Компетентнісно-орієнтоване домашнє завдання на тему "Рівномірний рух матеріальної точки по колу"

Про матеріал
Чотири вправи для дослідницького пошуку, за виконанням яких можна оцінити учнів за групою результатів №3 "Усвідомлює закономірності природи". А також три задачі, за виконанням яких можна провести оцінювання за групою результатів №2 "Здійснює пошук та аналіз інформації".
Перегляд файлу

Вправи для дослідницького пошуку

  1. Наведіть приклади руху по колу в природі, побуті, виробництві.
     
  2. Які з прикладів можна віднести до прикладів рівномірного руху по колу, а які є прикладами нерівномірного руху по колу?
     
  3. В яких випадках як основний параметр опису рівномірного руху по колу використовують період обертання, а в яких – обертова частота?
     
  4. Коли нам корисніше, щоб період обертання був якомога більшим, а коли навпаки – якомога меншим? Як при цьому змінюється обертова частота?
     

Задачі
Оформлюємо згідно зі стандартом (Дано, Розв’язання, Відповідь)

  1. Марійка побачила на полиці інструкцію до пральної машинки та помітила, що для прання різних типів тканин слід вибирати різні режими відтискання. Зокрема, для делікатних тканин, виробник рекомендує обирати режим «400 обертів за хвилину». Якою є обертова частота барабану пральної машини при такому режимі?
     
  2. Одним з найпопулярніших туристичних місць Лондона є «Лондонське око» – величезне колесо огляду. За годину колесо встигає здійснити два повні оберти. Знайдіть період обертання «Лондонського ока» та його обертову частоту.
     
  3. Найбільшою спорудою у світі за вагою є «Абрадж аль-Бейт» – комплекс з семи хмарочосів, збудований у Мецці, Саудівська Аравія. Частиною цього комплексу є 120-поверхова «Королівська годинникова вежа», на вершині якої встановлено велетенський годинник діаметром 43 метри. Довжина його годинникової стрілки становить 17 метрів, а хвилинної – 22 метри. Знайдіть швидкість, з якою рухається кінчик кожної зі згаданих стрілок.
     

 

docx
До підручника
Фізика 7 клас (Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Горобець Ю.І., Ненашев І.Ю., Кірюхіна О.О.; за редакцією Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О.)
До уроку
§ 13. Рівномірний рух матеріальної точки по колу
Додано
20 листопада
Переглядів
15
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку