Конспект інтегрованого уроку з інформатики та історії України
в рамках проєкту " STEM/STREAM: від ідеї - до успіху "
Дата проведення : 27 січня 2021р.
5 клас
Повшук Олександра Петрівна
вчитель інформатики,
вчитель другої категорії,
Рожнівського ліцею «Гуцульщина»
імені Федора Погребенника
Рожнівської сільської ради
Косівського району
Івано-Франківської області
Очікувані результати
S
T
R
E
A - розфарбувати об’єкти та написати слова в середині фігур
M – уміння аналізувати , порахувати скільки років пройшло з часу історичної події;
Мета уроку:
• удосконалити навички створювати об'єкти, що складаються з базових графічних примітивів; обертати, відображати й масштабувати об'єкти; зафарбовувати об'єкти;
• розвивати логічне мислення, уміння аналізувати; розвиток довготривалої пам'яті, вміння розподіляти увагу; розвиток предметного сприйняття та мовлення; розвиток інформатичної компетентності;
• виховувати інтерес до предмета; виховання інформаційної культури, сприяння вихованню працелюбності, самостійності, допитливості, вміння зосереджуватися; виховання поваги до думки іншої людини.
Тип уроку: інтегрований.
Інновації: STEM- технологія
Обладнання: проектор, мультимедійна презентація, персональні комп’ютери
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Завдання 1. Заповніть структурну діаграму «Види комп’ютерної графіки»
Завдання 2
Визначте з яких об’єктів складаються зображення, які типи заливок використовуються.
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності. Ви навчилися вставляти в текстовий документ графічні зображення, а також розглянули деякі їх властивості. Це були рисунки, схеми, діаграми тощо. Їх використовують для ілюстрації змісту текстового документа. Ви вже знаєте, що графічні об’єкти, вставлені в текстовий документ, мають певні властивості: розмір зображення, розташування на сторінці, обтікання текстом, контрастність та яскравість, межі рисунка, заливка тощо.
IV. Повторення вивченого матеріалу.
У Word 2007 використовується кілька видів ліній - пряма лінія, сполучна лінія, крива, полілінія і мальована крива.
Алгоритм створення ламаної (аналогічно створюється і крива):
1. Вибрати на вкладці Вставлення у групі Зображення кнопку Фігури ф (мал. 3.23).
2. Вибрати інструмент Полілінія.
3. Вибрати на аркуші початкову точку лінії.
4. Вибрати на аркуші точки, які є вершинами ламаної.
5. Двічі клацнути в кінцевій точці лінії.
Для створення замкненої ламаної або кривої потрібно її кінцеву точку вибрати біля початкової точки цієї лінії. Програма автоматично сполучає ці точки, замкнувши лінію і зафарбувавши внутрішню область.
РЕДАГУВАННЯ ГРАФІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ У WORD
Графічні примітиви є самостійними об’єктами і їх можна редагувати незалежно від інших об’єктів цього зображення. Нагадуємо - усі ці операції здійснюються для виділених об’єктів. Щоб виділити об’єкт, потрібно вибрати його на зображенні.
V. Виконання практичної роботи №11
На екрані проектора вам пропонуємо ознайомитися з подією, яка відзначається 27 січня.
Ваше завдання: створити текстовий документ у якому будуть відповіді на такі запитання (шукаємо в Інтернеті):
Вчитель повідомляє історичні відомості:
Символом Голокосту став метелик. Чому саме він? У 1943 році хлопчик із варшавського гетто написав у своєму листі: «…найжахливіше, що в гетто метелики не живуть!» Метелики — це символ радості, без якої не живуть.
Тому пропоную Вам за допомогою текстового процесора та графічних елементів створити плакат на знак пам’яті про подію, подарувати хлопчику метелика, а також залишити побажання майбутнім поколінням і всім людям, які мають пам’ятати ці уроки історії. Адже, як сказав історик Ієгуда Бауер: «Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші нащадки ніколи не стали жертвами, катами чи байдужими спостерігачами» .
Зразок на екрані проектора(фото хлопчика та гетто, а також текст додано у папку для виконання практичного завдання)
Анотація до матеріалу: інноваційні напрямки освіти, зокрема STEM, з кожним днем стають все популярнішими. І це не дивно, адже саме такий підхід дозволяє зацікавити учнів точними науками та зробити сам процес навчання більш жвавим та оригінальним.
Конспект уроку містить істричні відомості та презентацію (зразок плаката), у ході інтегрованого заняття є можливість перевірити засвоєння попереднього матеріалу, оцінити результати роботи кожного учня. Розробка відповідає новітнім освітнім вимогам, в якому використовується впровадження STEM-освіти. Здобувачі освіти самостійно оволодівають матеріалом за допомогою набутих вмінь та навичків під керівництвом вчителя та закріплюють новий матеріал.