Інтегрований урок з курсу "Я досліджую світ" та "Дизайн і технології"

Про матеріал
Урок з теми: "Океана Землі. Особливості природи океанів. "Світ невідомий. Коснструювання з паперу. Маленька восьминіжка.
Перегляд файлу

Інтегрований урок з курсу «Я досліджую світ» і «Дизайн і технології»

Тема: Я досліджую світ. Океани Землі. Особливості природи океанів.

Дизайн і технології. Світ невідомий. Конструювання з паперу. Маленька восьминіжка.

Мета:

  • ознайомити учнів із поняттям «океани», їх розміщенням на карті півкуль;
  • розкрити значення океанів для життя людини;
  • продовжити вчити дітей працювати з географічною картою;
  • розвивати пізнавальний інтерес;
  • формувати вміння логічно міркувати, чітко висловлювати свою думку;
  • вчити планувати свої дії, продумувати послідовність самостійного виконання завдань;
  • розвивати творчі здібності і фантазію;
  • виховувати спостережливість, дбайливе і бережне ставлення до водного середовища і природи в цілому.

Обладнання: карта півкуль, контурні карти, презентація, навчальне відео, підручник, друковані зошити, кольоровий папір, ножиці, клей, намистинки.

Тип уроку: інтегрований.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Сядьте, діти, всі рівненько,

Усміхніться всі гарненько,

Настрій в подорож візьмемо,

І урок наш розпочнемо.

Інтерактивна вправа «Очікування»

  • Що  ви очікуєте від нашого уроку?
  • Яким, на вашу думку, повинен бути наш урок?
  • А якими маєте бути ви, щоб нам усе вдалося?

 

Вправа «Синоптик»

Сьогодні у нас у ролі синоптика - …… Він розповість нам про погоду сьогодні.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  • Дайте відповіді на запитання:
    • Що таке материк?
    • Скільки материків є на Землі? Назвіть їх.
    • Що спільного і відмінного між материками?
  • Відгадайте загадки про материки:
  1. Цей материк – найбільший континент,

колиска багатьох цивілізацій.

І рідна матір більш двох сотень націй,

Ми з вами теж на ньому живем. (Євразія)

  1. Чи насправді так чи,  може, сон це?

Наче казка, неповторний дивний світ.

Цей материк – улюблениця Сонця

Де бував чудовий лікар Айболить. (Африка)

  1. Тут живуть великі кенгуру,

Їдять коали зелень соковиту.

Цей материк в південній кулі і тому,

Коли у нас зима, там літо.  (Австралія).

  1. На ньому завжди холод лютий,

Там не жили ніколи люди.

Цей материк льодами вкритий,

На карті білий, хто помітив? (Антарктида).

  1. Там дивні рослини, там міднії гори,

А річка тече широченна, як море. (Південна Америка).

  1. Відкритий він був випадково –

Той світ, що називають новим. (Північна Америка).

 

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Загадка

Буває хмаркою вона,

Пушинкою буває,

Бува, як скло,

Крихка й тверда –

Звичайна, підкажіть… (вода).

Інтерактивна вправа «Мозкова атака»

Пригадайте, у яких трьох станах перебуває вода на Землі.

За яких умов вода переходить з одного стану в інший?

Який колір переважає на карті? Що ним позначають?

Чого більше – води чи суші?

Отже, сьогодні ми поговоримо про водну частину нашої планети – Світовий океан, його значення для людини і Земної кулі.

ІІІ. Робота над матеріалом уроку.

Бесіда

70 % Земної поверхні вкрито водою. Цю найбільшу частину водної оболонки Землі називають Світовим океаном. Світовий океан має великий вплив на клімат і живу природу материків і є дуже важливим для всього живого на Землі.

 По-перше, водорості та інші рослини океану виділяють у повітря половину кисню.

 По-друге, океан зберігає тепло планети і впливає на температуру моря і суші.

 По-третє, Світовий океан відіграє велику роль у збереженні постійного клімату Землі, впливає на погодні умови.

 По-четверте, а ще Світовий океан годує людей, дає їм будівельні матеріали і корисні копалини.

 А тепер, діти, ви розумієте чому ми будемо вивчати Світовий океан?

 Світовий океан розділений материками на частини, які називають океанами. На Землі 4 океани: Тихий, Атлантичний, Індійський та Північно-льодовитий океан.

Заслуховування повідомлень про кожен океан

Попросимо наших дослідників ознайомити всіх присутніх з інформацією про кожен океан.

Дякую нашим дослідникам за надану інформацію.

Релаксаційна пауза «Поплавець в океані»

IV. Закріплення та осмислення знань.

Практична робота з контурними картами.

Самостійна робота

Діти, тепер попрацюємо з контурними картами. Позначте на них океани. За допомогою ви можете звернутись до фізичної карти півкуль, яка вміщена на форзаці підручника.

Робота з підручником

Вибери і обгрунтуй правильні на твою думку відповіді (с.106).

Бесіда екологічного спрямування

Без Світового океану не було б життя на Землі. Тому його потрібно охороняти.

Що потрібно робити, щоб води океанів були чистими і багатими на рибу?

  • Економно використовувати воду.
  • Не засмічувати морські простори.
  • Берегти рибні багатства від хижацького винищення.
  • Будувати очисні споруди.

Американські вчені встановили, що велика Тихоокеанська сміттєва пляма, тобто масштабне скупчення пластикових відходів дрейфує в Тихому океані. Вона стала домом для безлічі морських тварин.

 Сьогодні ми виготовимо одного з мешканців Світового океану – восьминіжку.

 Восьминіг мешкає біля західних берегів Тихого океану. У восьминогів відсутні кістки, завдяки цьому вони здатні змінювати свою форму. А ще восьминіг легко змінює своє забарвлення. Він може бути коричневим, червоним, білим.

 Дотримуємося правил техніки безпеки при роботі з ножицями.

Інструкція з виготовлення восьминіжки.

Робота над виробом.

V. Підсумок уроку

Гра «Біла ворона» (знайди зайве слово)

Індійський, Північно-льодовитий, Середземне, Атлантичний.

Море, острів, річка, озеро.

Чайка, альбатрос, дятел, фрегат.

Моржі, білі ведмеді, тюлені, коали.

Гра «Відгадай мене»

  1. Я – найбільший океан. Відкрив мене мандрівник Магеллан, у моїх водах плаває 2000 видів риб (Тихий океан.)
  2. Я – найменший із океанів, майже вся моя поверхня вкрита льодом, я – найхолодніший океан. (Північний льодовитий океан).
  3. Я – за розмірами посідаю третє місце, я найтепліший океан, мій рослинний і тваринний світ дуже багатий. (Індійський океан).
  4. Я – найсолоніший океан, в моїх водах водиться скумбрія, тріска, безліч китів. (Атлантичний)

Домашнє завдання

Оцінювання робіт дітей.

 

 

 

 

docx
Додано
5 лютого 2023
Переглядів
377
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку