Кольорові сторінки природи: Зима.

Про матеріал
Мета: Дізнатися про характерні ознаки зими, зимові місяці та навчитися берегти природу в цей холодний час
Перегляд файлу

Урок: Кольорові Сторінки Природи: Зима.

(Курс "Я досліджую світ", 2 клас)

I. Організаційний Момент та Емоційне Налаштування

Привітання.

Вправа "Зимовий настрій".

Вчитель: Діти, уявіть, що до нас завітав перший сніг. Який у вас настрій? Оберіть смайлик (або колір), який асоціюється у вас із зимовим ранком. А тепер усміхніться один одному, щоб зігріти клас теплом ваших посмішок.

II. Актуалізація Опорних Знань

Гра "Впізнай пору року".

Вчитель: Послухайте загадки і скажіть, про яку пору року йдеться.

Стало біло навкруги: я посипав скрізь сніги. (Зима)

Прийшла до нас бабуся у білому кожусі, поля причепурила — пухнастим снігом вкрила. (Зима)

Бесіда:

Яка пора року була перед зимою?

Які осінні зміни в природі ви запам'ятали?

III. Повідомлення Теми та Мети Уроку

Створення "Кольорової сторінки".

Вчитель: Сьогодні ми відкриваємо нову "кольорову сторінку" у нашому альбомі природи. Яким кольором ви б її розфарбували? (Білий, сріблястий, блакитний).

Тема: "Кольорові сторінки природи: Зима".

Мета: Дізнатися про характерні ознаки зими, зимові місяці та навчитися берегти природу в цей холодний час.

IV. Вивчення Нового Матеріалу

1. Ознаки Зими в Неживій Природі

Робота з підручником (Розгляд ілюстрацій до теми).

Бесіда "Що приносить зима?".

Які опади характерні для зими? (Сніг, іній, паморозь).

Що ви знаєте про сніжинку? (Всі вони різні, але мають 6 промінців).

Дослідницьке завдання (модель): Як утворюється бурулька? (Вода від тепла вдень стікає і замерзає від холоду вночі).

Фізкультхвилинка "Снігова кулька". (Імітація ліплення сніжки, кидання, струшування снігу з одягу).

2. Зимові Місяці

Повідомлення вчителя (або учнів):

Грудень – "груддя" на дорогах, найкоротші дні, починається справжня зима.

Січень – "січе" морозом та вітром, середина зими, найхолодніший.

Лютий – "лютий" на морози, але вже відчувається подих весни.

Вправа "Відгадай місяць за прикметою" (робота в парах).

3. Життя Рослин і Тварин Узимку

Обговорення "Як зимують рослини?":

Що сталося з деревами? (Скинули листя).

Які дерева залишаються зеленими? (Хвойні: ялина, сосна).

Як зимують кущі, трави? (Заховані під снігом).

Міні-проєкт "Допомога птахам".

Які птахи залишилися зимувати? (Синички, горобці, снігурі).

Чи можуть вони знайти корм? (Важко).

Як ми можемо їм допомогти? (Годівнички).

Робота з таблицею "Хто де спить?". (Ведмідь – барліг, їжак – у норі, заєць, лисиця – шукають їжу).

V. Узагальнення та Систематизація Знань

Вправа "Зимовий кошик" (Фронтальна робота).

Вчитель: Я називаю ознаку. Якщо вона стосується зими – плескаєте в долоні.

Листопад (Ні).

Снігопад (Так).

Жовтіє листя (Ні).

Замерзають річки (Так).

Прокидаються ведмеді (Ні).

Снігурі прилетіли (Так).

Дидактична гра "Чому так відбувається?". (Встановлення причинно-наслідкових зв'язків).

Чому птахам взимку треба допомагати? (Бо важко знайти їжу під снігом).

Чому сніг, який здається холодним, насправді захищає рослини від морозу? (Бо повітря в ньому затримується і не дає землі сильно промерзнути).

VI. Підсумок Уроку. Рефлексія

Вправа "Продовж речення":

Я дізнався/дізналася, що зима має такі місяці: ...

Найцікавішим відкриттям для мене стало ...

Я обов'язково допоможу взимку ...

Оцінювання.

VII. Домашнє Завдання

Намалювати свою "Кольорову сторінку природи: Зима" і підписати на ній 3-4 ознаки зими.

docx
Додано
2 листопада 2025
Переглядів
125
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку