Проведіть урок цікаво у вигляді захоплюючої подорожі в часі. Презентація ознайомить дітей в цікавій формі про пристрої для роботи з інформацією, починаючи від ручного етапу до електронно обчислювального.
історіяпристроїв. Меню. Домеханічний етап. Механічний етап. Електронно-обчислювальний етап. Ручний етап
Номер слайду 3
Ручний етап(прадавні часи)
Номер слайду 4
Обрахунок здійснювався за допомогою пальців рук (10 пальців – десяткова система числення) …
Номер слайду 5
… та деякі народи використовували (і досі використовують – африканські племена) пальці ніг - двадцяткова система числення.
Номер слайду 6
А що ж робити, коли пальці на руках і ногах почали закінчуватись?Почали використовувати засічки на дереві та в’язати вузлики де кожен з вузлів означав певне число. Назад
Номер слайду 7
Домеха-нічний етап(V ст. до н.е)
Номер слайду 8
Перший переносний обчислювальний інструмент абак появився у Вавілоні близько 3000року до н.е.
Номер слайду 9
Древньогрецький абак (дошка або "саламінська дошка" по імені острова Саламін в Егейському морі) представляв собою посипану морським піском дощечку.
Номер слайду 10
Римляни удосконалили абак, перейшовшивід дерев’яних досок, піску і камінчиків до мраморних дошок з виточеними жолобками і мраморними кульками. Пізніше абак стали називали калькулі. Від цього слова утворилась назва “калькулятор”.
Номер слайду 11
В Китаї рахівниця суан-пан складалася із дерев’ної рамки, разділеної на верхні та нижні секції. Палочки відповідають колонкам, а бусинки числам. У китайців в основі підрахунків була не десятка, а п’ятірка.
Номер слайду 12
Рахівниця — простий механічний пристрій для виконання арифметичних обчислень. Одним із найвідоміших в Україні різновидів рахівниці є російська рахівниця. Назад
Номер слайду 13
Механіч-ний етап(XVI ст.)
Номер слайду 14
Близько 400 років тому у Франції жив хлопчик. Він був дуже непосидючим і допитливим. Ще він любив математику. Йому доводилось допомагати татові робити розрахунки. Це було дуже цікаво, і хлопчик мріяв про машину, яка могла б рахувати.
Номер слайду 15
Звали хлопчика Блез Паскаль, і він здійснив свою мрію – створив першу машину “Паскаліну”. Вона виконувала тільки операції додавання та вiднiмання десяткових чисел.
Номер слайду 16
Через 30 рокiв пiсля "паскалiни" у 1673 р. з'явився "арифметичний прилад" Готфрiда Вiльгельма Лейбнiца для виконання арифметичних операцiй, включаючи множення i дiлення.
Номер слайду 17
У дев'ятнадцятому столітті англійський учений Чарльз Беббідж розробив проект машини, яка надихнула конструкторів на створення перших електронно-обчислювальних машин. Назад
Номер слайду 18
Електронно-обчислюваль-ний етап(1950 рік)
Номер слайду 19
Перша на Євразійському континенті електронна обчислювальна машина створена в Інституті електротехніки Академії наук України під керівництвом академіка Сергія Олексійовича Лебедєва.
Номер слайду 20
Перший комп'ютер займав площу, на якій можна розмістити сучасний спортивний зал.
Номер слайду 21
Перший персональний комп'ютер був розміром з невеличкий холодильник. Згодом електронні обчислювальні машини стали називати комп’ютерами, що в перекладі з англійської мови означає «обчислювач». Назад