Профорієнтаційні онлайн зустрічі «Знайомтесь - наші професії»
Цільова аудиторія: учні 9-11 класів.
Мета: формувати загальну готовність старшокласників до професійного самовизначення, активізувати проблеми вибору професії, виявлення професійних інтересів, схильностей учнів, розширити уявлення про світ професій, ознайомити з ДНЗ «Бердянський ЦПТО» (колишнє училище №25) та про професії, яким можна навчитись у центрі.
Форма проведення: онлайн зустріч профорієнтаційного спрямування.
Тривалість заходу: до 45 хвилин.
Обладнання й матеріали: презентація
ХІД ЗАХОДУ
Слайд 1
Доброго дня, шановні учасники нашої зустрічі!
Вас вітає державний навчальний заклад Бердянський центр професійно-технічної освіти
Для комфортної і продуктивної роботи ми пропонуємо зараз вимкнути мікрофони
А всі ваші запитання ви можете залишити в чаті або задати безпосередньо наприкінці нашої зустрічі
Якщо під час нашої конференції пролунає повітряна тривога
Просимо вас пройти в безпечне місце. Конференція перериватися не буде. Запис цієї конференції буде розміщено на офіційних сторінках та у соціальних мережах нашого центру
Всі бажаючі вже долучилися ми можемо починати
Слайд 2
На екрані ви вже бачите наших сьогоднішніх спікерів
Програма нашої конференції:
Слайд 3
Кожна людина рано чи пізно стикається із проблемою вибору професії. «Ким я хочу стати в майбутньому?» – таке питання неодноразово постає перед молодими людьми. Наші смаки і вподобання змінюються з часом: ті професії, що приваблювали в дитинстві, в більш зрілому віці стають не актуальними. Проблема вибору майбутнього саме майбутнього тому що від того яку людина обирає професію багато в чому залежить як складеться потім життя тому ми хочемо
Сьогодні ви станете учасниками онлайнзустрічі, яка допоможе вам ближче ознайомитися з професіями, за якими готує кваліфікованих робітників наш центр, дізналися якомога більше про престижність робітничих професій, надзвичайно важливість та затребуваність їх для нашої держави з огляду на великі руйнування та гостру необхідність у кваліфікованих кадрах для відбудови нашої країни. На всі ці питання ми спробуємо вам дати відповіді на прикладі нашого державного навчального закладу «Бердянський центр професійно-технічної освіти».
А зараз я надаю слово в.о. директора центру ___________, прошу
Слайд 4
Ми – педагогічний колектив центру проводимо день відкритих дверей і запрошуємо вас до віртуальної екскурсії нашим закладом освіти.
Слайд 5
Наш заклад – ДНЗ «Бердянський ЦПТО» - один з кращих закладів професійної освіти у Запорізькій області, розташований у м. Бердянськ, яке знаходиться на березі Азовського моря
Слайд 6
Сьогодні у зв’язку з окупацією міста наш центр перемістився до м. Запоріжжя і працює в українському правовому полі.. Освітній процес проводиться дистанційно, як і по всій Запорізькій області. Плануємо повернутися після деокупації до м. Бердянська.
Слайд 7
І зараз я надаю слово викладачу _____________, яка більш детально розповість саме про професії нашого навчального закладу прошу
Слайд 13
Маляр, штукатур, лицювальник-плиточник
Думаєш будівництво - це лише цегла, крани та бетонні блоки? Насправді тут удосталь простору для креативу.
Наприклад, маляри, штукатури, лицювальники-плиточники відповідають за інтер'єри та фасади. Ці професії тісно пов'язані: штукатур обробляє поверхні, а маляр і лицювальник-плиточник – фарбує або клеїть шпалери, кладуть плитку.
Розкажемо про те, що ж вивчають здобувачі освіти цих фахів і які у них кар'єрні перспективи.
Штукатури обробляють стіни та стелі спеціальними сумішами, щоб вирівняти поверхні та підготувати їх до нанесення інших матеріалів. Іноді штукатурів запрошують реставрувати будинки і пам'ятки архітектури.
Маляр додає останного штриху – займається фарбуванням стін або клеєнням шпалер. Він може також оздоблювати фасади будинків.
Лицювальник-плиточник – це майстер, який оздоблює плиткою фасади будинків, а також внутрішні приміщення. Завдяки роботі такого фахівця архітектурні й інженерні споруди залишаються довговічними та мають естетичний вигляд.
У нашому центрі можна здобути навички за трьома професіями, як після 9 так і після 11 класу
Штукатурів вчать:
вирівнювати поверхні стін, фасадів;
виготовляти розчини із сухих сумішей;
обробляти конструкції різних форм і розмірів.
Малярів вчать:
правильно фарбувати поверхні, клеїти шпалери, художньо оздоблювати стіни;
розписувати, декоративно лакувати поверхні;
Кваліфікований лицювальник-плиточник вміє: