Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок Інтегрований урок
Тема: Будова тексту: зачин, основна частина, кінцівка.
Мета: дати уявлення учням про будову тексту, його складові частини, удосконалювати навичок добору заголовків до тексту; розвивати мовлення учнів; виховувати бережливе ставлення до лісу.
Обладнання: запис фрагментів лісу, лісових мешканців, телевізор, схема – таблиця.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
Мурашка покликала друзів . Воно було важким. Дружно тягнуть зернину малі трудівники. Мурашка знайшла зернятко.
1 в. -0-/ -0/-0 (зернину)
2в. -0/ -0-/ -0 (мурашка)
Бесіда:
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
А) Дослідження структури тексту.
Настають холодні дні. Важко стає птахам . На допомогу приходять діти. Вони виготовляють годівнички. Пташки прилітають і спритно клюють зерно, крихти хліба.
Діти радіють від веселого щебету пташок.
З чого починають будувати будинок?
Знайдіть початок тексту. (далі вчитель пояснює будову тексту).
Б) Розгляд Схема – таблиця
Текст
Зачин (Що? Де?) |
Основна частина Як? Чому? Хто? Що? |
Кінцівка Що з того? Для чого? |
В) Виведення правила, читання його у підручнику (с. 47).
3. Зупинка «У лісовій школі»
Вправа 96.
А) Складання відповідей на запитання до тексту
Б) Запис відповідей на перші два запитання.
4.Зупинка «Весела галявина»
Робота із загадками (На дошці малюнки різних лісових звірів. Знайти малюнки – відгадки до загадок).
Загадки загадую із «Збірника загадок» про білку, ведмедя, зайця, їжака.
ІV. Фізкультхвилинка
5.Зупинка «Під великим дубом»
Тренувальні вправи. Вправа 97. (використати малюнок лісу)
Висновок: про багатства і красу лісу, про необхідність охорони лісу.
6.Каліграфічна хвилинка «Бережіть ліс!»
7. Вибіркове списування
Вправа 98.
8. Зупинка «Вузлик на пам'ять »
А) Складання правил поведінки у лісі.
Б) Вивчення вірша
Не стріляй у пташку.
Не лови комашку,
Не топчи травинку,
Не зірви рослинку!
Бо земля без них –
Як без зірочок ясних.
Їх створив Господь для тебе,
Їх краса для всіх під небом.
V. Підсумок уроку.
- Про що ви дізналися під час мандрівки до лісу?
- Яку будову має текст?
- Що означає кожна частина тексту?
- Як пишемо кожну частину тексту?
Пісенька «Гарно в нашому ліску»