Інтегрований урок "Корисна та шкідлива їжа"

Про матеріал
Тема: Корисна та шкідлива їжа Мета: формувати ключові компетентності (спілкування державною мовою. компетентності в природничих науках і технологіях, уміння навчатися впродовж життя, соціальні і громадянські компетентності, екологічна грамотність і здорове життя); – дати уявлення про те, які корисні поживні речовини містяться у різних продуктах;
Перегляд файлу

Тема: Корисна та шкідлива їжа

Мета:  формувати ключові компетентності (спілкування державною

мовою. компетентності в природничих науках і технологіях, уміння навчатися впродовж життя, соціальні і громадянські компетентності, екологічна грамотність і здорове життя);

– дати уявлення про те, які корисні поживні речовини містяться у різних продуктах;

     – допомогти дітям усвідомити вплив емоційної атмосфери на засвоєння       їжі;

       формувати навички дослідницької діяльності, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті;

     – розвивати зв’язне мовлення дітей, пам'ять, увагу, творчу увагу та    фантазію, дрібну моторику рук;

       вчити висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками,

        виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.

  Обладнання: ілюстративний матеріал; обладнання для дидактичних ігор;

            картки букв з розрізної абетки (ї, ж, а); табличка «Ревізор»; ребуси

            (корисна, шкідлива); табличка із зашифрованими словом (десерт);            

            упаковки продуктів; табличка «Ревізор».

Хід уроку

 І. Оголошення теми та завдань уроку

       1) Робота над загадкою про їжу.

      Холодильник похвалився, що на дім перетворився,

       смачна і свіжа проживає … (їжа).

   2) Мовні вправи

 3) Робота над ребусами

 

 

                 

 

 

 

 

 

 корисна                          шкідлива

            4) Стратегія «Сюрприз»

           Учитель кладе картки із зображенням основних ідей уроку, а учні мають їх прокоментувати.

ІІ. Обговорення «Що ми знаємо про їжу?»

  1.        Створення ментальної карти

 «Їжа мені дає …»

 

 

 

 

 

 

 

 

2) Графічний редактор «Фішбоун»

 

 

 

 

Описание: https://osnova.com.ua/media/fishbone_2.jpg

 

ІІІ. Формування

«Шкідлива  їжа»

         

1) Бесіда

 – Є чимало смачної їжі, яка шкідлива для дитячого організму.

  Діти називають:

   * чіпси,            * велика кількість солодощів,

    * сухарики,     *  солодкі газовані напої,

     * майонез,       * гостра їжа.         

        

2) Обговорення матеріалів стенду «Шкідливий цукор» 

  3) Гра «Що зайве?»

  – Чи згодні з твердженням, що на малюнку зображені тільки     шкідливі продукти?

  – В кожному ряду знайди «зайву» їжу (корисну).

  – Доведіть, що не помиляєтесь.

   4) Обговорення життєвих ситуацій

  1. На обід Марійка їсть борщ із сметаною, салат із свіжої капу-

 сти з петрушкою та кріпом, приправлений олією, гречану кашу з котлетою з курятини (на пару), хліб, компот із сіжих фруктів.

  2. На обід Оленка їсть оселедець, смажену картоплю з кетчупом, солоний огірок, білий хліб, два тістечка із заварним кремом, газований напій.

  – Хто з дівчаток харчується правильно?

 – Що ви порадите Оленці?

  5) Вправа «Поясни наслідки»

  – Складіть пояснення наслідків нездорового харчування: до чого  це може призвести? (Від них псуються зуби, болить живіт, з’являються зайві кілограми, порушується обмін речовин, знижуєть-

 ся імунітет).

6) Створення плакатиків «Заборона!» (групова робота)

 Учні обирають на столах упаковки шкідливих продуктів, прикріпляють на плакатники, зверху – червоним скотчем позначають «заборону» вживання шкідливих продуктів.

 

 Дидактична гра « Увага,ревізор» 

  Дуже шкідливі продукти, в яких минув термін придатності. Тому обов’язково, купуючи, слід дивитися на дату виготовлення і термін придатності.

Вчитель пропонує учням роздивитися на партах упаковки продуктів,

– Зверніть увагу на термін придатності продуктів.

– Визначте, які продукти не можна купляти? Чому?

 ІV. Формування поняття «корисна їжа»

Складання «Абетки корисних продуктів» (робота в групах)

А – абрикос, ананас, айва, авокадо, арахіс

Б – банан, бобові, базилік, буряк, баклажан, борщ, брусниця,

бринза, бульйон

В – вода (негазована), виноград, варення, вінегрет, вівсянка

Г – голубці, груші, горіхи, горох, галетне печиво, гарбуз,

                              гранат, грейпфрут, гречка, гуляш

 Ґ – ґоґель-моґель 

  Д – диня, джем, десерт (фруктово-ягідний)

Ж – желе, жовток

З – запіканка (сирна), заливне

І – ікра, імбир, інжир

Й – йогурт

К – каша, кефір, кисіль, компот, курятина, крільчатина, котлети,

ківі, кріп, капуста, картопля, квасоля, кабачок, курага, квас,

какао, каркаде,  кокос, кукурудза, куліш

Л – лимон, лайм, лаваш

М – молоко, малина, масло, морс, мед, манго, меліса, мигдаль,

мюслі, морошка

Н – налісники (з сиром та фруктами)

О – омлет, огірки, ожина, олія, окрошка

П – помідор, петрушка, пастернак, персик, пудінг (сирний),

плов, пюре, перець (болгарський)

Р – риба, рагу (овочеве), ряжанка, родзинки, ревень, редиска

С – суниця, салат, слива, суп, смородина, сир, спаржа, сметана

Т – томати, тефтелі

У – узвар

Ф – фініки, фісташки

Х – хліб, хурма, холодець

Ц – цибуля, цукати

Ч – черешня, чай, чорниця, часник

Ш – шніцель (нежирний), шпінат

Щ – щербети (напої на основі соків), щі, шавель

Ю – юшка

Я – яблука, яловичина (нежирна), ягоди, язик (відварний)

 

 

 

 Гра «Світлофор корисної їжі» (колективна робота)

 

 

 

 

 

 

 

 Гра «Обери корисні продукти» (робота в групах)

      Група 1

      Гра «Продуктовий  кошик»

 

    

 

 

2

Гра «Продуктова  та

 

 

Група 2 «Продуктова тарілка»

 

рілка»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Група 3

Гра «Поклади у холодильник лише корисні продукти»

 

 

 

 

 

 

Група 4

«Продуктова  сумка»

 

 

4) Гра «Корисно-некорисно. Так чи ні?»

Вчитель обирає питання (зміст та кількість) на свій розсуд.

1. Корисно об’їдатися цукерками та тістечками.

2. Ви повинні їсти 20 разів на день.

3. Ви повинні вживати свіжу їжу, яка зберігає ваше здоров’я.

4. Ви повинні їсти різноманітні продукти – м’ясо, рибу, молоко.

5. Вам корисно їсти тільки вермішель.

6. Ви повинні їсти більше овочів та фруктів.

7. Корисно їсти багато солодкого.

8. Необхідно випивати щодня 2 л води.

9. Газовані напої добре втамовують спрагу.

10. Не їжте солодке перед їжею – втратите апетит.

11. Чорний хліб корисніший за білий.

12. Накопичивши за літо вітаміни, ми повністю готові до зустрічі з холодами.

13. Щоб перебити апетит, можна з’їсти яблуко чи апельсин.

14. Фруктові соки кращі за лимонад.

4) Гра «Меню для кмітливців»

– Впізнайте слова.

Са…ат,  …іца, бо…щ, к…мпот (ягідний), сосис…и, пю...е

(картопляне), …ліб, тор…, ко…лета (парова), де..ерт

(фруктовий).

– Визначте меню із корисних страв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5) Гра «Кольоровий  овочевий  мікс-коктей

            – подарує мені радість,

 

            

            – подбає про мої очі,

 

         – корисна для мого шлунка,

 

         – покращить мою шкіру.

 

       

 

                        покращить мій настрій,

 

 

 Треба вживати у їжу якомога більше овочів, інакше при нестачі вітамінів імунітет людини знижується, може захворіти.

V. Практична робота (в групах).

 Поробка «Фруктова  веселка»

1) Вступне слово вчителя

– І тоді весь світ стає похмурим, чорно-білим. Коли ж відступає хвороба та приходить здоров’я – світ навколо стає барвистим, яскраво кольоровим, як райдуга. Щоб підняти настрій, хочеться з’їсти щось смачненьке, але корисне.

2) Розшифровка слова

 

Описание: http://rebus1.com/ua/download/download.php?&skip=0&mode=0&slovo=%C4%C5%D1%C5%D0%D2

Десерт

– Багато вітамінів знаходиться у фруктах. Тому пропоную незвичайниі фруктовий десерт.

Робота в групах.

– Використовувати можна пластилін або кольоровий папір.

 

 

 

 

 

                                                                                

 

 

VІ. Рефлексія

– Чи сподобався урок?

– Які завдання були найцікавішими?

– Висловте свої враження від уроку

docx
Додано
3 березня
Переглядів
283
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку