Середня група
Тема. Подорож з Капітошкою
Мета: продовжувати вчити дітей відповідати повними реченнями;
Матеріали та обладнання:
Хід заняття:
Аудіозапис: пісня Капітошки
Вихователь:
Хто це співає?
Діти:
Капітошка!
Вихователь:
А де живе Капітошка?
Діти:
На хмаринці
Вихователь:
Капітошка мандрував-мандрував, що навіть не знає, яка зараз пора року. Яка зараз пора року?
Давайте про зиму розповімо по картках-схемах
Розповідь дітей
Вихователь:
Тепер Капітошка все знає про зиму. Давайте розповімо ще вірші про зиму
Діти розповідають вірші
Вихователь:
Капітошка каже, що він завітав до нас не просто так, він чув, що у нашому садочку дуже розумні діти і він також хоче у нас повчитися. Давайте ми вирушимо з Капітошкою у Країну знань.
Нам потрібно вирішити, яким видом транспорту ми будемо подорожувати.
Які види транспорту ви знаєте?
Ми будемо подорожувати потягом, адже наш Капітошка ще ніколи не їздив потягом!
А хто керує потягом?
Діти:
Машиніст!
Вихователь:
А щоб сісти у потяг, нам потрібно пограти у гру «Скажи навпаки». Нашими квитками будуть правильні відповіді.
Гра «Скажи навпаки»
Вихователь:
Впоралися із завданням, і нам час вирушати в дорогу:
Наш потяг рушає,
Вагони біжать,
А в потязі цьому
Малята сидять.
Чух,чух,чух…
Вихователь:
Перша зупинка в країні знань «Цікавинка»
Дидактична гра «Склади картинку»
На лотках лежать геометричні фігури, з яких потрібно викласти картинку
Робота за столами, діти викладають
Вихователь:
З яких геометричних фігур викладали?
Добре попрацювали, Капітошка також пригадав геометричні фігури
Нам час вирушати далі, але спочатку дайте відповідь на декілька запитань – це будуть наші умовні квитки:
Скільки сонечок на небі?
Скільки вогників у світлофора?
Скільки коліс у легкового автомобіля?
Коли випадає сніг?
Якого кольору дерева восени?
Коли цвітуть дерева?
Нам час вирушати далі, сідайте в потяг
Наш потяг рушає,
Вагони біжать,
А в потязі цьому
Малята сидять.
Чух,чух,чух..
Вихователь:
Наступна зупинка - «Всезнайки»
Дидактична гра «Опиши предмет»
Діти помічають «чарівну торбинку»
Що ж знаходиться у цій торбинці?
Діти витягують картки із зображенням овочів та фруктів, розповідають про них та кріплять на дошці.
Вихователь:
Чого більше: овочів чи фруктів?
На скільки більше?
Що потрібно зробити, щоб овочів та фруктів стало порівну?
Нам час вирушати далі, сідайте у потяг
Наш потяг рушає,
Вагони біжать,
А в потязі цьому
Малята сидять.
Чух,чух,чух..
Вихователь:
Наступна зупинка, на якій ми зупинилися - «Веселка»
Дидактична гра «Склади речення » (на столах лежать картки-схеми, за допомогою яких потрібно скласти речення).
Робота за столами
Відповіді дітей
Вихователь:
За те, що ми взяли Капітошку у таку чудову подорож, він приготував для вас сюрприз – чарівні аркуші паперу, розфарбувавши які ми побачимо малюнок
Робота дітей (техніка малювання - свічкографія)
Вихователь:
Кого ви побачили, розфарбувавши малюнок?
Діти: Капітошку
Вихователь:
Вам сподобалися малюнки?
Вихователь:
Капітошці вже час вирушати на хмаринку, а на згадку вам залишаються «портрети» Капітошки, які ви створили власноруч