Дмитрівська філія
ОЗО «Причорноморський ліцей»
Визирської сільської ради
Одеського району
Одеської області
Відкритий урок з математики
за технологією критичного мислення
«Кілограм . Вимірювання маси предметів.
Складання задач за короткими записами та їх розв’язування»
( урок – прогулянка з псом Патроном)
1 клас
2025/2026 навчальний рік
Вчитель: Кудряну Тетяна Вікторівна
Тема уроку:
Кілограм . Вимірювання маси предметів. Складання задач за короткими записами та їх розв’язування
Мета уроку:формувати в учнів ключові компетентності:
Формувати в учнів предметні компетентності:
Обладнання: сигнальні картки , іграшка пес Патрон, назви зупинок прогулянки , правила уроку, гра «Сусіди чисел», гра «Рюкзак», асоціативний кущ «Величини», пакети з продуктами , таблиця «Види вагів»,«Зошит з математики 1 клас»( Г. Лишенко , К. Лишенко , Київ «Генеза»), картки «Сусіди чисел», руханка «Пес Патрон», картки із зображенням гирок для порівняння мір маси, вправа «Смайлики»,
Очікувані результати уроку. Після цього уроку учні зможуть:
Очікувані результати щодо розвитку критичного мислення:
Після цього уроку учні зможуть:
ХІД УРОКУ
1.Психологічний настрій. ( 2 хв ).
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок,
Всі сідайте, діти, тихо,
Домовляймось не шуміти,
Руку гарно підіймати,
На уроці – не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Тож гаразд, часу не гаєм,
І урок розпочинаєм!
Математику вивчаєм.
2. Правила уроку
Сьогодні на уроці ми працюємо за такими правилами:
( на дошці схема уроку)
Повторюємо те, що знаємо.
Дізнаємося нове.
Вчимося писати.
Працюємо дружно.
3. Запрошений гість
-Сьогодні у нас у гості завітав наш давній друг –пес Патрон. Він пропонує разом з ним подорожувати по країні Математики і приготував для вас багато цікавого.
Ми відправимося разом з Патроном на зимову прогулянку та познайомимося із завданнями – сюрпризами , які він для вас підготував.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.( 3-5 хв).
-Починаємо прогулянку у країну Математики. Ми вийшли на Стежинку цифр.
1.Пряма і зворотня лічба 0-10, 10-0
- Уважно слухайте завдання від Патрона :
- Прочитати числа від 0 до 10 і в зворотному напрямку.
- Яке число найменше?
- Яке число найбільше?
- Назвати число, що передує 7.
- Наступне числу 4.
- Скільки вух у зайця?
- Скільки днів у тижні?
2.гра «Сусіди числа»
- Ми вийшли на вулицю , на якій у будиночках живуть числа. Але подув холодний вітер і деякі віконця закрилися . Допоможіть Патрону відновити числа.
Математика самостійно ( робота на картках)
-Перед вами картки з будиночками цифр.
- Заповніть пропущені віконця потрібними цифрами .
3. Каліграфічна хвилинка
4 Математичний диктант. Метод « Рюкзак».
(Кожен з учнів записує на папері відповідь на запитання).
- Збільшити на 1 числа 6 ,3, 9, 5, 4, 8 .
(Папірці з відповідями складають в рюкзак. Знайомлю учнів з відповідями).
ІІІ.Актуалізація опорних знань
Асоціативний кущ «Величини»
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.( 2хв).
2.Ознайомлення з темою уроку
- На уроці ми познайомимося із мірою маси – кілограмом, будемо вчитися знаходити масу предметів, а також закріплювати розв’язування прикладів на 1-2 дії та задач.
IV. Ознайомлення з новим матеріалом. ( 10хв).
Вчитель. А зараз ми з вами пригадаємо все, що знаємо про цю міру маси.
● Фізкультхвилинка
Руханка «Пес Патрон» https://youtu.be/foFUavVgKg4?si=K6EJufF4P28qseI_
- Я задаватиму запитання , а ви ,якщо згодні , то показуєте сигнальну картку зеленого кольору , а якщо ні – то червоного.
- Величина – це властивість предмета.
- Довжина не є величиною .
- Міра місткості – 1 л .
- Літрами міряють сипучі продукти .
- Літрами вимірюють рідкі продукти .
-Довжину предметів вимірюють лінійкою.
2. Дослідження про кілограм
- Погляньте на ці 2 пакети . Чи однакові вони ?
-Ні вони відрізняються один від одного властивістю , яку не можна помітити , якщо не взяти
Їх до рук .
Завд. 2 Яка маса кожного продукта ?
Що важче –гранати чи борошно ? капуста чи борошно?
Завд.3 Складемо за коротким записом задачі.
Запишемо в зошит і порівняємо міри маси : 3 кг і 6 кг, 7 кг і 2 кг, 4 кг і 3 кг, 6 кг і 6 кг.
Математика письмово
Робота з друкованим зошитом.
( «Зошит з математики 1 клас» Г. Лишенко , К. Лишенко , Київ «Генеза»)
Завдання 3
Завдання 4.
Читаємо наступну задачу .
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
Ось і закінчилася наша з псом Патроном прогулянка .
Це не багато і , звісно , немало.
Сім він за тиждень із радістю з’їв.
Скільки на потім кісток залишив ?
2. Пес Патрон пішов гуляти ,
Став він друзів рахувати .
Три вівчарки , такси три .
Полічи їх разом й ти .
— Ми сьогодні займалися зовсім новою для вас роботою. Яким є ваше враження про цю роботу — чи складно було на уроці, не дуже або легко?
— Чи бажаєте ви ще коли-небудь провести дослідження?
— Чи потрібно проводити такі дослідження? (Можна дізнатися багато цікавого.)
Оцініть свій успіх на уроці. Виберіть смайлики з одним з виразів: веселим – якщо ви все зрозуміли на уроці, задумливим – якщо вам ще треба працювати над матеріалом, здивованим – якщо вам здалося, що ви не зрозуміли чи зробили недостатньо.