Мета: формувати в учнів уявлення про Сонце, про значення сонячного світла і тепла для рослин, тварин, людини; допомагати усвідомити, що Сонце є єдиним джерелом тепла і світла, джерелом життя на планеті Земля; пробуджувати інтерес до навколишнього світу;
розглянути всі варіанти складу числа 8, навчати складати, розв'язувати й записувати рівності на додавання в межах 8, знаходити невідоме число способом підбору;
розвивати фантазію, уяву, мислення; сприяти формуванню потреби до пізнання світу; виховувати почуття любові до живого, доброту і людяність.
Інтегрований урок з природознавства і математики у 1 класі
Мета: формувати в учнів уявлення про Сонце, про значення сонячного світла і тепла для рослин, тварин, людини; допомагати усвідомити, що Сонце є єдиним джерелом тепла і світла, джерелом життя на планеті Земля; пробуджувати інтерес до навколишнього світу;
розглянути всі варіанти складу числа 8, навчати складати, розв’язувати й записувати рівності на додавання в межах 8, знаходити невідоме число способом підбору;
розвивати фантазію, уяву, мислення; сприяти формуванню потреби до пізнання світу; виховувати почуття любові до живого, доброту і людяність.
Обладнання: презентація, демонстраційний матеріал: малюнки Сонця, хмарок, краплинок, промінців; дзеркальце, деревинка з яблучками, смайлики для визначення настрою, музична фізхвилинка.
ХІД УРОКУ
-Хто готовий до уроку, плесніть у долоні!
-Я посміхаюсь вам, а ви посміхніться мені.
-Як ви гадаєте, гарний настрій допоможе впоратися з будь – яким завданням?
-Я з гарним настроєм, тому що всіх вас люблю.
-Покажіть свій настрій кольоровим смайликом.
Хвилинка фенологічних спостережень.
-Яка пора року? Місяць?
-Який сьогодні день?
-Який стан неба?
-Чи був вітер, коли ви йшли до школи?
-А опади? Чи передбачаються?
-Хто дивився погоду в інтернеті, чи говорили про це з батьками7
-А знаєте, що трапилося з Сонечком?
Вийшло Сонечко гулять,
ходило синім небосхилом,
усміхалося так мило,
та вітрисько налетів й хмарами його закрив.
-А чи знаєте ви, яку закличку промовляли наші предки, щоб сонечко виглянуло?
Разом: Вийди, вийди, сонечко
на дідове полечко,
на бабине зіллячко,
на наше подвір’ячко.
-Не чує сонечко.
-А чи зможемо ми йому допомогти?
-Якими треба бути на уроці, щоб розігнати хмари?
ВПРАВА «На уроці я буду…»
III.Повідомлення теми і завдань уроку.
-Сьогодні ми більше дізнаємось про Сонце, яке значення воно має для природи, познайомимось зі складом числа 8,навчимося складати, розв’язувати й записувати рівності на додавання в межах 8.
IV.Сприймання нового матеріалу.
Тож часу не гаймо,
роботу розпочинаймо!
-Скільки всього хмаринок закрило Сонечко? (8)
ХМАРА 1 ВПРАВА «Голосуємо ногами»
*Розрізняють природу живу і неживу.
*Все живе росте, дихає, живиться, розмножується і відмирає.
*Нежива природа розмножується.
*Предмети, створені руками людини належать до рослин.
*Сонце – жива природа.
(Прогнали хмару 1 і склали приклад 8=1+7 )
-А чи знаєте ви, що таке Сонце?
Це велетенська зірка, за формою куля, та така величезна, що коли її порівняти з кавуном,Земля виглядатиме, як маленьке просяне зернятко. Від нас Сонце дуже далеко, щоб їхати швидким поїздом, не вистачить життя. Ви помічали, що коли Сонце не ховається за хмарами, дивитися на нього неможливо, наскільки воно яскраво сяє. Учені, які ведуть спостереження за Сонцем через спеціальні телескопи, стверджують, що його поверхня нагадує кашу, яка весь час кипить, фиркає, булькає. Тільки це каша газова і дуже гаряча. І світитиме нам Сонце ще мільярди років.
ХМАРА 2 «Краплинки»
1……………8
-Коли іде дощ, що він поливає? (рослини)
-А що ще потрібне рослинам для росту і розвитку?
-Сонячне світло і тепло. Вони ростуть, квітнуть і дають плоди і насіння в теплу погоду. Узимку рослини сплять.
-А яку рослину називають сонячною? Недаремно говорять, що свою голівку соняшник повертає до Сонця.
(Прогнали хмару 2 і склали приклад 8=2+6 )
ХМАРА 3
-Назвіть « сусідів» числа 6.
-….число, попереднє до числа 4.
-….число, наступне до числа 7.
-Яке число стоїть між числами 3 і 5.
-А тваринам потрібне сонце?
-Сонячні промені допомагають виробляти в тілі тваринних організмів дуже корисні речовини – вітаміни. Борсучата люблять приймати сонячні ванни. Комахи, змії, ящірки люблять тепло і стають від нього рухливими і швидкими.
-А ще кого називають сонечком? (комаху)
(Прогнали хмару 3 і склали приклад 8=3+5 )
ХМАРА 4 Фізхвилинка. Ігровий момент (дзеркальце)
-Діти, хто до нас завітав? Зайчисько!
-Цей зайчик не простий, а Сонячний, долетів до нас від Сонця. Відпочиньмо разом із ним.
ПОСТРИБАЄМ, ЯК ПРОМІНЧИК:
СТРИБ – СКОК, СТРИБ- СКОК.
ПОПЛЕСКАЄМ У ДОЛОНЬКИ:
ХЛОП – ХЛОП,
ВЕСЕЛО ВСМІХНУЛИСЬ,
КРУГОМ СЕБЕ ОБЕРНУЛИСЬ.
Всі так весело стрибали, що хмаринку 4 відігнали . Складемо приклад 8=4+4
-Сонячні світло і тепло потрібні і рослинам, і тваринам. А чи потрібні людині?
-Що сталося б на Землі без Сонця?
-Чи можливе життя на Землі без їжі?
- Сонце дає людині тепло, світло і життя.
Підкріпимось1
Скільки яблучок зірвати, щоб рівності були правильними.
7+*=8 2+*=4 5+*=6
Дуже гарно працювали, Сонечко ми врятували!
-Ч зміниться склад числа 8, якщо переставити цифри місцями?
V.Узагальнення й систематизація вивченого.
-Пригадайте, що таке промінь?
1. С.Р.- Знайдіть і наведіть на сонячним промінчиках промені.
2.Вправа «Магніт»
-Що несе на своїх промінчиках Сонечко? (радість, життя, світло, тепло, мир, усмішку, любов, здоров'я, красу, працю…)
VI.Підсумок уроку. Рефлексія.
Гра «Закінчи думку»
*8-це…
* Сонце- величезна розжарена… (куля)
* Завдяки Сонцю на нашій планеті існує (життя)
* Сонячні промені несуть на Землю…(світло і тепло)
-Тож будьте і ви, діти, як маленькі сонечка. Творіть добро, садіть дерева, розчищайте джерела, любіть свою Землю. Візьміть іскринку сонячного тепла і зігрійте ту людину, якій холодно і сумно. Тепло ваших сердець розтопить лід у її душі.
-За вашу працю і допомогу Сонечко нагороджує вас смаколиками.
-Який настрій на кінець уроку?
ПЕРЕГЛЯД ПРЕЗЕНТАЦІЇ