Інтегрований урок "«Наша спільна домівка-планета Земля»

Про матеріал
Мета: Розширити уявлення учнів про взаємозв`язок людини і навколишнього середовища, наслідки забруднення та способи збереження довкілля; розвивати пізнавальну діяльність, вміння бачити прекрасне у природі; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Перегляд файлу

Ранкова зустріч

 

Завдання:

  1. Познайомити учнів з історією відзначення Дня Землі.
  2.  Формувати  екологічно активну позицію.
  3.  Розвивати спостережливість, уміння виділяти головне.
  4.  Виховувати любов до природи.

 

1.Вітання.

Гра «Подивись на мене».

2.Щоденні новини.

Робота з календарем, щоденником спостережень за змінами в живій і неживій природі.

3.Обмін інформацією.

  1. Перегляд відеоролика «День Землі».
  2. Формулювання висновку.

4.Створення проблемної ситуації.

1)Читання екологічної  казки «Ведмедик Бо».

  • Яку добру справу зробили мешканці лісу?
  • Чому вони «рятували» ліс?
  •  Чи можна планету Земля назвати нашим спільним домом? Чому потрібно її берегти?
  • То чому люди святкують День Землі?

 

Інтегрований урок «Наша спільна домівка-планета Земля»

 

Мета. Розширити уявлення учнів про взаємозв`язок людини і навколишнього середовища,  наслідки забруднення та способи збереження довкілля; розвивати  пізнавальну діяльність, вміння бачити прекрасне у природі; виховувати дбайливе ставлення до природи.

 

Очікувані результати:

  • наводити приклади зв’язку людини і природи;
  • застосовувати  знання про природу в навчальних і життєвих ситуаціях;
  • на основі власного досвіду знаходити підтвердження правдивості відомостей про природу, висловлювати  свою думку про це;
  • робити висновок: природа потребує охорони;
  • працювати в групі;
  • вносити дані у таблицю.

 

Хід уроку

І. Цілепокладання.

1. Тест- опитування.

Учні обирають відповіді так/ні .

  • Я не залишаю кран весь час відкритим, коли умиваюся і чищу зуби.

                                                                                                       Так/ Ні

  • Я намагаюся, щоб вода витікала тоненькою цівкою

                                                                                                               Так/ Ні

  •  Коли я приймаю душ, то

А) роблю це протягом 5 хв                                                                 Так/ Ні

 Б) роблю це протягом 15 хв

 В) частіше приймаю ванну, ніж миюсь у душі                               Так/ Ні

 

  • Я збираю використаний папір, оскільки можу використати його з іншого боку.                                                                                         Так/ Ні

 

  • Я дописую зошити до кінця                                                               Так/ Ні

 

  • Моя родина використовує пластикові пакети й пляшки кілька разів — для зберігання та перенесення чогось.                                              Так/ Ні

 

  • Я вимикаю світло в кімнаті, коли там нікого немає                        Так/ Ні

 

  • Я стежу за тим, щоб були щільно зачинені двері й вікна у холодну пору року.                                                                                                      Так/ Ні

 

Учні обговорюють результати опитувальника.

  • То що слід робити вам, щоб допомогти нашій планеті?
  • Сьогодні ми дізнаємось про те , як потрібно захищати і берегти природу, дякувати їй і платити добром за її щедрість.
  1. Заповнення таблиці «Знаю – хочу дізнатися – дізнався».
  2. Формулювання цілей уроку.

 

   ІІ. Цілереалізація

  1. Розвязування екологічних задач (Робота в групах)

Група 1

Фабрика вже не один рік забруднює річку. За одну хвилину із труби витікає 75 літрів брудної води, що втричі більше, ніж випиває сімя протягом дня чистої води. Скільки літрів питної води споживає сімя за день?

Група 2

Бук за добу виділяє 5 кілограмів кисню. Скільки кисню виділяє дерево за тиждень?

Група 3

У баках для сортування сміття мешканці будинку зібрали  25 кілограмів скла, 38 кілограмів пластику, 15 кілограмів органічних відходів. Скільки всього кілограмів сміття зібрали жителі?

Група 4

Для ведення активного і здорового життя людині на добу потрібно близько 2 л води. Скільки води вотрібно для  32 учнів нашого класу?

 

  1. Руханка.

«Погода у Бердичеві»

Повернутися направо і йти, повторюючи рухи за вчителем.

«У Бердичеві гріє сонечко (гладити по плечах того, хто йде попереду), дме легенький вітерець (провести пальцями по спині). Та ось хмарки закрили сонце, почав накрапати дощик (стукати пальцями), здійнявся вітер (терти спину), почалася злива (енергійно стукати пальцями по спині), град (кулаками). Але що це? Буря вщухає (усе у зворотному порядку). Злива переходить у дрібний дощик, буря перетворюється на легенький вітерець. У Занзібарі знову сонечко».

  1. Формулювання висновків щодо роботи груп.
  2. Заповнення таблиці.

За почутою інформацією діти заповнюють таблицю.

Штучні відходи забруднюють все більше і більше територій, адже час розкладу сміття в ґрунті, при сприятливих умовах такий:

Папір – 3 міс

Шкірка від фруктів – 6 міс

Газета – 1 рік

Сигаретний фільтр – 2 роки

Жувальна гумка – 5 років

Консервна банка – від 10 до 100 років

Підгузки – 500 років

Пластик – від 100 до 1 000 років

Пластикові картки (телефонні, банківські) – 1 000 років

Скло – 4 000 років.

  • На скільки менше часу розкладається папір, ніж фруктові шкірки?
  • На скільки довше розкладається жувальна гумка, ніж сигаретний фільтр?
  • На скільки довше розкладається газета, ніж шкірка із фруктів?
  • На скільки менше часу потрібно для розкладу паперу, ніж газети?

 

  1. Гра «Сортування сміття».

У грі діти визначають з якого матеріалу сміття та сортують його у певний контейнер.

  1. Гра «Аукціон»

Учні озвучують свої висновки щодо охорони і збереження довкілля. Той, хто назве твердження останнім, а решта не зможуть доповнити, виграє.

ІІІ. Рефлексія змісту навчального матеріалу.

  1.           Заповнення таблиці «Знаю – хочу дізнатися – дізнався».
  2.           Вправа «Незакінчене речення»

Цей урок навчив мене…

Цей урок домоміг мені…

Тепер я можу…

 

Вихід на творчий прдукт. Виготовлення іграшок із штучних матеріалів

 

Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з різними матеріалами; сформувати вміння виготовляти іграшки із сучасних штучних матеріалів; розвивати творчу уяву, фантазію, увагу, спостережливість, вміння спілкуватися, виконувати колективну роботу; виховувати охайність, відповідальність, взаємодопомогу.

Очікувані результати:

  • аргументувати  доцільність використання вторинних матеріалів для збереження навколишнього середовища;
  • прогнозувати, яким має бути виріб, його функціональну і
    естетичну цінність;
  • моделювати  виріб з елементами фантазування;
  • описувати  модель свого виробу;
  • пояснювати способи та види оздоблення власного виробу.

 

Хід

 

І. Цілепокладання.

1. Вправа «Мозковий штурм»

- Чому важливо сортувати сміття?

- Як можна перероблювати сміття?

- Що ви можете зробити, щоб зменшити кількіть сміття.

- Чи погоджуєтесь ви з тим, що сміття ми можемо використовувати вторинно?

- Сьогодні ми це будемо робити, а саме виготовляти іграшки.

 

ІІ. Цілереалізація.

  1. Робота з таблицею.

 

  1. Робота із зображеннями.
  • Розгляньте приклади виробів із штучних матеріалів.

  • Наведіть інші приклади.

 

  1. Демонстрація і аналіз зразка.

 

  1. Інструктаж вчителя.

 

  1. Повторення правил безпеки з матеріалами.

 

  1. Практична робота учнів.

 

  1. Виставка та взаємооцінювання.

 

ІІІ. Рефлексія діяльності.

Прийом «Світлофор».

 

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, 2 клас, Інтегровані уроки
НУШ
Інкл
Додано
22 лютого 2023
Переглядів
594
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку