Календарно- тематичне планування з географії у 7 кл.

Про матеріал
Календарно-тематичне планування з географії у 7 класі на 2024-2025 навчальний рік. Складено на основі модельної навчальної програми «Географія. 6-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Кобернік С.Г., Коваленко Р.Р., Гільберг Т.Г., Даценко Л.М.) до підручника «Географія». Автори Кобернік С.Г., Коваленко Р.Р. – Видавництво «АБЕТКА» 2024 р.
Перегляд файлу

Календарно-тематичне планування на 2024-2025 навчальний рік    

ГЕОГРАФІЯ 7 клас

 «МАТЕРИКИ І ОКЕАНИ»

Складено до підручника «Географія». Автори Кобернік С.Г., Коваленко Р.Р. – Видавництво «АБЕТКА» 2024 р.

на основі модельної навчальної програми Модельна навчальна програма «Географія. 6-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Кобернік С.Г., Коваленко Р.Р., Гільберг Т.Г., Даценко Л.М.).

 

Дата

п/п

Тема уроку

Приміт §

 

 

ВСТУП ( 1год)

 

 

1

Співвідношення на Землі  суходолу та океанів.  Частини світу. Пр. р.№ 1: Позначення на контурній карті материків, частин світу, різних за походженням островів.

1

 

 

Розділ І. ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

 

 

 

Тема 1. Географічні карти материків (2 год.)

 

 

2

Джерела географічної інформації про  материків і океанів. Карти, їх класифікація. Д-ня: Електронні джерела географічної інформації про материки

2

Д-ня

 

3

Способи зображення географічних об’єктів та явищ на картах материків. Д-ня: Використання географічних знань у різних областях людської діяльності

3

Д-ня

 

 

Тема 2. Закономірності формування рельєфу материків

 

 

4

Походження  сучасних материків та океанів у наслідок руху літосферних плит. Н. п-т.: Реконструкція давніх материків. Д-ня: Чи може знову утворитися Пангея?

4

Д-ня

 

5

Геологічна історія Землі та тектонічні структури . Д-ня: Про що розповідає геохронологічна таблиця

5

Д-ня

 

6

Закономірності поширення основних форм рельєфу на материках. Пр. р. №2: «Виявлення закономірностей поширення основних форм рельєфу материків на основі аналізу тектонічної та фізичної карт світу»

4,5

 

*

 

 

Тема 3. Закономірності формування клімату материків (3 год)

 

 

7

Кліматотвірні чинники. Розподіл сонячної енергії та закономірності зімни температури повітря на Землі. С-ня за погодними явищами у своїй місцевості

6

 

8

Закономірності розподілу опадів та циркуляція повітряних мас. Д-ня:  Небезпечні метеорологічні явища та процеси: причини виникнення, райони поширення, правила поведінки при їхньому прояві.

7

Д-ня

 

9

Кліматичні пояси і типи клімату Землі. Пр. р.№3

Визначення закономірностей розподілу кліматичних показників в основних та перехідних кліматичних поясах.

8

 

 

Тема 4. Закономірності поширення природних комплексів материків

 

 

10

Географічна оболонка – найбільший природний комплекс Землі. Д-ня: Пояснення взаємозв’язків між природними компонентами в географічній оболонці.

С-ня за територіальними змінами природних комплексів у своїй місцевості

9

 

11

Природні комплекси материків Пр. р.№4: Виявлення за тематичними картами закономірностей зміни природних зон материків (за одним з меридіанів та за однією з паралелей у межах помірного природного поясу).   Д-ня:  Причини проявів у при роді Землі широтної зональності та висотної (вертикальної) поясності.

10

Д-ня

 

 

12

Діагностувальна робота за темою «Закономірності формування материків і океанів»

 

 

 

Розділ ІІ. МАТЕРИКИ ТРОПІЧНИХ ШИРОТ

Тема 1. Африка

 

 

13

Фізико-географічне положення та берегова лінія Африки. Дослідження Африки.  Пр. р.№5:Визначення географічних координат крайніх точок і протяжності Африки з півночі на південь та із заходу на схід. Пр.р.№6:Позначення  я на контурній карті назв основних географічних об’єктів Африки.(протягом вивчення теми). Д-ня: Як особливості фізико географічного положення Африки впливають на формування її природних умов.

11-12

Д-ня

 

14

Тектонічна будова, рельєф і корисні копалини Африки.

13

 

 

15

Загальні особливості клімату Африки. Д-ня: Складання опису клімату та оцінка кліматичних умов для життя одного з африканських народів.

14

Д-ня

 

16

Кліматичні пояси та типи клімату. Пр. р. №7: Визначення типів клімату Африки за кліматичними діаграмами

14

 

17

Води суходолу. Н. п-т. : Унікальні водойми Африки

15

Н.п

 

18

Природні зони Африки та закономірності їх поширення. С-ня (у зоопарку або за відеоматеріалами) за поведінкою тварин, що походять з Африки

 16

С-ня

 

19

Савани і рідколісся. Тропічні пустелі і напівпустелі.

17,18

 

20

Зміни природи людиною. Сучасні екологічні проблеми.. Охорона природи материка Н. п-т.: Найвідоміші природні об’єкти Африки, що віднесені до Світової спадщини ЮНЕСКО

16-18

 

21

Населення та держави Африки. Зв’язки України з державами африканського континенту. Пр.р.№6 (закінчення)

19-20

 

22

Діагностувальна робота  за темою «Африка»

Ст..93

 

 

Тема2. Південна Америка

 

 

23

Фізико-географічне положення, берегова лінія та дослідження материка.  Д-ня : 1.Складання порівняльної х-ки ФГП Пд. Америки і Африки. 2.Визначення географічних координат кр. точок та протяжності Пд. Америки

20

 

24

Тектонічна будова, рельєф та закономірності поширення корисних копалин. Пр. р. №8 : Позначення на  контурній карті назв основних  географічних об’єктів Пд. Америки» (протягом вивчення теми). Д-ня: Встановлення за картами атласу зв’язку між тектонічними структурами, формами рельєфу та корисними копалинами Пд. Америки.

21

Д-ня

 

25

Загальні риси клімату.

22

 

26

Кліматичні пояси і типи клімату. Пр. р. №9: Визначення типів клімату Пд. Америки за кліматичними діаграмами» Дослідження: Пояснення закономірностей розміщення типів клімату Пд. Америки

22

Д-ня

 

27

Води суходолу Південної Америки. Н. п.: Унікальні водойми материка

23

 

28

Природні зони материка. Д-ня: Порівняння пр. зон Пд. Америки і Африки за тематичними картами атласу. С-ня (за відеоматеріалами) за поведінкою тварин, що походять з Пд. Америки

24

С-ня

 

29

Висотна поясність в Андах. Сучасні екологічні проблеми.  Н. п-т: Найвідоміші об’єкти Південної Америки занесені до списку природної спадщини ЮНЕСКО. Д-ня: Основні екологічні проблеми Пд. Америки та розробка засобів щодо їхнього розв’язання.

24

 

30

Населення та політична карта  Південної Америки. Д-ня: Формування сучасного расового складу населення Пд. Америки. Пр.р.№8 (закінчення)

25

 

31

Діагностувальна робота за темою  «Південна Америка»

 

 

 

Тема 3. Австралія

 

 

32

Відкриття Австралії. Особливості фізико-географічного положення Австралії. Д-ня:

Визначення географічних координат крайніх точок та протяжності Австралії. Пр. р№10. : Складання порівняльної характеристики географічного положення Австралії, Африки та Південної Америки за типовим планом. Пр. р. №11: «Позначення на контурній карті назв основних географічних об’єктів Австралії» (протягом вивчення теми)

26

 

33

Тектонічна будова і рельєф та корисні копалини Австралії

27

 

34

Клімат і води суходолу Австралії. Пр. р.№12 Визначення типів клімату Австралії за кліматични-ми діаграмами.  Д-ня Обґрунтування механізмів утворення стихійних явищ (лісові пожежі, посухи) Австралії та їхнього впливу на життя людей.

28

Д-ня

 

35

Унікальність органічного світу Австралії. Д-ня: Виявлення причин формування ендемічних та реліктових видів рослин і тварин Австралії». С-ня (у зоопар ку або за відеоматеріалами) за поведінкою унікальних тварин, що походять з Австралії.

29

с-ня

 

36

Населення Австралії. Австралійський Союз. С-ня (за відео- матеріалами) за наслідками негативного впливу стихійних явищ та господарської діяльності людини на природу та населення Австралії.

29

 

37

Океанія. Д-ня: Складання порівняльної характеристики великих груп островів Океанії

30

 

 

Розділ ІІІ. ПОЛЯРНИЙ МАТЕРИК ПЛАНЕТИ

Антарктида

 

 

38

Відкриття і дослідження Антарктиди. Фізико-географічне положення материка та його вплив на природу. Д-ня: Виявлення за географічними картами ФГП Антарктиди та його вплив на природу материка. Н. п-т: Яким вимогам має відповідати людина, щоб потрапити у команду дослідників на станцію «Академік Вернадський»

31

 

39

 Природа Антарктиди. Д-ня: 1.Виявлення чинників, які вплинули на формування клімату Антарктиди та утворення її льдового покриву. 2. Складання схеми «Природні багатства Антарктиди»

32

 

40

Діагностувальна робота за темами «Австралія» і «Антарктида»

 

 

 

Розділ ІV. МАТЕРИКИ ПІВНІЧНОЇ ПІВКУЛІ

Тема 1. Північна Америка

 

 

41

Фізико-географічне положення та берегова лінія. Відкриття і дослідження материка. Пр. р.№14 Позначення на контурній карті основних географічних об’єктів материка» (протягом вивчення теми). Д-ня: Визначення географічних  координат крайніх точок та протяжності Пн. Америки

33

 

42

Тектонічні структури, форми рельєфу та корисні копалини. Д-ня: Встановлення за картами атласу зв’язку між тектонічними структурами, формами рельєфу та корисними копалинами у межах Північної Америки. Н. п-т: Унікальні форми рельєфу в Кордильєрах та вулкани Мексиканського нагір’я.

34

 

43

Клімат Північної Америки. Пр..р.№15: Опис одного з типів клімату Пн. Америки за кліматичною картою та кліматичною діаграмою

35

 

44

Води суходолу Північної Америки. Використання водних ресурсів. Н. п-т: Унікальні водойми материка

36

 

45

Природні зони Північної Америки (арктичні пустелі, тундра, ліси помірного поясу, степи). С-ня (у зоопарку або за відеоматеріалами) за поведінкою тварин, що походять з Пн. Америки.

37

 

46

Природні зони Північної Америки (перемінно вологі ліси, пустелі і напівпустелі). Висотна поясність гір.

Н. п-т: Найвідоміші природні об’єкти Пн. Америки, що віднесені до Світової спадщини ЮНЕСКО               

38

 

47

Населення Північної Америки. Політична карта материки. Пр.р.№ 14 (закінчення)

39

 

48

Діагностувальна робота за темою «Північна Америка»

 

 

 

Тема 2. Євразія

 

 

49

Фізико-географічне положення, берегова лінія Євразії.

Пр. р.16: Позначення на контурній карті основних географічних об’єктів Євразії» (протягом вивчення теми)

40

 

50

Дослідження різних частин материка. Н. п-т: З історії дослідження та освоєння різних частин Євразії

41

 

51

Тектонічна будова, рельєф та корисні копалини. Д-ня: Виявлення за географічними картами закономірностей розташування основних форм рельєфу Євразії.

42

 

52

Загальні риси клімату Євразії. Н. п-т: Оймякон – «полюс холоду» північної півкулі. Черапунджі – «місто дощів»

43

 

53

Кліматичні пояси і типи клімату. Пр. р.№17 : Визначення типів клімату в межах помірного поясу Євразії за допомогою кліматичних діаграм

44

 

54

Води суходолу: річки. Використання водних ресурсів. Н. п-т: Унікальні водойми Євразії (річки)

45

 

55

Води суходолу: озера, льодовики.   Н. п-т: Унікальні водойми Євразії (озера)

46

 

56

Природні зони, закономірності їхнього поширення. Тайга. Широколисті ліси. Субтропічні ліси і чагарники. С-ня: (у зоопарку або за відеоматеріалами за поведінкою тварин, що походять з різних природних зон Євразії

47

 

57

Перемінно-вологі ліси. Степи. Пустелі і напівпустелі.

48

 

58

Савани. Гілеї. Вертикальна поясність. Д-ня: Порівняння висотної поясності Гімалаїв і Альп

49

 

59

Населення, його склад та розміщення.

50

 

60

Політична карта Євразії. Європа Д-ня: Складання «каталогу» країн Європи і Азії, угрупування їх за різними ознаками: площею, кількістю населення, особливостями географічного походження

50

 

61

Політична карта Євразії. Азія

 

 

62

Діагностувальна робота за темою «Євразія»

 

 

 

Розділ V. ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРИРОДИ ОКЕАНІВ

 

 

63

Межі океанів. Моря. Походження океанічних западин. Д-ня: Визначення найбільших океанічних глибин та мілководдя з використанням шкали глибин фізичної карти

51

 

64

Тектонічна будова та рельєф дна. Пр. р.№18 Позначення на контурній карті основних форм рельєфу Світового океану. Д-ня: Складання ментальної карти «Види островів Світового океану»

51

 

65

Водні маси,  їхні  типи. Д-ня: Як впливає клімат на формування поверхневих океанічних водних мас.

52

 

66

Закономірності формування океанічних течій. Припливи та відпливи Пр. р.№19: Складання та аналіз схеми «Система океанічних течій у світовому океані» Дослідження: З’ясування за географічними картами впливу океанічних течій на природу материків (на конкретних прикладах)

52

 

67

Органічний світ та екологічні проблеми океанів. С-ня: (за відеоматеріалами) наслідків негативного впливу людини на природу Океану Н. п-т: Природні особливості одного з океанів (за вибором)

 

 

68

Діагностувальна робота за темою «Закономірності формування природи океанів»

 

 

69

Повторення

 

 

70

Повторення

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

docx
Пов’язані теми
Географія, 7 клас, Планування
Додано
1 жовтня
Переглядів
693
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку