Інтегрований урок " Зима-Білосніжка" ( навчання грамоти, музика, образотворче мистецтво)

Про матеріал

На уроці діти вчаться писати букву «З», поєднувати її з іншими буквами; вдосконалюють навички звукового аналізу слів; розвивають зв'язне мовлення, образне мислення, відчуття гармонії в природі, музиці, мистецтві.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                              О.І. Боричевська,

                                                                   вчитель початкових класів ЗОШ № 6

Інтегрований урок у 1-А класі з теми «Зима - Білосніжка»

(навчання грамоти - письмо, музика, образотворче мистецтво)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок. Зима – Білосніжка

Мета: вчити учнів писати букву «З», поєднувати її з іншими буквами; вдосконалювати навички звукового аналізу слів; закріпити навички правопису власних і загальних іменників; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення, відчуття гармонії в природі, музиці, мистецтві; виховувати спостережливість, вміння бачити красу навколишнього середовища, почуття любові до рідного краю.

Обладнання: сюжетний малюнок «Зима», малюнок зайчика, зимові пейзажі, звукові схеми, аудіозапис « Пори року», альбом «Образотворче мистецтво» для 1 класу, ( Демчак С.М.), презентація «Сніжиночки», мікрофон, фломастери, олівці.

Тип уроку: інтегрований

 (навчання грамоти - письмо, музика, образотворче мистецтво)

                                             ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

           Сьогодні у нас незвичайний урок,

           Сьогодні ми зробимо ще один крок

           В країну прекрасну, в країну чудову,

           Що на нас так чекає й збагачує мову.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Вправа «Мікрофон»
  • А щоб наш урок був цікавим, навчальним, продуктивним ми будемо…

( Відповіді дітей: активні, старанні, зібрані, уважні.)

  • До нас на урок завітала ще одна гостя. Хто вона? Відгадайте.

    Стало біло навкруги .

    Я розтрушую сніги,

    Наганяю холоди,

    Води сковую в льоди.

    В дружбі з дітьми я всіма.

    Здогадались? Я…  (показ ілюстрації або слайду)

ІІІ. Повідомлення теми уроку

  • Зима завітала до нас, бо їй цікаво знати, як вивчили учні її букву «зе», чи вміють писати слова з цією буквою. А у Зими є сестрички – помічниці, які надаватимуть нам завдання. А хто вони, відгадайте.

        Сріблясті та легкі казковою зимою.

        Що за малі метелики кружляють над тобою? ( Сніжинки )

ІV. Актуалізація опорних знань

  1. Гра « Розморозимо слова »
  • Зима приготувала для вас завдання на сніжинках.

      Ось сніжинку я знімаю,

      І завдання прочитаю.

  • Потрібно зі звуків скласти слова. [з, у, б ], [з, і, р, к, а ], [м, о, р, о, з],

і, н, а], [з, о, ш, и, т]. Серед цих слів, знайдіть ті, що відповідають схемі [- 0 -], [= 0 – 0 ], [= 0 - -  0 ].

  • Яке слово ми будемо писати з великої літери? Чому?
  • Сьогодні ми будемо вчитися писати велику букву «З».

V. Робота над новим матеріалом.

    1. Порівняння рукописної і друкованої великої букви «З».

      - Що в них  спільного, що – відмінного?

      - На яку цифру схожа буква «З»?

  2. Письмо великої букви.

  • пояснення вчителя;
  • письмо під лічбу в повітрі;
  • робота дітей у зошиті. (2 рядки)

ФІЗХВИЛИНКА

Пальчикова гімнастика « Зайчик» ( Указівний та середній пальці почергово згинаються та розгинаються )

     1.  Білий зайчик сів і жде,

          Спритно вушками пряде.

  1. Зайчики-моргайчики,

Мої любі пальчики.

Зими злякалися

І порозбігалися.( Кожним пальцем по черзі «давати» щогла)

  1. Продовження роботи у зошиті.
  • Ми всі добре відпочили

Наступну сніжинку відшукаємо,

Швидше завдання читаємо.

  • Письмо буквосполучень.
  • Зверніть увагу на з’єднання букви «З» з іншими буквами

 ( верхнє, середнє, нижнє з’єднання)

  • Письмо речень.

- Прочитайте речення.

- Скільки слів у реченні?

- Як пишеться перше слово в реченні?

( обведіть кожне слово в реченні та запишіть у наступного рядку).

  • Перевірте речення, прочитавши вголос.
  • Письмо речення із завданням.
  • На дошці записано « крижане » речення. Але через те, що крижинки дуже тоненькі, деякі букви розкололись. Потрібно вставити пропущені букви, правильно з’єднавши їх із сусідніми буквами.

( У л.с. зар.з м.ро.но. )

  1. Гра « Віднови вірш»
  • Знов сніжинка кличе нас.

П’яту зірочку шукаю,

Вам завдання   прочитаю.

ВІРШ

Закружляли сніжинки, як веселії … (пушинки)

Наче зграї білих …(мух),

Як м’який холодний … (пух).

Все навколо – біла … (казка)

Не злякай її, … ( будь ласка )

ФІЗХВИЛИНКА

  • Діти, а давайте і ми спробуємо повторити рухи сніжинок і створимо пластичний етюд « Сніжинки танцюють» ( презентація «Сніжиночки» )

VI. Практична робота.

  1. Розвиток творчого мислення.
  • Розгляньте уважно сніжинки. Які вони за формою?
  • А скільки променів вони мають? (6)
  • А чи є однакові серед них?
  1. Історія « Сніжинки».
  • А чи знаєте яку історію розповіла мені одна з них?

Одного разу сестриці не послухали свого батька Діда Мороза і вирішили втекти. Він розсердився на них і перетворив на краплинки води. Допомогти їм знову можуть тільки діти. Для цього вам потрібно намалювати сніжинки. А за це сніжинки обіцяли на канікулах випасти білесеньким, м’якесеньким сніжком, щоб  порадувати нашу дітвору.

  • Діти, зробимо для них добру справу?
  1. Самостійна робота учнів у супроводі музики з циклу «Пори року» видатного композитора Петра Ілліча Чайковського.
  2. Виставка робіт учнів.

VII. Підсумок уроку.

  • Наш урок підійшов до завершення.
  • Яку букву вчилися писати на сьогоднішньому уроці?

Гра «Продовжіть речення»

  • Я навчився…
  • Я дізнався…
  • Мені вдалося…
  • Мені сподобалося…

 

                                              Додатки

C:\Users\User\Desktop\images.jpgF:\Снимок.PNG

    

  •   0  -       

 =  0 - 0

 

= 0 - - 0

 

 

                               C:\Users\User\Desktop\images.png                                            

docx
Додано
2 квітня 2018
Переглядів
1960
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку