Клевцова Анастасія. Урок музики " Жанр Літургії у творчості Миколи Леонтовича"

Про матеріал
Даний матеріал дозволяє провести урок на достатньому рівні, використати разноманітні матеріали, які можна роздрукувати.
Перегляд файлу

 

 

Тема: Урок музики. Жанр літургії у творчості Миколи Леонтовича.

 

Мета:

навчальна: закріплення здобутих раніше знань, засвоєння нової інформації стосовно жанру літургії;

розвивальна: здатність висловлювати власну думку та засвоювати інформацію через гру, розвивати вміння аналізувати і сприймати духовну музику;

виховна: виховувати інтерес до творчості Миколи Леонтовича.

розвиток та формування таких ключових компетентностей:

       загальнокультурна

       соціальна

       здоров’язбережувальна

 

Тип уроку: комбінований.

 

Методи і прийоми: кросворди, музична гра, завдання аналітичного характеру, презентація, музичні питання і дихальна гімнастика.

 

Обладнання: комп'ютер, проектор, навушники; дидактичний матеріал (кросворди, доміно “до-мі-грай”, портрет М. Леонтовича).

 

Хід уроку

 

Коли звершується Служба Божа, святиня наповнена незліченною кількістю ангелів, які поклоняються Божественній Жертві, принесеній на вівтарі.

Св. Іоанн Златоустий.

 

I. Організація класу.

  1. Дихальна вправа “Гарячий чай”:

https://youtu.be/5TcoLHHXTng?si=AfaEMXHCRRtoxYHA

II. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Оголошення теми та мети уроку.
  1. Доповідь вчителя, яка супроводжується презентацією (авторська розробка А. Клевцової).
  2. Прослуховування уривку з Літургії Св. Іоанна Златоустого (М. Леонтовича): https://www.youtube.com/watch?v=ZM2R0XapPCQ

ІІІ. Практична частина.

  1. Вчитель об’єднує дітей у дві групи; кожна група розв’язує свій кросворд. Перша група: кросворд “Літургія”. Друга група: кросворд “Леонтович”.
  2. Вчитель підводить підсумки групової роботи.
  3. Екологічна хвилинка.

Вчитель викликає учня за бажанням, щоб полити квіти. В цей час вчитель розповідає цікаві факти на тему “Стихія музики – могутня сила”: https://www.biblioteka.uz.ua/vistavka/?presentation=91

  1. Музична гра “До-мі-грай” (авторська розробка А. Клевцової, Н. Клевцової: музичне доміно, яке представляє собою доміно, в якому кожна цифра відповідає ноті). Або використовувати існуюче: https://images.app.goo.gl/WAdiPB6HzCLPbVqi9

Вчитель об’єднує дітей в групи по чотири і роздає методичний матеріал – доміно “до-мі-грай”. В цей час окремі учні можуть прослуховувати уривок Літургії М. Леонтовича у навушниках.

  1. Вчитель підводить підсумки музичної гри.
  2. Закріплення знань про тональності та знаки в них.

ІV. Рефлексія.

  1. Вчитель пропонує доповнити речення:

“Я дізнався про…”.

“Мені сподобалося…”.

“Я хотів би зробити ще…”.

V. Домашнє завдання.

  1. Виконати тестування “На урок” про Миколу Леонтовича:

https://naurok.com.ua/test/mikola-leontovich-1303004.html

VІ. Заключне слово вчителя.

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Klevtsova Nataliia
Пов’язані теми
Мистецтво, Розробки уроків
Інкл
Додано
28 квітня
Переглядів
97
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку