3 клас
Інтегрований урок з математики та курсу Я досліджую світ"
Урок-гра
«Розв'язування задач та виразів. Додавання і віднімання трицифрових чисел. Збереження здоров'я людини.»
Мета: продовжувати вдосконалювати навички додавання і віднімання трицифрових чисел будь-якого розряд, розв'язування рівнянь та складених задач,
вдосконалювати вміння учнів в читанні, записі трицифрових чисел та в порівнянні іменованих чисел;
формувати уявлення про небезпечні ситуації в житті людини;
формувати навички безпечної для здоров'я поведінки;
прищеплювати прагнення дотримуватись здорового способу життя;
розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення;
виховувати інтерес до вивчення математики та турботливе ставлення до свого здоров'я.
Обладнання: мультимедійна презентація до уроку, завдання для практичної парної роботи.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Звучить музика з мультфільму « Маша і Ведмідь» .
Гра «Шифрувальник».
(Слайд №2 Маша сидить за партою,пише.)
(Слайд №3 Закодовані слова. Приклади.)
1ряд: 800, 300, 1000,300, 410, 120. 930, 299, 100, 820.
200, 399, 100, 1000, 100, 299’,270.
2 ряд:700, 110. 399, 100, 203, 100, 770, 100, 410, 120.
550, 400, 500, 120, 770.
100+200 900-200
300+500 50+60
400+10 500+50
700-200 600-100-100
800+20 900+30
300-1 70+50
600+400 700+70
200+0 400-300
400-1 200+3
70+200
300(е), 800(б), 410(ж), 500(ш), 820(є), 299(в), 1000(р), 200(з), 399(д), 270(я),700(т), 110(а), 550(і), 400(н), 930(с),
120(и), 770(м), 100(о),2 03(п).
(Слайд №4 Речення.)
Бережи своє здоров’я
та допоможи іншим.
- Ви, напевне, зрозуміли, що сьогодні на уроці ми будемо
займатись не тільки математикою, а й поговоримо все про
збереження здоров’я.
III. Робота з новим матеріалом .
(Слайд №5 Відео. Вовки йдут за Машею.)
(Слайд №6 Правила.)
Спочатку додаємо сотні до сотень, потім десятки до десятків. Отримані числа додаємо між собою.
Спочатку віднімаємо сотні від сотень, потім десятки від десятків. Отримані числа додаємо між собою.
(Слайд №7 Приклади .)
70, 450, 590, 380, 110, 70, 70, 110, 880, 980 ,590.
130-60
340+40
280+310
710-600
660+220
580-130
870+110
450(а), 70(н), 380(ц), 590(й), 110(і), 880(ш), 980(и).
Запис прикладів та їх рішення.
(Слайд №8 Слово- відгадка. «Найцінніший» на фоні Маші.)
- А для чого нам буде потрібне це слово ми дізнаємось пізніше. Вона дякує вам за порятунок.
- Що ж ми порадимо Маші?
2. Хвилинка спостережень.
(Слайд №9 Відео. Маша на риболовлі. (Літають склади: ття , жи.))
(Слайд №10 На фоні Маші слово життя.)
(Слайд №11 Правило №1.)
1. Щоб бути здоровим, необхідно дихати свіжим повітрям, пити джерельну воду,приймати сонячні ванни та загартовуватись.
3. Розв'язування задачі. Бесіда про користь харчування.
- Вже прийшов час обіду і Маша пропонує нам поїсти . Ми вже з вами зголодніли і думаю , що не відмовимось.
(Слайд №12 Вариться варення)
Вишень- 110кг
Огірків-?, на 230кг більше, ніж вишень
Помідорів-?, на 30кг менше, ніж огірків
-Маша пропонує нам скласти умову задачі та розв'язати її.
- Яка це задача проста чи складена?
- Про що дізнаємось в 1, 2дії?
- Записуємо розв'язання задачі.
- А чи все варення ми будемо їсти? Чому?
-Маша пропонує нам посмакувати цукерками.
(Слайд №13 Маша їсть цукерки.)
- Що ви можете сказати про переглянуте?
-Які продукти корисні для людини?
Бесіда про користь харчування.
- То яке правило може їй допомогти?
(Слайд №14 Правило №2, 3.)
2. Харчування людей повинно бути раціональним та безпечним.
3. Харчування забезпечує організм енергією та будівельним матеріалом
4.Фізкульт.хвилинка.
(Слайд №15 Танок Маші.)
(Слайд №16 Правило №4.)
4.Помірні фізичні навантаження корисні для здоров’я.
5. . Розвязання рівнянь.
(Слайд №17 Рівняння.)
Знайди невідоме число.
-Невідоме число збільшили у 3 рази і отримали 15.
-240 зменшили на невідоме число і отримали 100.
х=5(с), х=140(р).
-Складаємо 1 рівняння.
- Складаємо 2 рівняння.
-Розв'язуємо.
- Тепер ми отримали 5таких букв: а, к, б, с, р.
(Слайд №18 Букви: а, к, б, с, р.)
(Слайд №19 Слово : скарб.)
6. Робота з геометричним матеріалом. Хвилинка спостережень.
- Маша пропонує нам останнє випробування. Будьте уважними.
(Слайд №20 Літають геометричні фігури.)
-А які геометричні фігури ви запам’ятали?
- На кожній парті у вас лежать такі ж фігури. Дістаньте їх.
- Ви, напевне, зрозуміли,що ми повинні зробити.
Приступайте до роботи.
- Яку картинку ви отримали?
(Слайд №21 Картинка людини.)
7. Складання ключового висловлювання.
- Залиште цю картинку на парті.
- А тепер прийшов час згадати слова, які ми з вами отримували протягом уроку.
(Слайд №22 Літають слова на фоні Маші.)
найцінніший Життя скарб
(Слайд №23 Речення.)
Життя – найцінніший скарб ( малюнок людини).
IV. Підсумок уроку. Оцінювання.
(Слайд №24 Правила )
1. Щоб бути здоровим, необхідно дихати свіжим повітрям, пити джерельну воду,приймати сонячні ванни та загартовуватись.
2. Харчування людей повинно бути раціональним та безпечним.
3. Харчування забезпечує організм енергією та будівельним матеріалом.
4.Помірні фізичні навантаження корисні для здоров’я.
5. Дотримуйся гігієни одягу та взуття.
6. Виконуй режим дня.
7. Веди здоровий спосіб життя.
- Ми передамо Маші ці правила і вона їх буде
використовувати у своєму житті.
V. Подяка Маші.(Слайд №25 Маша з квітами.)
Мої любі учні!
Я вдячна Вам за допомогу. Тепер знаю, що життя та здоров’я - саме цінне. Мої вчинки не завжди хороші, але обіцяю, що буду змінюватись.
Дякую!