«До уроку допущено
Оцінка:______________
Зауважень до конспекту немає.
23.02.2018 р.»
____________________
підпис вчителя
Дата:____________
День тижня:______________
Клас 3-б(1 підгрупа)
3-б(2 підгрупа)
3-д(1 підгрупа)
3-д(2підгрупа)
Тема: Клавіатура. Уведення окремих символів. Зміна мовних режимів
Мета:
Вчити користуватися клавіатурою, уводити окремі символи та змінювати мовні режими. Ознайомити з клавішами Shift і Ctrl;
Розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять;
Виховувати дбайливе відношення до комп’ютера;
Повторити техніку безпеки при роботі з комп’ютером;
Обладнання: підручники, малюнки, завдання на картках, комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики».
Хід уроку
І. Організація класу
Добрий день!
Сіли рівно, озирнулись,
Одне одному всміхнулись,
Якщо добре працювати-
Вийдуть гарні результати.
Тож не гаємо ми час,
Бо знання чекають нас!
ІІ. Актуалізація опорних знань
«Розминка»
Давайте пригадаємо з чого складається комп’ютер.
(монітор, системний блок, клавіатура, мишка)
А які ще складові частини комп’ютера ви знаєте?
(модем, принтер, сканер, звукова колонка)
А які з них є пристроями введення інформації?
(миша, клавіатура, сканер)
Які з них є пристроями виведення інформації?
(монітор, принтер)
«Загадки»
А зараз я зачитаю вам загадки про основні складові частини комп’ютера, а ви уважно послухайте, та спробуйте відгадати.
1. Він покаже все на світі:
Що малюють, пишуть діти,
Грають як і що співають,
І як пошту відправляють.
Все, що є відображає,
Без нього ПК немає!...(Монітор)
2. В блоці цім живе процесор
Помічник він, не агресор,
В ньому щось гуде, співає,
Одним оком нам моргає.
Головний він недаремно,
А зовуть його .....(системним)
3. Має хвостик, очі-кнопки,
Не боїться кішки!
Під долонею працює
Вправна, зручна…(Мишка)
4. Є багато різних кнопок
І струнка статура.
Відгадайте, діти, що це?
Це… (клавіатура)
Молодці! Клавіатура.. саме про неї ми сьогодні будемо говорити.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
- Тема нашого уроку: « Клавіатура. Уведення окремих символів. Зміна мовних режимів». Ви навчитеся працювати з клавіатурою та ознайомитеся із двома клавішами, які допомагатимуть вам в роботі з клавіатурою.
IV. Вивчення нового матеріалу
Давайте з нашими друзями Комп’юшкою та Сергієм дізнаємось цікаву інформацію
(Презентація)
Фізкультхвилинка
Видео YouTube
На урок інформатики ми приходимо в комп’ютерний клас. Але перш, ніж розпочати роботу, маємо переконатися, що знаємо правила поведінки за комп’ютером:
· Чи можна розпочинати роботу за комп’ютером без дозволу вчителя?
· На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
· Як треба тримати спину?
· Чого не можна торкатися?
· Чому не можна працювати вологими та брудними руками?
· Чи можна їсти за комп'ютерним столом?
Робота за комп'ютером
-Діти, а зараз ви трохи пограєте, і перевірете свій рівень швидкості печатання на клавіатурі. Для цього увійдіть в программу Stamina, яка знаходиться у вас на робочому столі. У всіх вас один режим набирання літер пр, ен, ми, подивіться щоб у всіх був однаковий. Хто справиться швидше за всіх можуть спробувати інший режим, який називається текст. (Діти працюють з компютером)
Розминка для очей