Інтегрований урок з математики та природознавства

Про матеріал

Інтегрований урок - це урок, який проводиться з метою розкриття загальних закономірностей, законів, ідей, теорій, відображених у різних науках і відповідних їм навчальних предметах

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інтегрований урок з математики           

        та природознавства

               Учнів 3 класу

 

 

       

                Інтегрований урок з математики та природознавства.

Тема: Письмове віднімання двоцифрових чисел. Розв’язання задач, що містять подвійне збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць.

Тема: Тварини. Різноманітність тварин у природі.

Мета: навчити дітей віднімати двоцифрові числа письмово, розв’язувати приклади на додавання і віднімання чисел;

  • формувати вміння складати і розв’язувати задачі;
  • формувати вміння порівнювати види тварин за істотними ознаками, класифікувати їх.
  • розширити та закріпити знання учнів про особливості пристосування тварин до життя в різних природних умовах, їх ціннісне значення в природі, для людей;
  • формувати цілісну картину взаємозв’язків у природі через інтеграцію предметів;
  • розвивати здібності вникати в суть математичних та природних явищ, взаємодія мовно-моторних смислових, руко рухових, слухових та зоровий механізмів.
  • Сприяти вихованню в учнів інформаційної культури, підтримувати інтерес до навчання та стимулювати пізнавальну діяльність, здатність до самовизначення, самореалізації.

Обладнання: Підручник М. Богданович «Математика» математичні таблиці до усного рахунку, схеми, малюнки.

Хід уроку:

І. Організаційний момент. (Перевірка готовності)

Девіз уроку:

Горішок знань міцний.

Та ми не звикли відступати.

Девіз навчання в нас такий:

Я хочу, можу й буду знати!

Перевірка домашнього завдання.

ІІ. Оголошення теми уроку.

 Вчитель. Сьогодні урок у нас незвичайний, на якому будемо вивчати матеріал із двох предметів: «Математики» «Природознавство». З математики ми будемо вчитись віднімати двоцифрові числа письмово, розв’язувати задачі та поєднувати їх із природознавством.

ІІІ. Основна частина

В: - Діти, на дошці зображені трикутники. У них заховалося слово. Вам потрібно розставити числа, що над ними, у порядку зростання і прочитати це слово

92      42      71       15     138     27       54

 

        , Тварини

 

Запишіть числа в порядку зростання

2) Графічний диктант

3) Сьогодні ми ще ознайомимося із тваринним світом.

Відгадайте загадки

  • Хто на собі ліс носить (Олень)
  • Хто спить, а очей не заплющує (Заєць)
  • Повзун повзе, на базар голки везе. (Їжак)
  • Пролетіло на хвості, та й сховалось у хворості (Білка)
  • Круглі очі має, уночі гуляє, а в день спочиває (Сова)
  • Ноги довгі, мов жердини, чванькувата ця пташина (Чапля)

Гра. «Фантазуй та запам’ятай»

(діти уявляють події які трапляються із тваринами у лісі, та запам’ятовують числа)

(Біг Олень лісом та на своїх рогах ніс листочок на якому число 135. А їжачок-трудівник у хатинку приніс 305 яблук. Білочка стрибала з гілки на гілку і назбирала 147 горіхів. Настала ніч сова проснулася та змахнула 102 рази крильми. Чапля зловила 73 жаби.)

  • Записати ті числа по порядку. Число 135 розкласти на суму розрядних доданків.

4) Гра «Мікрофон»

- Як називають числа при множенні?

- Як називають числа при діленні?

- Яку дію виконують, щоб збільшити число у кілька разів?

- Яку дію виконують, щоб зменшити число у кілька разів?

- Як називають числа при додаванні?

- Як називають числа при відніманні?

5) Робота на карточках

6) Усні обчислення. Гра «Кращий обчислювач»

 (Вчитель вивішує числову таблицю)

7) Гра «Математичний ланцюжок» (усно)

 (Діти закривають очі і ложать голівки на руки)

 60-4:8+5:2  330+500+20-110-40-200

 8·5-26:7  420-20-100+30+20+500

8) Перед вами таблиця з геометричними фігурами. (Покладіть руки на коліна й очима порахуйте всі зафарбовані кружечки (10 кружечків))

9) Робота з підручником

 Пояснення вчителем письмове віднімання чисел

 _82

  35

  47

 Діти ще читають пояснення самостійно.

 № 617 – один учень біль дошки

Фізкультхвилинка

 № 618 – розв’язання задачі

 Жовті – 63

 Зелені – ? на 17 менше, ніж

 Сині – на 29 менше, ніж

 

10) Усні задачі

48 буряків     Прийшло до крамниці 4 жуки.

По 8 несли їжаки    Купили на ніжки собі чобітки

Рахувало все село   Ніжок по 6, як відомо в жуків.

Скільки їжаків було (6)   Скільки потрібно всього чобітків (24)

 

9 кіз побігли в ліс. Скільки разом ніг у кіз? (36)

Скільки ніжок у 4 кішок? (16)

 

Маса бурого ведмедя 350 кг., а білого – 500 кг.

На скільки кг. білий ведмідь важчий від бурого? (Письмово)

 

Одна черепаха прожила на світі 150 років, а друга на 50 років більше. Скільки років прожила друга черепаха?

№ 622 – розв’язати

А зараз попрацюємо із темою «Тварини» з природознавства.

– Діти скажіть яку тему ми вивчали попередньо (Рослини). Рослини – це живі організми. А сьогодні ми ознайомимося із темою «Тварини». Світ тварин дуже різноманітний. Кого ви найбільше уявляєте коли чуєте слово тварини? Царство Тварин ділиться на велику кількість груп.

Черви. Дощовий черв’як

Молюски. У них м’яке тіло, захищене черепашкою.

Ракоподібні – це раки, краби, креветки.

Павукоподібні – це павуки, скорпіони, кліщі.

У них 8 ніг.

 Комахи – тварини, у яких шість ніг. До них належить жуки, метелики, бджоли, мухи, бабки…

 Риби. Живуть у водоймах. Тіло в них вкрите лускою, рухаються за допомогою плавців.

 Земноводні. Жаби, тритони. Частину життя живуть на землі, а частину у воді.

 Плазуни. Тіло вкрите сухими лусочками, а в деяких ще є панцир. Вони рухаються плазуючи, тягнуть своє тіло по землі. Це ящірки, змії, черепахи, крокодили.

 Птахи. Тварини тіло яких вкрите пір’ям.

 Звірі. Тіло вкрите волоссям (шерстю), вигодовлюють своїх малят молоком.

 Отже, ми ознайомились із групами тварин.

 Гра «Незвичайна математика»

  П Р О – Р О + Т А К – К + Х И = (птахи)

  З О Р Я – О Р Я + В І Р А – А + Ї = (звірі)

  К І Н Ь – Н Ь – І + О М + А Х И = (комахи)

  Р И Б А К – Б А К + Б И К – К = (риби)

 Цікаві факти про тварин (розповідає група дітей).

 Отже, ми сьогодні на уроці навчилися віднімати двоцифрові числа, розв’язувати задачі, ознайомились із групами тварин.

 Молодці, ви активно працювали на уроці.

 Д/з. Математика № 622 – розв’язати письмово вирази.

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Інтегровані уроки
НУШ
Додано
22 березня 2018
Переглядів
1811
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку