Мета: формувати загальну готовність старшокласників до професійного самовизначення, активізувати проблеми вибору професії, виявлення професійних інтересів, схильностей учнів, розширити уявлення про світ професії «Кухар, кондитер» та як приготувати смачні страви
Форма проведення: онлайн майстер-клас профорієнтаційного спрямування.
Тривалість заходу: до 45 хвилин.
Кондитерський майстер-клас «Солодкі соуси»
Слайд 1 Коваленко
Доброго дня, шановні учасники нашого майстер-класу!
Вас вітає державний навчальний заклад Бердянський центр професійно-технічної освіти
Для комфортної і продуктивної роботи ми пропонуємо зараз вимкнути мікрофони
А всі ваші запитання ви можете залишити в чаті або задати безпосередньо наприкінці нашої зустрічі
Якщо під час нашого майстер-класу пролунає повітряна тривога
Просимо вас пройти в безпечне місце. Конференція перериватися не буде. Запис цієї конференції буде розміщено на офіційному сайті та у соціальних мережах нашого центру
Всі бажаючі вже долучилися ми можемо починати
Слайд 2 Коваленко
На екрані ви вже бачите наших сьогоднішніх спікерів
Слайд 3 Коваленко
Сьогодні до Вашої уваги кондитерський майстер-клас.
хто такий кондитер? Звідки походить саме слово? Начебто слово має німецьке походження, а можливо прийшло до нас зі Сходу. слово «кондитер» однаково звучить у всіх народів.
Солодощі прийшли до Європи зі Сходу. Халва –східна насолода – згадується вже у п'ятому столітті до нової ери. Де її батьківщина невідомо. Невідомке походження і пахлави. І лише про рахат-лукум збереглося стародавнє повір'я. Згідно з легендою, арабський кондитер Азіз полюбив дочку султана. Щоб завоювати її серце, він уклав угоду з манафом - найзагадковішим божеством Аравії. Покуштувавши рахат-лукум, дівчина закохалася в Азіза і втекла з ним із палацу. Але воїни султана наздогнали їх і стратили.
«Кондитер» – так називали в давнину людину, яка досконало володіла мистецтвом магії та ворожби. Відомо, перші кондитери під час приготування солодощів вимовляли магічні слова.
Пройшло багато століть, але рецепти кондитерських виробів досі становлять таємницю. З віку у вік кондитери-маги ніколи не записували своїх рецептів, а передавали їх усно обраним учням. Багато таємниць кондитерського мистецтва було віднесено до могили.
Слайд 4 Грибанова
На нашому майстер-класі ви познайомитесь із загальними правила приготування солодкого соусу, технологію приготування таких соусів як фруктово-ягідних, какаових, ванільних, карамельних, вершкових, правила подачі та вимоги до якості солодких соусів.
Розпочинаємо наш майстер клас «Соуси»
Слайд 5 Кузьменко
Хто з вас не любить солодощі? Таку людину важко знайти, ні-ні, так захочеться чого-небудь соковитого, ароматного, холодного або вогняного (ото ж жаром солодкого частування. Морозиво, торти, пампушки, печива, чізкейки і т. д. – існує величезна безліч чудових десертів. Що може зробити наші страви не тільки красивіше, але і смачніше? Без всякого сумніву солодкі соуси. Солодкі соуси є не тільки найважливішим доповненням до випічки, десертів і каш, а й вносять до них свою «родзинку», яка збагачує і посилює смак готових страв. У деяких випадках солодкі соуси просто необхідні, щоб додати виробу відсутню солодкість або кислинку.
Слайд 6 Грибанова
Загальні правила приготування солодких соусів. Для їх приготування використовуються будь-які свіжі або сушені фрукти і ягоди, а в якості спецій і смакових добавок застосовують мед, шоколад, ванільний цукор, цедру цитрусових, мускатний горіх, корицю, картопляний або кукурудзяний крохмаль, а також різні спиртні напої для додання пікантності.
З рідких інгредієнтів використовують фруктові і ягідні соки, сиропи, сметану, яйця і вершки, кава і какао.
До складу деяких солодких соусів як загусник входить картопляний крохмаль, пшеничне борошно.
Солодкі соуси можна подавати
в гарячому стані (65—70°С) і
в холодному стані (10—12°С).
Подають соус (холодним або гарячим), в залежності від виду основної страви.
Солодкі соуси подаються як в окремому посуді, так і разом з основною стравою: запіканками, пудингами, оладками, млинцями або круп’яними биточками.
Солодкими фруктовими соусами, які готуються зі свіжих яблук, абрикосів, персиків, ананасів, бананів, апельсинів, мандаринів та інших продуктів, а також із ягід — смородини, журавлини, малини, суниці можна також заправляти фруктові салати.
Деякі солодкі соуси подають до дичини, домашньої птиці та інших страв.
Слайд 7 Коваленко
Яблука є універсальним фруктом, який залюбки використовується для приготування різних страв. Цікавинки про яблука у відео.
Слайд 8 Грибанова
Яблука можуть стати основою для дуже смачного яблучного соусу. Традиції подібного фруктового соусу існує в східній кухні. У Швеції люблять готувати яблучний соус до свинини. У Німеччині його їдять з картопляними оладками, в Голландії - з картоплею фрі. А у Франції яблучний соус - це десерт.
Як же приготувати соус?
Яблука з шкіркою (без серцевини) нарізують скибочками, заливають гарячою водою і варять 6-8 хв. у закритому посуді до готовності. Потім протирають, додають відвар, цукор, лимонну кислоту, доводять до кипіння, вводять попередньо розведений охолодженим відваром крохмаль, дають ще раз закипіти. В готовий соус можна покласти корицю.
Слайд 9 Кузьменко
Один із національних символів Вірменії, безсумнівний лідер літнього фруктового царства, сонячний та ароматний абрикос. Про корисні властивості абрикосу у відео дієтолога Галини Незговорової.
Слайд 10 Грибанова
У сезон, коли достигають абрикоси, велика кількість плодів виявляються пом’ятими. Саме з таких плодів готується універсальний абрикосовий соус. Технологія приготування соусу дуже проста, з нею може впоратися навіть недосвідчена господиня.
Свіжі абрикоси занурюють на 30-40 с в окріп, знімають з них шкірку, розрізують на 4 частини, видаляють кісточку, засипають цукром, витримують 2-3 год., потім варять 5-8 хв.
Курагу перебирають, промивають, заливають холодною водою і залишають на 2-3 год. для набухання. Потім варять у тій самій воді до готовності, протирають, додають цукор і при помішуванні проварюють до загусання. Готовий соус охолоджують. Подають до круп'яних і солодких страв.
Такий соус можна використовувати при вживанні молочної каші, відмінно підійде до млинців до чаю. Крім того, абрикосовий соус можна використовувати при подачі м'ясних страв.
Слайд 11 Коваленко
Незабаром сезон ягід. Однією з найсмачніших ягід є малина. Про корисні властивості малини у наступному відео.
Слайд 12 Коваленко
Солодка малина – прекрасне доповнення для будь-яких десертів чи випічки. Краще за неї може бути лише домашній малиновий соус – чудова альтернатива традиційному малиновому варенню.
Рецепт малинового соусу у відео від майстра виробничого навчання Яни Грибанової
Слайд 13 Коваленко
Кисло-солодкий ягідний соус - це не тільки смачно, але і корисно. Запрошуємо Вас переглянути відео приготування ягідного соусу від Клопотенка.
Слайд 14 Кузьменко
Шоколад – це харчовий продукт, який полюбляють і дорослі, і діти. Він став основним компонентом багатьох солодощів і десертів. Більше дізнаєтесь про цей унікальний делікатес у відео
Слайд 15 Кузьменко
Шоколадний соус - ніжний, шовковистий, дуже смачний, - люблять всі ласуни світу. Цей соус відмінно підходить до запіканок і млинців, сирників і мусів, морозива та ягоди... навіть до м'яса, як би це дивно не звучало.
До вашої уваги відео приготування шоколадного соусу майстра виробничого навчання Яни Грибанової.
Слайд 16 Грибанова
Яйця. Яєчний соус теж існує. Але спочатку найцікавіші факти про яйця у відео.
Слайд 17 Грибанова
Солодкий соус до млинців -яєчний соус на вині
Яйця і яєчні жовтки ретельно змішати з цукром, вином і цедрою, яку тонко зрізують з лимона. Безперервно збиваючи, проварити на слабкому вогні. Коли соус збільшиться в об’ємі в 2 рази (перетвориться на пишну піну), видалити з соусу цедру.
Такий соус відразу подавати до пудингів або шарлотки, інакше піна через 15 хвилин опаде, і соус стане рідким, хоча смак від цього абсолютно не постраждає.
Слайд 18 Кузьменко
Ваніль – це одна з найдорожчих прянощів у світі. У відео про ваніль, де вона росте, і як вона потрапила до Європи.
Слайд 19 Кузьменко
Ванільний соус — десертний соус з ванільним ароматом, який подають теплим або холодним з випічкою, солодкими запіканками, морозивом або фруктами. Може бути інгредієнтом, зокрема, для приготування тортів. Крім ванілі складається з молока, вершків, вершкового масла, цукру, яєчного жовтка, борошна або крохмалю. Ванільний соус популярний в європейській кухні, зокрема, у французькій та німецькій.
Закип’ятити молоко з ваніллю, розмішати виделкою жовтки і додати до них цукор (він повинен розчинитися, а жовтки стати білими). Зняти з вогню. Залити цю суміш молоком і продовжувати помішувати. Потім отриману масу поставити на повільний вогонь. Добре розмішувати, щоб соус не згорнувся і не пристав до дна. Не кип’ятити! Коли соус перестане стікати з ложки, він готовий. Зняти з вогню і остудити.
Слайд 20 Коваленко
Прагнеш навчитися творчо поєднувати смак, запах і форму, опинитися у фантастичному царстві кремів, помадок, шоколаду? Тебе запрошує на навчання ДНЗ «Бердянський ЦПТО». Саме тут народжуються кваліфіковані професіонали – кухарі та кондитери. Ми навчимо тебе створювати казку із тіста, яєць, горіхів та ванілі. Під керівництвом досвідчених наставників ти готуватимеш різноманітні смаколики. Це дуже зручно - в умовах жорсткої конкуренції на ринку праці отримати аж дві споріднені професії. Якщо оберете ДНЗ БЦПТО, то будете митцями вишуканого смаку та солодкого життя.
ДНЗ БЦПТО чекає саме на тебе!