини будуть англійською мовою?( Fox- лисиця, Wolf- вовк)
А кого ще ми можемо побачити в лісі?
Послухайте спів птахів і скажіть, що це за пташки ( слухання співу пташок, учні відгадують що за птах) соловей,зозуля,горобчик,дятел
Вчитель: Так які ж птахи наповнюють ліс своїм співом? (відповіді учнів)
Вчитель : А що ви про знаєте про комах?(відповіді учнів)
(Стукіт в двері. Заходить Лисичка)
Вчитель: Ось і завітала наша гостя з Англії ! Давайте привітаємося з нею:
-Good mor ning !
-Good mor ning !
-A̒m glad to see you!
-We are glad to see you too!
Лисичка: Мені дуже приємно бути у вас на уроці ! Я дуже добре навчалася в англійській лісовій школі і маю по всім предметам лише високі бали! Тому я розумію і українську, і англійську мови. Я дуже люблю подорожувати! Мені цікаво дізнатися про тварин, які живуть в українських лісах! Ви мені допоможете?
Вчитель: Звичайно! Деякі діти підготували розповіді про тварин і щоб тобі було зручніше, ми будемо розповідати англійською мовою.
Mouse-I am a mouse.I am grey.I am small.
FOX – I am a fox. I am orange. I live in the forest.
WOLF – I am a wolf. I am grey.I like meat very much!
Лисичка: Thank you! All animals are important!
Вчитель: Так Лисичко, усі тварини в лісі потрібні і важливі. Поміркуйте і скажіть, чому треба оберігати не тільки самих тварин, а й місця, в яких вони живуть?
Фізкультхвилинка:
I can hop like a rabbit. (стрибаємо як кролик)
I can jump like a frog. (стрибаємо як жабка)
I can fly like a bird. (літаємо як пташечка)
I can run like a foх. (бігаємо як лисичка)
I can walk like a duck. (ходимо як качечка)
I can swim like a fish. (плаваємо як рибка)
And be still as good children – (і стаємо гарними дітками)
as still as this. (ось так)
3.Самостійна робота (робота в парах)
Вчитель: у кожного на листочку написано по три тварини. Побудуйте ланцюги живлення( хто чим живиться) за зразком: гриби- білка- куниця:
Вчитель: Який можна зробити висновок?( Зайвих тварин не існує)
V. Узагальнення й систематизація знань
Вчитель: Лисичка дуже полюбляє грати у різні ігри і тому вона підготувала для вас декілька ігор.
Лисичка: Letꞌs go!
1.Гра «What is missing?» (робота в групах)
Повторення граматичного матеріалу, складання деформованих речень (Т-2).
– Наша Лисичка хотіла написати про себе, але де не візьмись і Вітер-пустун з’явився. Та так сильно дмухнув, що всі слова в реченні розлетілись хто куди. Засмутилась Лисичка, як їй тепер слова на місця повернути. Просто біда! Діти, допоможіть Лисичці.
a, is, fox, This. (This is a fox)
in, It, forest, the, lives. (It lives in the forest.)
is, It, red. (It is red.)
much, it, I, very, like. (I like it very much.)
2. Гра «Розмісти тварин».
Повторення засвоєної лексики: свійські і дикі тварини. (Т-2)
Учні по черзі прикріплюють на магнітну дошку ілюстрації із зображенням тварин, називаючи їх.
This is a: zebra, tiger, elephant, wolf, horse, lion , cat, dog, pig,
VI. Підбиття підсумків, рефлексія, домашнє завдання
1.Вчитель: Наш урок наближається до завершення.
-Що найбільше сподобалося?
-Що виходило добре?
- Про що розкажете вдома?
2.Оцінювання
3.Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання
Англійська мова- виконати проектну роботу «My favourite animal»
Природознавство-намалювати улюблену тваринку.