Інтегрований урок математики і я досліджую світ
Тема: повторення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел; здоров’я і харчування.
Мета: удосконалювати навички додавання і віднімання двоцифрових чисел, вміння розв»язувати та
складати задачі за малюнками,закріплювати вміння обчислювати периметр прямокутника,
розвивати логічне мислення, математичну пам'ять, уважність; ( математика )
сприяти формуванню у школярів культури здорового харчування; закріплювати знання про
найбільш корисні і необхідні людині продукти харчування; вчити дотримуватися елементарних
правил режиму харчування, виховувати культуру спілкування, естетичні смаки.( осн.здоров.)
Хід уроку
І Орг. момент
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні у нас буде незвичайний урок. Ми сьогодні поєднаємо ті знання, що маємо з математики з уроком основ здоров’я. Ви дізнаєтесь , які групи продуктів харчування є і як взагалі правильно харчуватися всім людям, а особливо школярам, у яких організм активно росте і для цього потрібні корисні продукти.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
В кафе святкують важливі події свого життя, приходять на цікаві розважальні програми.
Ну і, звичайно, поїсти. Я вас теж сьогодні запросила в кафе, а в яке дізнаєтесь, коли виконаєте математичний диктант і певні завдання.
ІУ. Робота над темою уроку.
18 20 92 17 48 36 4 70 41 51 5 ( запишемо ці числа у порядку зростання – від найбільшого до найменшого )
4 5 17 18 20 36 41 48 51 70 92
У які групи ці числа можна об’єднати? ( одноцифрові і двоцифрові
парні і непарні – підкреслити і зачитати парні числа
круглі числа – назвати
у числі 17 ск. дес.. і один. ?
використ дію додавання і скласти приклад з відповіддю 20
використати дію віднімання і скласти приклад з відповіддю 36
А тепер підібрати до числа букву і прочитати, в яке ж кафе я вас запросила ? ( математичне )
1) Загадка Був зерном він у землі.
До борщу став на столі.
З ним їсти ми сідаємо
А ще гостей стрічаємо. ( хліб )
І група продуктів - хліб і хлібобулочні вироби.
Гронування: бублик, паска, калач, батон, булка, пиріг, млинці, ватрушка, пампушка, коржик, плюшка.
Більше зелені весь час
Кидай до салатів,
Моркви, яблук, буряків,
Їж завжди багато.
ІІ група це: овочі і фрукти.
2) складаємо задачу за малюнком
Як зміниться умова, якщо буде 1 дія віднімання?
Скластио бернену задачу.
Вчені довели , що дитина за день має з’їдати 800 г овочів і фруктів.
Це більше чи менше кг?
Скільки не вистачає до кг ?
3) Фізкультхвилинка
Перець, морква, капуста, картопля, квасоля, помідор, буряк, огірок, часник, кабачок, цибуля, гарбуз.
4 )
Молоко дає нам сир,
Вершки, масло і кефір.
Йогурт, ряжанку й сметану…
До вподоби воно всім -
Здоровішаємо з ним!
ІІІ група - це: молоко і молочні продукти
Завдання за малюнком
Загадка
ІУ група –це м'ясо, риба, яйця
5 ) Розв’язування задачі. У магазин завезли 57 кг м’яса. Продали зранку 12кг і ввечері 10 кг.
Скільки кг м’яса залишилося?
Іншим способом – усно.
Придумати схожу задачу з іншими числами.
3. Робота в групах.
Пропоную допомогти кухарям приготувати
1 – сніданок, 2 – обід, 3 – полуденок, 4 – вечерю.
Але перш ніж почнете складати меню, виконувати завдання. Для готування потрібна розділ очна дошка. Знайти її периметр.
Скласти меню – вибрати необхідні страви і закреслити зайві.
І група Сніданок вінегрет омлет цукерки чай булочка морозиво
ІІ група Обід борщ хот- дог котлета каша чіпси компот
ІІІ група Полуденок пиріжок яблуко банан жувачка сало сік печиво
ІУ група Вечеря йогурт шашлик кефір творог торт молочна каша
гра « Корисні продукти » ( так чи ні пальчиками )
4 . Розв’язування прикладів .
Але в українців є улюблені національні страви . Які,дізнаєтесь, коли обчислите приклади ( завдання по варіантах) борщ сало
35 – 12= 9 + 4 =
40 + 6 = 30 - 7
11 – 2 = 45 + 32=
18 + 4 = 11+ 68 =
5. Робота в групах (скласти правила харчування)
Ми багато говорили про їжу, про корисні продукти і не дуже. А для підсумку уроку складемо правила харчування:
РЕ (1) ЇЖУ(8) ТЕЛЬ (2) РЕ(5) НО(3) ПЕ(4) ВУЙ(7) ЖО(6)
РЕТЕЛЬНО ПЕРЕЖОВУЙ ЇЖУ.
ЇЖ (1) ЧАС( 7) ТОЙ(5) ОДИН(3) В(2) І(4) ЖЕ(6)
ЇЖ В ОДИН І ТОЙ ЖЕ ЧАС.
ВЖИ(1) ПРО(7) КИ(4) ВАЙ(2) ЯКІС(5 ТІЛЬ(3) ДУК(8) НІ(6) ТИ(9)
ВЖИВАЙ ТІЛЬКИ ЯКІСНІ ПРОДУКТИ.
НЕ (1) НІЧ(6) НА(2) СЯ(4) ЇДАЙ(3) НА(5)
НЕ НАЇДАЙСЯ НА НІЧ.
У. Підсумок уроку
- Сьогодні ми вели розмову про харчування, про чудодійну силу овочів, фруктів. Адже, найцінніший скарб кожної людини – добре здоров’я, а турбота про власне здоров’я – обов’язок кожної людини. Отож, дотримуйтесь правил повноцінного харчування та будьте здорові!!!
Спробуйте закінчити речення:
• Я зрозумів, що…
• Я дізналася…
• Мені було цікаво…