Конспек уроку з Волейболу

Про матеріал

Волейбол. Удосконалення техніки виконання прийому та передачі м'яча зверху та знизу двома руками »

Перегляд файлу

Тема уроку: «Волейбол. Удосконалення техніки виконання прийому та передачі      м'яча зверху та знизу двома руками »

Мета уроку:  

  •           розвиток і удосконалення методики викладання вмінь і навиків учням з теми волейбол; закріпити основні елементи техніки гри : прийоми  та передачі м'яча зверху, знизу двома руками,  блокування м’яча при нападаючому ударі.
  •           заохочувати учнів до постійних занять фізичним вихованням та свідомого ставлення до зміцнення свого здоров’я.
  •           сприяти розвитку спритності і координації; виховати морально - вольові якості;  сформувати активно - позитивне відношення до занять з волейболу.
  •           Сприяти укріпленню систем організму, які несуть головне навантаження при виконанні спеціально – технічних вправ.

 

Очікувані результати:  учні удосконалять техніку виконання прийому та передачі м'яча зверху та знизу двома руками ; навчаться виконувати блокування, будуть свідомо ставитися до зміцнення свого здоров'я.

Тип уроку:  удосконалення вмінь та навичок (тренувальний)

Форми та методи проведення заняття: фронтальний, груповий, індивідуальний, пояснення, показ, повторення.

Мотивація : Позитивний вплив волейбольних вправ на здоров'я і фізичний розвиток молоді.

Методична мета: За допомогою спортивних ігор сприяти позитивному впливу на психічну, фізіологічну та рухову функції учнів.

Обладнання: волейбольна сітка, м’ячі, секундомір.

Місце проведення: спортивна зала

Хід уроку

 

  1.         Організаційний момент 

Шикування, привітання, переклик учнів. Завдання та зміст занять. Визначення початкового рівня частоти серцевих скорочень за 10 сек.

  1.         Мотивація 

Позитивний вплив волейбольних вправ на здоров'я і фізичний розвиток молоді.

Пріоритетними мотивами заняття фізичною культурою і спортом учнів є зміцнення здоров'я, удосконалення форми тіла, досягнення високого спортивного результату, спілкування з друзями й активний відпочинок.

  1.         Ознайомлення учнів з темою і метою заняття 

Повідомлення теми заняття «Волейбол. Техніка гри у нападі та захисті».

  1.         Активізація опорних знань 

Визначення поняттям «фізичне виховання», «спортивні ігри» «особисте здоров’я». Техніка безпеки, якої додержуються учні під час виконання волейбольних вправ.

5 Практичне заняття

5.1 В підготовчій частині потрібно підготувати організм до майбутньої основної діяльності, підвищити загальну і спеціальну підготовку. Виконується шикування учнів, вітання, повідомлення задач заняття. Стройові вправи на місці – повороти. Ходьба в русі: на носках, на п'ятках, на внутрішній та зовнішній частині стопи. Під час ходьби спину тримати рівно, положення рук змінювати за командою. Після ходьби переходити на біг. Далі виконується комплекс загально-розвивальних вправ для розігріву м’язів рук і плечового поясу, тулуба в русі. Вправи для розвитку сили м’язів ніг і укріплення зв’язкового апарату гомілкових і колінних суглобів: ходьба випадами, стрибки на одній нозі та на двох ногах з просуненням вперед.                                                                                                                              

Спеціальні бігові вправи:

  •       біг з високим підніманням стегна;
  •       біг із нахльостуванням гомілки.
  •       правим боком приставним кроком;
  •       лівим боком приставним кроком;
  •       біг з виносом прямих ніг уперед; 

Після бігу - ходьба 1 коло для нормалізації дихання. Переміщення з колони по одному в колону по два. Виконуються загально-розвиваючі вправи на місці: ривкові рухи, нахили та повороти тулуба, нахили та випади, махи прямими ногами. Всі вправи учні виконують за викладачем на чотири рухи. Велика увага приділяється вправам кистей, плечових суглобах та на розтягування м'язів ніг: нахилам, випадам і так далі.

  1.   Для того, щоб досягти основної мети заняття, учні виконують окремі задачі 
  •       Комплекс вправ у парах м’ячем 
  •       Прийом і передача м’яча 
  •       Передача м’яча в парах в русі  
  •       Блокування після накидання м’яча 
  •       Естафета 

Гра на увагу «Група, струнко!» 

 

№ з/п

Зміст заняття

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

Підготовча частина – 10-12 хвилин

1

  1.     Шикування, привітання.
  2.     Повідомлення завдань уроку.
  3.     Правила безпеки життєдіяльності
  4.     Визначення ЧСС

2-3 хв.

 

Правила поведінки та техніка безпеки на заняттях з волейболу.

 Чсс не тренованого учня: юнаки – 10 -12уд/10сек; дівчата – 10-15 уд/10 сек.

2

Стройові вправи (повороти на місці).

30 сек

Чітке виконання команд. Основна увага на правильну поставу.

3.

Різновиди ходьби: на носках, п’ятках, внутрішній та зовнішній стороні стопи.

30 сек

Тримати дистанцію.

Слідкувати за поставою.

Спина пряма підборіддя підняте.

4

Повільний біг . Різновиди бігу:

- біг приставним кроком лівим та правим боком;

- біг спиною уперед у чергуванні із звичайним;

- біг з високим підніманням стегна;

- біг із закиданням гомілки;

- біг підскоками з круговими обертами прямими руками вперед та назад.

- біг зі стрибками біля волейбольної сітки.

-  Звичайний біг

 

3 хв.

Вдих-носом, видих- ротом, тримаємо дистанцію1,5- 2 кроки.

Руки на пояс;

 

 

Руки перед собою;

 

Руки за спиною, тулуб нахилений вперед;

 

Імітувати блокування м'яча, рухаючись біля сітки приставним кроком з вистрибуванням вгору.

5

Перехід на ходьбу. Вправа на відновлення дихання. Піднятися на носочки, руки через сторони вгору – вдих, опуститися - видих

30 сек.

 

 

Тримаємо дистанцію, Слідкувати за точністю виконання вправи.

6

Комплекс загально-розвивальних вправ для розігріву м’язів рук і плечового поясу в русі

 2-3 хв.

 

Комплекс спеціально-підготовчих вправ учні виконують з  повною амплітудою.

 

  1. В.п. руки в замок.

1-4 колові обертальні рухи кистями рук

3-4 повторення

Тримати дистанцію. Руки прямі

 

  1. В.п руки в замок до грудей

1 руки в замку вперед

2 до грудей

3 вгору

4 до грудей

5 повторень

Руки в замку при виконанні вправи розвертати назовні

 

  1. В.п. праву руку вгору, ліву вниз. Зміна положення рук.

1-2 права рука вгору;

3-4 ліва рука вгору.

3-4 повторення

 Руки при виконанні вправи прямі.

 

  1. В.п. руки в сторони

1-4 кругові рухи прямими руками вперед;

5-8  кругові рухи прямими руками назад;

4 повторення

Тримати дистанцію. Рухи виконуємо з повною амплітудою.

 

  1. В.п. руки перед грудьми

1-2 відведення зігнутих рук назад;

3-4 відведення прямих рук назад.

3-4 повторення

Руки тримати на рівні грудей.

 

  1. В.п. руки до плечей

1-4 колові обертальні рухи вперед;

5-8 колові обертальні рухи назад.

3-4 повторення

Вправу виконуємо з повною амплітудою.

 

  1. В.п руки вільно.

1-4 з'єднати руки позаду спини права рука зверху;

5-8  з'єднати руки позаду спини ліва рука зверху;

2 повторення

Спина рівна.

7

Перешикування з однієї колони в колону по двоє

20 сек

Повернути колони у шеренги.

8

Загально-розвиваючі вправи на місці:

4 хв.

Слідкувати за точністю виконання вправ.

 

  1. В. п., ноги на ширині плеч., руки на пояс.

1-2 Нахили тулуба праворуч.

3-4 Нахили тулуба ліворуч

4-6 повт.

Вправу можна виконувати з рукою.

 

  1. В п., ноги на ширині плеч, руки на пояс.

1-2 Нахили тулуба вперед.

3-4 Нахили тулуба назад.

4-6 повт.

Ноги в колінах не згинати, дивитись вперед.

 

  1. В. п., стійка ноги нарізно., руки перед грудьми.

1 Поворот тулуба різким рухом вправо.

2 Поворот тулуба різким рухом вліво.

4-6 повт.

Руки не опускати вниз.

 

  1. В.п.,о.с.
  1.       Руки вгору прогнутися назад.
  2.       Нахил тулуба вперед, торкнутися кінчиків носків.
  3.       Присісти руки перед собою.
  4.       В. п.

4 повт.

Вправу виконувати з повною амплітудою.

 

  1. В п. стійка ноги нарізно,     руки вперед.

1 - Мах правою ногою до лівої руки.

2 - Мах лівою ногою до правої руки.

5-6 повтор.

Мах виконувати прямою ногою.

 

  1. В.п.:о.с.

1-2 Випад правою ногою вперед.

3-4 Випад лівою ногою вперед

4-6 повтор.

При виконанні випаду звернути увагу на  осанку.

 

  1. В.п. о.с руки в замок

1- Відставляємо праву ногу назад на носок, прогинаємося руки в гору

2 -  В.П

3 - Відставляємо ліву ногу назад на носок, прогинаємося руки в гору

4 – В.п.

4-6 повт.

Руки в замку розвертаємо на зовні.

 

  1. В.п. о.с
  1.      упор присівши;
  2.      упор лежачи;
  3.      упор присівши;
  4.      В.п.

4 -5 повтор.

Слідкувати за точністю виконання вправи.

 

  1. В.п. о.с
  1.      Стрибок ноги нарізно, руки вгору;
  2.      В.п.
  3.      4 те ж саме.

5-8 повт.

Стрибки виконуємо активно.

II Основна частина – 30-32 хвилини

1

Розминка з м'ячем в парах

  •           Передача м’яча з ударом двома руками об пол;
  •           Те ж саме зі стрибком;
  •           Передача м’яча двома руками із-за спини.
  •           Передача ударом по м’ячу однією рукою (як нападаючий удар)

10 повтор.

10 повтор.

10 повтор.

10 повтор.

Учні  беруть м’ячі та працюють за командою викладача. Звертати увагу на точність виконання вправ

 

 

 

 

2

Прийом і передача м’яча:

  •           прийом м’яча знизу після накидання партнером;
  •           прийом м’яча зверху після накидання партнером;
  •           передачі м’яча двома руками ( чергуючи верхню з нижньою) в парах.

 

 

8-10 разів

8-10 разів

20-30 передач

 

 

 

 

 

 

Робота в парах. Слідкувати за точністю виконання завдань, виправляти помилки.

3

Прийом і передача м’яча в парах в русі від лінії подачі до сітки

4 повтор.

Робота в парах. Слідкувати за технікою безпеки під час виконання вправи.

4

Передача та прийом м’яча  через гравця, який стоїть біля сітки (3 та 6 зони)

По 4 повтор.

 

http://nashaucheba.ru/docs/13/12979/conv_1/file1_html_m6e558ebc.pngВправу виконувати по черзі. Слідкувати за точністю виконання поставленого завдання.

5

Блокування м'яча:

- стрибки біля сітки з підняттям рук вгору;

- стрибки біля сітки з підняттям рук вгору з двох кроків;

  - блокування м’яча після накидання його над сіткою з протилежної сторони

5 повтор.

 

5 повтор.

 

10 повтор.

 

Стежити за правильним виконанням блокування та удару м’яча не торкатися сітки руками та тілом.

 

 

 

 

6.

Робота у четвірках:

  •           передача м’яча знизу та зверху через сітку із пасом у 3 зону.

 

Звернути увагу на точність передачі м'яча. Учні в зоні 3 виконують імітацію блокування м’яча.

7

Естафета

  1. «Човник»

 

 

 

 

 

3 хв.

Учні поділені на дві команди.

1.Навпроти кожної команди стоїть  дві кеглі. Учасник біжить до першої, торкається  - повертається до стартової лінії, - біжить до другої  кеглі торкається лінії біля кеглі, повертається і передає естафету наступному учаснику.

III Заключна частина – 3-5 хвилин

1.

Повільний біг

1 – 1,5кола

Тримати дистанцію. Звернути увагу на дихання.

2.

Перехід на ходьбу, відновлення дихання.

 

Піднялися на носочки, руки через сторони вгору – вдих, опуститися – видих

3.

Шикування в одну шеренгу, підведення  підсумків заняття. Виставлення оцінок

1 хв.

Виставлення оцінок деяких учнів. Відмітити кращих.

4.

Вправа на увагу

До 1 хв.

«Група, струнко!»

5.

Вимірювання ЧСС

30 сек.

 

6.

Домашнє завдання

30 сек.

Віджимання від підлоги. Стрибки ч/з скакалку

7.

Організований вихід із залу

 

 

 

 

docx
Додано
12 лютого
Переглядів
67
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку