Інтегрований урок трудового навчання і анг. мови 4 класу
вчитель трудового навчання Олєйнічєнко І.Л. НВК СЗОШ, ліцей «Успіх»
м.Славута, Хмельницької обл..
ТЕМА. Технологія виготовлення не складних виробів
Mini- Contest“Snowflakes”
Міні – конкурс «Сніжинка»
Мета: ознайомити учнів із прийомами виконання робіт, його різновидами, графічним зображенням ;
Розвивати та удосконалювати навички технічного креслення;
виховувати охайність, посидючість, увагу, доброзичливе ставлення один до одного, культуру праці, любов до анг. мови.
Інструменти, матеріали, наочність: технологічні карти, креслярське приладдя, малюнки із зображенням способів виконання сніжинок анг.мовою, ноутбук.
Тип уроку: комбінований
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Перевірка присутніх на уроці.
Перевірка наявності матеріалів та інструментів, необхідних на уроці.
II. Актуалізація опорних знань
Наша країна взяла курс на европейску інтеграцію. Тому кожен повинен володіти англійською мовою. щоб бути впевненим в собі, щоб досягти своєї мети. На цьому уроці ми спробуємо розширити наші знання з анг.мови.
Співаючи пісеньку(https://vk.com/video102857_168423265) , вкажемо назву нашого міні – конкурсу.( діти вказкють назву і записують у зошитах, на дошці прикріпляються зразки сніжинок)
III. Мотивація навчальної діяльності
Щоб нам було зрозуміліше, ми проведемо перший етап нашого конкурсу «словничок слів», якими ми будемо користуватися на уроці при виконанні нашої роботи.
На дошці написані слова анг. мовою, нам потрібно прикріпити правильні відповіді українською мовою. Так ми опрацюємо слова,які необхідні для практичної роботи.
Ми виберемо консультанта, який знає анг. мову найкраще в класі. Який буде слідкувати за правильністю відповідей.
Вправа «Зроби правильний вибір». (додаток)
To cut out - вирізати
To outline - обвести
A snowflake - сніжинка
Scissors - ножиці
A pencil - олівець
Paper - папір
A pattern- шаблон
Safety - безпека
Work – праця
А тепер запишемо, цей словничок в зошити , він нам допоможе розібратись у технологічній карті. Підведемо підсумки
А тепер перейдемо до другого етапу нашого конкурсу: домашнє завдання.
Вам було завдання знайти загадки про сніжинки і перевести на анг. мову.
А коли приде весна
Всі вони розтануть. (Сніжинки)
Stars falling from the sky
They cover the ground
When spring comes
They all will melt
2. Хто на місці не сидить
А несеться і летить,
Жваво у танку кружляє,
Наших діток звеселяє?
Звісно, це такі пушинки
Білі зимові…(Сніжинки)
Who can't stay long in one place
But they run and fly
They lively dance around
Who cheers our children?
Of course, they are fluffs
Winter white…(snowflakes)
3. Зірка сніжно біла на рукав мені злетіла,
Поки ніс її сюди, стала краплею води.
A snow white star soared on my sleeve
While carrying her here, it became a drop of water.
4. Що це за птиця,
Що сонця боїться?
What kind of bird is this, which is afraid of the sun?
5. Ой, зима все посріблила,
Світ весь ковдрою накрила.
З неба вже летять пушинки,
Всім відомо – це…
Oh, winter made everything white
It covered the whole world with the snow
It is known for everybody –it’s
6. Мухи білі і лапаті
Не живуть вони у хаті.
А як сонце припече
З них водичка потече.
These are white flies
They don’t live in a house
But when the sun is blazing
They are melting
7. Взимку — зірочка,
на весні — водичка.
This is the star in winter
This is water in spring
8.Сріблясті та легкі казковою зимою,
що за малі метелики кружляють над тобою?
Silver, light and snowy
What are such small butterflies dancing around?
Підведемо підсумки
VI. Вивчення нового матеріалу
На парту роздаються технологічні карти н анг. мовою.(додаток)
Знати: технологічну послідовність виконання роботи, правила безпечної праці під час виконання практичної роботи.
Уміти: правильно наносити малюнок по схемі, вирізати різні візерунки: квіти, листя тощо.
Історична довідка: Існує думка, що сніжинки мають форму шестигранника. Але вже науково доведено ,що сніжинка — це монокристал льоду ,який швидко виріс у нерівномірних умовах, тому існують сніжинки витягнутої форми — сніжинки - стовпчики, сніжинки – голки. В інших умовах вони бувають шестикутними пластинами, або шестикутними зірочками, які ми з вами сьогодні будемо створювати. І тільки у 1665 році Роберт Гук побачив при допомозі мікроскопу і опублікував велику кількість малюнків сніжинок самих різних форм. Першу вдалу фотографию сніжинки під микроскопом зробив у 1885 році американский фермер Уілсон Бентлі.
2 Послідовність виконання роботи
2 Перевірити правильність нанесення креслярських робіт.
З Повторення правил безпечної праці під час виконання практичної роботи.
VII.Практична робота
Роздаються схеми сніжинок(додаток)
Вирізати тир сніжинки по схемі за допомогою технологічної карти.
VIII. Підведення підсумків уроку
IX. Домашнє завдання
Підготувати матеріали та інструменти для наступного уроку.
Прибирання робочого місця і приміщення.
Додатки:
(додаток)
Технологічна карта для виконання робіт
Real snowflakes all have six sides, so the first part of this project involves folding a piece of paper into sixths.
|
Fold a piece of paper in half. |
|
Fold over one side, then the other, to make two 60 degree folds. You can do this by eye, or you can use a protractor. This is a good exercise in geometry and measuring angles. |
|
|
Cut off the edges of the paper in an arc - this makes a circle (if you were to unfold the paper). |
|
|
Cut a lot of the paper away. |
unfolds your snowflake carefully. Optional: Decorate your snowflake with glitter or glitter glue.
|
|
(додаток)