Інтегрований урок-подорож. Математика 1 клас.

Про матеріал

Запропоновано розробку нестандартного уроку з математики для 1 класу за темою "Лічба в межах 20. Розв'язування задач на віднімання.

Перегляд файлу

Інтегрований урок –подорож  1 клас

Підготувала і провела

Вчитель Адампільської ЗОШ

Ярош Н.Є.

Тема: Лічба в межах 20. Розв’язування задач  на віднімання.

 Мета:  узагальнити знання учнів про додавання і віднімання  в межах  20;  поглибити знання й уміння учнів розв’язувати задачі;  розвивати логічне мислення; удосконалювати обчислювальні навички. Розширювати уявлення учнів про тварин рідного краю; ознайомити зі способом живлення різних тварин; розвивати мовлення, мислення, увагу . Виховувати спостережливість, кмітливість, бережне ставлення до тварин .

Обладнання. Зображення пейзажу весняного лісу, малюнки звірів  і птахів,  геометричні фігури, картки з завданням

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

1. Привітання

Добридень, добридень, добридень скажу.

Як рано чемненько до школи іду.

Я маю два очка, тут ніс, а тут губи.

Я маю два вушка, а тут білі зуби.

Тут палець, долоня, плече і рука.

Я маю дві ніжки, а тут ось п’ята.

  • А зараз повернемося до наших гостей і привітаємося з ними.

2.Психологічне настроювання. 

 Налаштуємося на роботу.

Очі дивляться-(діти) та все бачать.

Вуха слухають – (діти) та все чують.

Голова – (діти) думає.

Яким буде урок (діти) – цікавим!

Які у мене діти? – (діти) найкращі!

Нехай мої та ваші надії здійсняться.

-Тож  часу не гаєм

І урок розпочинаєм.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1. Асоціативний кущ

- З чим в нас асоціюється слово ліс?( багато дерев, квіти,  гриби, спів птахів, тварини).

2. Повідомленя теми і мети уроку

- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми відправимось з вами у подорож до казкового  весняного лісу, де будемо допомагати звірам і птахам,  розв’язуючи  приклади і задачі.  А ще виготовимо аплікацію з паперу .  Але яку?  Поки що залишиться загадкою.

  • І так, щоб вирушити в подорож до  весняного лісу, вам потрібно відповісти на декілька запитань.

3. Гра – тестування «Так чи ні»

  • Я вважаю, щоб зменшити, треба відняти. (Так)
  • Я вважаю, що 8 – 5 = 2. (Ні)
  • Я вважаю, щоб збільшити, треба додати. (Так)
  • Я вважаю, що 6 збільшити на 4 буде 10. (Так)
  • Я вважаю, що чотирикутник має 3 сторони. (Ні)
  • Ви молодці. Я бачу, що ми можемо вирушати у подорож.
  • От ми з вами прийшли уже  до весняного лісу. Аж ось назустріч  нам, хто? Зайчик.   Він дуже змерз, бо весна трохи забарилася, і хоче їсти.
  • Діти, а давайте пригадаємо, що  любить їсти зайчик?

Якщо ви правильно обчислите приклади, то ми дізнаємося, що  є під снігом, і нагодуємо зайчика.

4.  Усний рахунок

 

 

Картинки по запросу капустаПохожее изображение 

                              

Похожее изображение                                                                         6 + 2 =              9-4=

Картинки по запросу капуста 

                                                  8 – 3 =                                   7+3=

 

  • Які ж ви молодці,  допомогли зайчикові відшукати смачну їжу.

ІІІ. Повторення вивченого матеріалу

  • Ой, а тут  сліди зайця. Це він напевне тікав  від хитрої лисички і заплутував сліди. Якщо ми правильно  вставимо числа, то врятуємо Зайчика.

 

 

 

Каліграфічна хвилинка

-А зараз  запишемо  в зошит числа від 11 до 20 і визначимо кількість десятків і одиниць

Гра Мікрофон

Робота з підручником

  • А ось  назустріч нам іде хитренька лисичка, вона пропонує попрацювати  з підручником

Робота з підручником (с. 103, № 5).

Складання та розв’язування задачі за малюнком підручника.

  • Складіть задачу за малюнком.
  • Скільки літрів води в самоварі?
  • Скільки літрів води в чайнику?
  • Як дізнатися, скільки літрів води в чайнику? 10-4=6(л)
  • Чому використали дію віднімання?

IV.  Фізкультхвилинка

Зайчик
Сірий зайчик скік та скік (стрибки на місці),
По капусту він прибіг (біг на місці).
Нахиливсь, зірвав головку (руки на поясі, нахили вперед,

                                               дістати пальчиками рук носочки ніг)
Але й мав собі мороку.
Поки в ліс її приніс (маршируєм на місці)
Мокрий став у нього ніс (погріти руки)

  • А ось і вовчик  він пропонує :  ( Мозковий шторм):

Назвати сусідів  числа  12, 16, 19.

Число, що передує  11, 14.

Число, яке наступне   13, 15.

  • Аж ось і білочка до нас завітала.

Білочка  

Запасла на зиму я

І гриби й горішки.

Я люблю по гілочках

Пострибати трішки.

  • Ось вам завдання  від мене (передає конверт).

 Завдання від білочки.

Виписати приклади із відповіддю  10 : ( робота в групах)

 16 – 6          12 + 1      17- 3    7 +1 +2     6 + 4 +0     4 +5 - 2 

  • А тут зібралося птаство не тільки лісу
  • Як  називаються ці птахи? ( діти за малюнками називають птахи)
  • Навесні багато птахів повертаються з теплих країв. Одні  птахи  будують собі самі гнізда, а от шпакам  потрібно людям змайструвати будиночок. 
  • Як він називається?

V .  Виготовлення  аплікації.  Робота з геометричним матеріалом.

  • А ми на сьогоднішньому уроці виготовимо аплікацію шпаківні.
  • З яких геометричних фігур складається шпаківня? ( діти розглядають зразок аплікації )

 

http://konspektu.at.ua/777.jpg

Робота в парах (виготовлення аплікації)

VІ. Підсумок  уроку.

  •  Кого ми з вами зустріли?
  • А кого ми ще із тварин  могли б зустріти ?
  • На які дві групи можна  поділити тварин,  яких  ми  зустріли?
  • Що нового взяли з уроку?
  • Що найбільше сподобалося?
  • Що запам’ятали?

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
26 грудня 2018
Переглядів
4797
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку