Мордовцева Тетяна Володимирівна-вчитель-методист вищої категорії Пісківської ЗОШ І-ІІІ ст. Новопсковського р-ну, Луганської обл.
ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК- ГРА З МАТЕМАТИКИ ТА ПРИРОДОЗНАВСТВА « У ГОСТІ ДО СНІГОВОЇ КОРОЛЕВИ»В 1 КЛАСІ НА ТЕМУ : « ВПРАВИ ТА ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3»
МЕТА : Вправляти учнів у розв’ язанні прикладів і задач, використовуючи таблиці додавання і віднімання числа 3; вдосконалювати навички усної лічби; продовжувати роботу над формуванням в учнів уміння креслити, вимірювати відрізки; розвивати логічне мислення;виховувати колективізм, охайність,любов до природи.
ХІД УРОКУ
І. ОРГМОМЕНТ
Проспівав дзвінок- починається урок-
З Божої ласки, зі щирого вітання- « Добрий день!»
Дорогі діти! До нашого класу завітали гості. Давайте їх привітаємо!
-ВЧИТЕЛЬ: Ви розумні?
-УЧНІ:Ми розумні!
ВЧИТЕЛЬ : Ви активні?
УЧНІ: Ми активні!
ВЧИТЕЛЬ:Ви старанні?
УЧНІ: Ми старанні!
ВЧИТЕЛЬ: Ви найкращі?
УЧНІ: Ми найкращі!
Дзвоник пролунав веселий,дружно всіх він кличе в клас.
Що ж цікаве на уроці пропоную я для вас ?
Сядьте,діти, всі гарненько.
Руки покладіть рівненько.
Голівку вище підніміть, свої плечі розведіть.
Мені, діти, усміхніться і на мене подивіться.
ДЕВІЗ УРОКУ:
Щоб робота в нас кипіла, працювати будемо :
ВСІ: Швидко, дружно, вміло !
ІІ. ПСИХОЛОГІЧНИЙ НАСТРІЙ НА УРОК
/Учні читають по таблиці : Настала зима./
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Сьогодні, діти, ми з вами будемо рішати приклади і задачі на додавання і віднімання числа 3. А чи ви добре знаєте табличку на додавання і віднімання числа 3, це перевірять наші гості , з якими ви зустрінетесь під час подорожі.
ЗАГАДКА
Зірка сніжно- біла на рукав мені злетіла.
Поки несла її сюди, стала краплею води./Сніжинка/
Мене за ялинку напевно вважають.
Не знають сніжинки- смішинки тоненькі,
Що я не ялинка, я просто маленька.
3 5 7 9 1
ПІСНЯ» ОЙ МЕТЕЛИЦЯ- ЗИМА»
Ой метелиця – зима скриню відчинила.
Рукавички узяла, мов пушинки білі.
Ой ля-ля,ой ля-ля, мов пушинки білі.
Зодягнула кожушок, ще й підперезалась.
В білу шапку зі смужок гарно так прибралась.
Ой ля-ля, ой ля-ля. Гарно так прибралась.
Ще метелиці гулять і співати дзвінко.
Хай на полечко летять, стеляться сніжинки.
Ой ля-ля, ой ля-ля, стеляться сніжинки.
-3-
- Уявіть, діти, що ми з вами приїхали у зимовий ліс.
- Що буває тільки взимку?/Мороз, сніг/
- Який узимку сніг?/Білий, пухнастий, м який,рипучий, холодний,мокрий./
Взимку в лісі тихо- тихо, лише під ногами рипить сніг.Деякі звірі на всю цю пору поховалися у своїх норах.
ГРА « ТАК» ЧИ « НІ»
/ Лисиця,їжак-ні,вовк. Ведмідь/ні/.
Але не всі взимку сплять. Яких ви знаєте лісових звірів, які не впадають у сплячку?/Заєць,лисиця,вовк,білка/
А зараз ми проведемо гру « ВІДГАДАЙ І ОПИШИ»
Біг звірок повз стіжок.
Білобокий і вухатий.
Як же звіра того звати?/Заєць/
ГРА « ЗБЕРИ СНІГОВИЧКІВ»
9 6 7 10
4+2 10-3 6+3 7+3
3+4 9+1 8-2 4+5
Віка: Сніговик для сніговички сплів із снігу рукавички.
Попросила сніговичка: подаруй ще й черевички
із бурульок крижаних.
Буду ковзати на них.
ВІРШОВАНА ЗАДАЧА
Біля річки на галявці знайшли моркву сірі зайці.
8 морквин- це немало. Одну з їли. Скільки стало?/8-1=7/
На обід їх мати жде. 3 прийшли, а скільки йде?/5-3=2/
Їй на місці не сидиться. А зовуть її../лисиця/
1 +3 5 9 -3 4
6 3 8 7 6
Пухова руденька шуба
Із сосни стриба на дуба.
Хвіст у неї,я мітла,а сама на зріст мала.
Очі сяють, як намисто,мов дві цяточки вогнисті.
В неї хата гарна, тиха, взимку повненька горіхів.
В ліі любить вона жити,
Відгадайте,хто це, діти?/Білка/
ВІРШОВАНА ЗАДАЧКА
Гляньте,білочка одна визирає із дупла.
Ще одна стрибнула з гілки. А за нею ще три білки.
Діти, часу не марнуйте.Скільки білок, порахуйте./1+1+3=5/
Тож зімкнемо їх усі.Розімкнемо,як годиться,
Й знов писати будем вчиться.
Лікарю наш айболить, в мене пальчик вже болить.
Щоб могла я знов писати, треба пальчик розім яти.
1-5,буду знову я писать.
ПРАВИЛА ПИСЬМА
Зошит свій я розгортаю,навскосець його кладу.
Ручку правильно тримаю, все у мене до ладу.
Сяду прямо, не зігнуся,за роботу я беруся.
КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА ЦИФР 1-10
-5- Не брудніть джерельцю водиці
І не псуте чистої криниці.Не зривайте квітку,бо зів яне.
І трави не топчіть, бо її не стане.
2 6 5
3 3
1
РІШЕННЯ ЗАДАЧ
ВІРШОВАНА ЗАДАЧА
Горобець і 3 синиці он летять до годівниці.
Скільки птахів,підкажіть,будуть вдячні за обід?/3+1=4/
На сніданочок для пташки киньте зерен, киньте кашки.
Ми ж все літо працювали, сади захищали.
Ще й співали вам на втіху- світ навколо звеселяли.
Подивіться, ми підійшли до будиночка, в якому живуть гномики.
-Хочете з ними познайомитись?
- Тоді прочитайте математичні вирази і знайдіть в них помилку
7=7 3 2 4 6 3 3
А за нею малюки роблять вправи ось такі:
1-2-3-4- кицю грамоти учили.
Не читати, не писати, а за мишками ганяти.
Мишку,може,він діждеться.
Мишка з нірки вибігає,котик її доганяє.
Бігав- бігав-не догнав.Спотикнувся і іпав.
Посиділи. Поклювали, покрутились й тихо встали.
За що її хвалять?-питалася зла.
Вона ж і одного яйця не знесла.
ВИМІРЮВАНЯ ВІДРІЗКІВ / Робота в парах/
/Робота з індивідуальними картками/
Зайченятко ,Жабенятко і Мишеня змагались,хто пробіжить більше всіх.
Виміряйте відрізки і дайте відповідь: скільки сантиметрів пробіг кожен гравець? Хто з них пробіг більше за всіх?
БЕСІДА
-В яку пору приходить Дід Мороз у гості до кожної домівки?/Взимку/
- А чи подобається вам дід Мороз?/ Він добрий,приносить подарунки/
- У Снігової королеви гостює і дід мороз. Хочете з ним зустрітися?
ЗАГАДКА
Зелену сукню має, ніколи не знімає.
Один єдиний раз на рік зірками прикрашає./ Ялинка/
Скрипник:
Просить мишка у ялинки:
Як зустріне кіт мене,геть від страху дремене.
Казкова срібна чудова
ЗИМА
Красива хмарна ясна люта
/Зустріч з дідом Морозом і сніговою королевою/
-7-
Дід Мороз приніс нам чарівну скриньку. А в цій скриньці завдання.щоб працювати групами.
Елект3ка ві3на ак3са ви3
ПІДСУМОК УРОКУ
Ось і уроку кінець.
Хто працював-той молодець!
Знання міцні здобували.
І скажу вам у кінці,що ви всі- молодці!
ВПРАВА « ЗАСНІЖЕНЕ ДЕРЕВО»
/ Від результату праці залежить колективний успіх./