Інтерактивне заняття "Весела година"

Про матеріал
Дана виховна година розкриває значення гумору та посмішки в житті людини, комунікативні навички, вміння коректно жартувати та розуміти жарти. Виховує повагу та любов один до одного.
Перегляд файлу

Тема: Весела година.

Мета: розкрити значення гумору та посмішки в житті людини, становленні культурної особистості. Розвивати почуття гумору, комунікативні навички, вміння коректно жартувати і розуміти жарти. Виховувати кращі моральні якості: чуйність, доброту, оптимізм.

Обладнання: ілюстрації, ребуси.

Хід заняття

I. Організація початку заняття.

Привітання.

Доброго дня всім, хто прийшов сьогодні на наше заняття.

Я прошу вас всіх посміхнутися один одному, посміхнутися мені,

Поділитися з друзями своїм гарним настроєм.

Сіли, діти, всі рівненько,

Усміхнулися гарненько,

Настрій гарний узяли

Й працювати почали

П. Основна частина.

1. Повідомлення теми заняття.

Діти, щоб дізнатися тему нашого заняття вам потрібно розгадати анаграму: переставте букви так, щоб вийшло слово. А щоб вам було легше, біля кожної букви стоїть цифра, поставте цифри по порядку відповідно буквам і ви отримаєте слова, їх у нас два. Тож перша буква у нас під цифрою 1, яка....

В С Е Е А Л

Г Д И О А Н

1 3 2 4 6 5

1 3 4 2 6 5

Молодці, тож сьогодні ми будемо розважатись та сміятись!

А девізом сьогоднішнього дня буде вислів: «Добрий сміх — найкращий вітамін».

2. Вступна бесіда «Добрий сміх — найкращий вітамін».

Кожний народ на нашій планеті вміє сміятися. Сміється, навіть, у найскрутніші для себе години. Сміється, тому що в житті людини набагато більше поганих явищ, які можна перебороти саме сміхом. Тільки сміх допомагає людині перебувати завжди у доброму настрої. Недарма в народі казали, що сміх продовжує життя, сміх — найкращий вітамін росту.

Вважається втраченим той день, коли ви жодного разу не посміхнулися.

Діти, а який у вас зараз настрій? Нумо, покажіть! (посміхніться).

— Бачу, що гарний. Адже, у нас сьогодні весела година.

3. Робота з ілюстраціями.

Подивіться ось на ці ілюстрації і скажіть, які емоції вони у вас викликають? (Радість, сміх, подив, гарні добрі емоції).

А яку назву ви б підібрали до цієї ілюстрації? (До кожної ілюстрації підібрати назву).


 

ВухаВусий Зай. Оце так повезло. У мріях. І т. д.

Я думаю (СУРИКАТ)

Ось таки кумедні ситуації іноді трапляються в житті тварин.

4. Розповідь дітьми веселих історій.

- Діти, а скажіть мені, будь ласка, як ви гадаєте, за допомогою чого можна розвеселити або розсмішити сумну людину?

- Вірно, розказавши веселу історію або смішний анекдот.

Ось я хочу вам розповісти одну веселу історію зі шкільного життя.

5. Казка про трьох поросят.

Забавна історія зі шкільного життя починається з того, що на уроці читання вчителька читала першокласникам казку про трьох поросят. Нарешті вона дійшла до уривка про пошуки матеріалів для споруди будиночків, а саме коли одне з поросят побачило селянина, що їде на возі сіна, то запитало: «Вибачте, сер! Чи не могли б ви позичити мені трохи сіна для побудови мого будиночка? «Витримавши паузу, вчителька задала дітям питання: « Як ви думаєте, що відповів поросяті селянин? » Один з хлопчиків не замислюючись сказав: «Селянин відповів, що можна просто зʼїхати з глузду: говорить свиня!» Після цих слів вчителька урок продовжувати не змогла...

6. Розповіді веселих історій дітьми.

- А може, хто з вас знає веселу історію.

1.Вчитель питає учня:

- Що трапилось, чому ти запізнився?

- На мене напали озброєні розбійники.

- І що ж вони в тебе забрали?

- Домашнє завдання

2. - Мамо, а ти знаєш, скільки зубної пасти в тюбику вміщується?

- Ні! - А я знаю від стіни, через всю ванну кімнату і до кухні!

І ще одна дуже кумедна смішинка яку написав Грицько Бойко.

Він, як ніхто інший, вмів не просто розважати молодших читачів, а й з теплим, добрим гумором дотепно й незлобливо показати найрізноманітніші вади дитячого характеру.

7. Грицько Бойко «Як невдаха виступав».

От послухайте одну з таких смішинок і скажіть мені, що ж кумедного сталося в цій історії?

Грицько Бойко

Як невдаха виступав

— От я вчора виступав!

Ви 6 почули, як співав!

Хоч немає слуху,

Я горлав щодуху:

До-ре-мі-фа-соль-ля-сі!

Голос мій почули всі!

А скінчив — що сталось! — 3 місць усі зірвались,

Сцену ледь не рознесли,

А мене вхопили -

Аж на вулицю несли

І вже там... набили!

Чи сподобалася вам смішинка? А що ж кумедного сталося в ній?

(Хлопчик зовсім не мав слуху, але був занадто хвальковитий і самовпевнений, за що і постраждав)

8. Відгадування загадок.

Крім веселих історій є ще веселі загадки

Ви сидите в літаку, спереду кінь, позаду автомобіль. Де Ви є?

(На каруселі)

Що треба робити, коли бачиш зеленого чоловічка? (де горить зелений колір?)

(Переходити вулицю)

Чи може страус назвати себе пташкою?

(Ні, він не вміє говорити.)

Назвіть слово, в якому 40 голосних.

(СорокА)

Під яким кущем сидить заєць під час дощу?

(Під мокрим!)

Що стоїть посеред Землі?

(Літера М)

Яким гребінцем не можна розчесатись?

(Півнячим)

Якою рукою краще розмішувати чай?

(Чай краще розмішувати ложкою.)

Чим кінчається літо й починається осінь? (давайте вимовимо ЛІТО - ОСІНЬ, які букви чуємо на початку слова осінь і кінці слова ЛІТО?).

(Літерою « О»)

Молодці діти! Ви дуже старалися!

9. Гра «Так» чи «Ні».

Скажіть, а яке свято сміху відоме всім людям?

Так, вірно, і ми сьогодні не могли не згадати це веселе свято. Всім відомо, що 1 квітня - День сміху. В цей день обовʼязково треба пожартувати над друзями, рідними. Зрозуміло, що жарт має бути доречним і без поганих наслідків.

- З давніх часів у цей день люди різних країн кепкують один з одного. Людей, які вірять в розіграші, ще називають «першоквітневими рибами», бо вони легше за все ловляться на гачок.

Тому зараз я перевірю, наскільки легко вас «спіймати на гачок».

Зіграти хочеться мені

Із вами, друзі, в «так» чи «ні».

Я запитання загадаю

І швидко відповідь чекаю.

А відповідь дасте мені

Одним лиш словом: «так» чи «ні».

( тобто ви на мої питання повинні хором відповідати Так чи НІ

1. Найвищий бал у школі - одиниця,

Щоб заробить його, немало треба потрудиться.

Відповідай, коли мастак,

Це «ні» чи так»? (Ні) (який найвищий бал? 12)

2. Співа карась на глибині

Чарівні голосні пісні.

Цікаво знати і мені

Це «так» чи «ні»? (Ні)

3. Оленка мультики дивитись полюбляє І ось таке сьогодні заявляє:

Що Том і Джері з мультика «Ну, постривай!»

Це «так» чи «ні»? - Відповідай! (Ні)

4. А Петрик Пʼяточкін хотів якось сказати, Що ходять діти в школу, щоб лише пісні співати.

Лише одні пісні -

Ви згодні: «так» чи «ні»? (Ні)

Скажіть, співає сом пісні? Не гайтесь з відповіддю! (Ні)

Чи може стати у вогні вода холодним льодом? (Ні)

Скажіть мені, червоний мак в січневу пору квітне? (Ні)

А крокодили на сосні свої будують гнізда? (Ні)

Чи може вище гір літак у вишину злетіти? ( Так)

Узори пишні на вікні мороз малює взимку? (Так)

Річка біжить у долині, чи є у неї ноги? (Ні)

Росте у морі пастернак?

Відповідайте швидше. (Ні)

Молодці, ви були уважними.

10. Відгадування ребусів.

І звичайно ми з вами на нашій веселій годині не могли не згадати про ребуси.

-Ви знаєте, що таке ребус? (РЕБУС -це загадка, в якій слова які ми розгадуємо у вигляді малюнка в поєднанні з буквами.)

Дуже цікава історія виникнення ребусів.

Дужу давно, коли люди ще не вміли писати, вони замість слів у листах використовували різноманітні предмети. Одного разу вождь племені послав сусідам птаха, мишу, жабу і 5 стріл. Зміст послання був таким : «Чи вмієте ви літати, як птахи, ховатися в землю, як миші, стрибати і тікати, як жаби? Якщо ні, то не намагайтесь завоювати нас.

Отож давайте спробуємо розгадати веселі ребуси, а я вам буду допомагати.

ІІІ. Заключна частина.

1. Заключна бесіда.

- Скажіть, що полегшує життя людини? (сміх)

- А чим є сміх для людини? (вітаміном гарного настрою)

- Чи поліпшується настрій, коли ви читаєте чи вам хтось розповідає веселу історію? (Так)

- А яку веселу історію ви почули від мене? (про трьох поросят)

- Чим ще ми займалися на нашому занятті? (розгадували загадки , ребуси)

- Коли відмічають свято сміху?

2. Підсумок заняття.

-А тепер останнє веселе завдання до вас.

Поплескайте всі в долоньки.

Я сподіваюся, що вам було настільки добре на нашому занятті, наскільки ви голосно плескали в долоньки.

А на цьому наше заняття закінчено.

І я всім вам бажаю гарного настрою!

docx
Додано
20 лютого 2025
Переглядів
443
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку