Конкурс "У світі цікавого"

Про матеріал

Тема: У світі цікавого

Мета: закріпити знання з вивчених казок. Розвивати у дітей мовлення, пам'ять, кмітливість і старанність, уміння розгадувати ребуси, загадки.

Перегляд файлу

Тема: У світі цікавого

 

Мета: закріпити знання з вивчених казок. Розвивати у дітей мовлення, пам'ять, кмітливість і старанність, уміння розгадувати ребуси, загадки.

 

Обладнання: малюнки до казок, ребуси.

 

Хід заняття

 

І. Організаційна частина

 

Добрий день, діти!

 

      На сьогоднішньому нашому занятті ми будемо грати у різні ігри, розгадувати, ребуси, загадки.

 

ІІ. Основна частина

 

- Першим нашим конкурсом буде розгадування загадок.

 

1.  Хто однаково всіх любить?

     Всіх однаково голубить?

     Кожний скоса тільки гляне,

     А обняти не дістане.

     (Сонце)

 

2.  Наче скло прозоре,

     В'ється синя стрічка

     То біжить у море

     Безупинна... (річка).

 

3.  Я ловлю комах, жучків,

     їм маленьких черв’ячків,

     в теплий край я не літаю,

     під стріхою хату маю.

     Цвірінь, - і сів я на олівець

     А звуть мене ...

     (Горобець)

 

4. Один говорить, двоє слухають і двоє дивляться.

    (Очі, вуха, рот)

 

5. Маленьке, сіреньке, а хвостик як шило.

   (Мишка)

 

- Молодці, з першим конкурсом ви справились, а зараз перейдем до

наступного конкурсу – “Розгадування ребусів”.

1.

2.

3.

 

- З другим завданням ви теж справились. Тепер перейдем до третього

конкурсу – відгадування казок.

 

-я читаєю уривки з казок, а ви відгадуєте з якої це казки.

 

1. “Битий небитого везе”

 

(“Лисичка-сестричка і вовк-панібрат”)

 

2. “А журавель наварив такої смачної страви. Узяв і м’яса, і картоплі,

бурячків, усього-усього, покришив дрібненько і склав у глечик з

вузенькою шийкою, тай каже: “Пригощайтеся, люба моя приятелько, не

соромтеся”.

 

       (“Лисичка та журавель”)

 

3. “Узяв дід поліно тай зробив хлопчика. Бабуся колихала-колихала, а він

і ожив, тай каже:

 

- Зроби мені батьку човник та весельце, я буду рибку ловити та вас,

стареньких, годувати”.

 

       (“Івасик-Телесик”)

 

 

 

4. “Я Коза-Дереза

     За три копи куплена

     Пів бока луплена.

     Тупу-тупу ногами

     Сколю тебе рогами,

     Ніжками затопчу

     Хвостиком замету,

     Тут тобі й смерть”.

      (“Коза-Дереза”)

 

- Четверте завдання це відгадай тварину на малюнку. Дивимося на малюнок там є захована тварина.

1.

2.

     Молодці із цим там важким завданням також справилися.

 

- А зараз ми пограємо у ще одну гру, яка називається “Хто більше”, тобто

хто більше назве героїв з казок, назви яких закінчуються на літеру а.

 

(Мальвіна,  Лисичка-сестричка,  Царівна жаба,  Баба яга,  Коза-Дереза,

Алі-Баба,  Попелюшка,  Дюймовочка).

 

ІІІ. Підсумок заняття

 

- Молодці, дітки. Ви добре справились із завданнями. 

 

 

 

 

 

docx
Додано
27 жовтня 2018
Переглядів
664
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку