Комунальний заклад «Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №9»
Конспект уроку на тему
«Звук [ш], позначення його буквою «ша».
Читання слів, речень.
Опрацювання тексту «Пошта».
Виготовлення аплікації «Мишка»
Учитель Коретнікова С.І.
2020
Тема. «Звук [ш], позначення його буквою «ша». Читання слів, речень.
Опрацювання тексту «Пошта». Виготовлення аплікації «Мишка».
Мета.
*формування предметних компетентностей: розвивати вміння сприймати на слух невеликий текст, виділяти в ньому слова зі звуком [ш], ознайомити учнів з друкованою буквою Ш; розвивати увагу, навички швидкого читання, зв’язне мовлення; вчити дотримуватись алгоритму виконання аплікації, виховувати охайність в роботі.
*формування ключових компетентностей: спілкуватися державною мовою; вчитися отримувати знання з різних джерел; толерантно ставитись до однокласників.
Обладнання. Малюнок білки, мишки, конверт із завданнями, магнітні букви, завдання для роботи в групах, відеоурок Аплікація «Мишка», ілюстрації по темі.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань
Інтегровані змістовні лінії. Навчання грамоти та Дизайн і технології.
Освітні галузі. Мовно-літературна, технологічна, соціальна.
Хід уроку
І. Вступна частина
Організація класу.
Радо вас я всіх вітаю
І урок розпочинаю.
Всі працюємо завзято,
Вивчимо всього багато.
ІІ. Основна частина
Шепче вітер: — Ша, ша, ша!
Шубку білочка знайшла! —
Шелестить трава похила:
— Шубку білочка купила! —
— Шепчеш ти, і вірю я:
Шубка в білочки — своя.
Ганна Чубач
Хоче влізти в шафу кішка,
Шурхотить у шафі мишка.
1)Виділення звука [ш] в словах, аналіз його вимови.
Тиша. Щось у шафі шарудить.
Шурх в щілинку і мовчить.
Знову шелест, шарудіння.
Що за дивне там створіння?
Ми шухлядку відчинили,
котика туди впустили.
Метушня знялася вмить!
Глядь, а мишка ось біжить!(З’являється мишка)
2) Позначення звука [ш] буквою «ша».
- Діти, подивіться уважно, мишка щось нам принесла.(Дістаю конверт із завданнями, діти читають листа від мишки).
Мої маленькі друзі, допоможіть!
Якщо ви виконаєте всі завдання,
котик буде зі мною дружити і не буде мене ловити.
1*Розкажіть, на що схожа буква Ш?
Порівняйте велику Ш та маленьку ш.
Викладіть її за допомогою олівців.
Друге завдання
2** Прочитайте відкриті та закриті склади. У яких словах ці склади зустрічаються? Читання на швидкість.
ша аш шарф каша шар
шо ош пшоно кошти шум
шу уш шуба вушко шов
ши иш шило мишка шип
ші іш шість кішка ваш
ше еш шепіт їдеш наш
Фізхвилинка з циглинками Lego
4) Третє завдання
3*** Утворити слова з розсипаних букв. (магнітні букви на дошці)
шікак кішка
каимш мишка
ашишк шишка
кршика кришка
5) Робота над текстом «Пошта
Четверте завдання
4**** Прочитати слова з дошки. Пояснити їх значення.
пошта швидко шторм
поштар швидкий штормити
поштарка швидкість штормовий
Опрацювати текст:
Розносили пошту і птахи.
Такими птахами були голуби.
Сьогодні найшвидша пошта – електронна.
Фізхвилинка «Зимові танці»
6) П’яте завдання
5***** Виготовлення аплікації «Мишка».
Відеоурок.
www.youtube.com/watch?v=ygO1OE6NIhI
Гра «Пустунець-мишеня»
П О … Т А … В И Д К О
… Т О Р М Л И С Т О Н О … А
П О … Т А Р Н А Й … В И Д … А
ІІІ. Заключна частина. Саморефлексія.
Знаю…
Хочу….
Навчусь….