Конспект інтегрованого заняття для старшого дошкільного віку на тему: «Чарівний світ химер і див»

Про матеріал
Творчість Марії Примаченко є яскравим явищем українського мистецтва, що відкриває дітям дивовижний світ фантазії та символів. Її роботи надихають на творче самовираження, розвиток уяви та емоційного сприйняття. Використання мотивів її мистецтва на занятті сприяє формуванню інтересу до національної культури та розвитку творчих здібностей дітей.
Перегляд файлу

                             Конспект інтегрованого заняття

 для старшого дошкільного віку на тему: «Чарівний світ химер і див»

                           (за картинами Марія Примаченко)

Програмовий зміст: вчити дітей уважно розглядати картини, помічати характерні ознаки творчості Марії Примаченко (яскраві кольори, фантастичні образи, декоративні елементи), передавати у власному малюнку образ дивної, химерної тварини, добирати кольори відповідно до настрою, складати коротку розповідь про створений образ;  формувати естетичне сприймання мистецтва, інтерес до української народної художньої спадщини, уміння поєднувати реальні та фантастичні ознаки у творчій роботі, навички композиційного розміщення зображення на аркуші, впевненість у власних творчих можливостях; розвивати уяву, фантазію, асоціативне та образне мислення, зв’язне мовлення, дрібну моторику рук, почуття кольору та ритму, емоційну чутливість до художнього образу; виховувати любов і повагу до українського мистецтва, бажання творити, самостійність, охайність у роботі, доброзичливе ставлення до робіт однолітків, уміння радіти успіхам інших.

Матеріали та інструменти: репродукції картин Марія Примаченко, стіл для дидактичної гри та творчої роботи (можна перевертати для гри), дидактична гра «Вусолапохвіст». подушечки або м’які килимки для сидіння дітей, папір, закріплений на створених з коробок мольбертах для творчості. кольорові олівці, фломастери, фарби, пензлі, серветки, вода, тиха або казкова музика для створення атмосфери під час творчих та релакс-вправ,  ліхтарики, картки із зображенням тварин.

                                              Хід заняття.

Доброго дня, малята! Давайте привітаємося один з одним.

(Діти вітаються.)

Скажіть, а навіщо ми вітаємося? (Відповіді дітей.)

Чудово. А чи  хотіли б ви привітатися якось незвично? Не так, як завжди?

(Діти висувають свої ідеї: можна привітатися як тваринки, можна — як іншопланетяни, можна — іноземною мовою, лежачи, стоячи, кулачком, носиком тощо).

Вау, це здорово! Ми привіталися — і це дуже приємно. А ще нам стало трішечки веселіше. От і чудово!

Друзі, а давайте розімнемося та пригадаємо нашу з вами розминку — чудернацьку й дивну.

Одна у нас є голова. Готові?

Отож, одна у нас є голова.

А вуха? — Два.

А щічки? — Дві.

І дві руки, і дві ноги.

А ніс? — Один.

А рот? — Один.

Язик? – Один.

А якби два? — Були б дива!

(Діти радіють, плескають у долоні, їм весело від такої відповіді.)

Малята, скажіть, будь ласка, а що ж таке диво? Що означає слово «дивний»?

(Відповіді дітей.)

Так, насправді диво — це вигадка, фантастика, щось незвичне, химерне, казкове.

А чи пам’ятаєте ви таку українську художницю, яка творила дива, вигадувала неіснуючих тварин і зображувала їх на своїх полотнах?

(Відповіді дітей.)

Так, це — Марія Примаченко.

І ця чудова художниця запрошує нас сьогодні на бієнале.

Ой, нове слово! Знову якесь дивне диво!

Друзі, бієнале — це виставка. Але сьогодні вона в нас теж буде незвичайною. Я запрошую вас озброїтися маленькими ліхтариками й не вмикати їх доти, поки ви не потрапите на саму виставку.

Отже, запрошую всіх на виставку картин Марія Примаченко.

(Діти лягають під стіл, де розміщені картини Марії Примаченко, світять ліхтариками та розглядають картини.)

Далі робота з картинами.

Діти розглядають картини. Вихователь звертається до конкретних дітей і ставить запитання:

Що вам сподобалося?

Що зображено на картині?

Як ви думаєте, як художник назвав цю картину?

А як би ви назвали цю картину?

І чи хочете ви дізнатися, як її назвав художник?

Розглянули все — продовжуємо заняття.

Друзі, а нас чекає ще одна цікава діяльність — гра. Будемо її грати ось на цьому столі.

Але як використати цей стіл незвично? Що взагалі на ньому можна робити? Для чого стіл?

(Відповіді дітей.)

Так, а я пропоную перевернути його догори дриґом і використати саме так.

Діти та вихователь перевертають стіл, розкладають дидактичну гру «Вусо, лапо, хвіст» та виконують правила й умови гри.

Ой, чудово!

Вихователь задає запитання по грі:

Хто заховався на малюнку?

Кого цікавого побачили?

Як би назвали таку тварину?

Так, друзі, а ми продовжуємо.

Пропоную зараз пограти та виконати цікаву вправу «Пантоміма» — «Відгадай, хто я».

Діти по черзі обирають картинку із зображенням тварини та показують її без слів. Решта дітей мають відгадати, хто це.

Друзі, ви чудово справилися із завданням! Ваші дії були настільки чіткими, що ми відразу здогадалися, хто заховався і кого ви зображували.

Малята, чи хотіли б ви створити свою химерну, дивну тварину?

(Відповіді дітей.)

Прошу вас заплющити оченята та уявити: яка ця тварина, як би ви її назвали, які кольори будете використовувати, що цікавого та особливого буде у цьому зображенні.

Вправа релакс «Уяви свою тваринку».

Ну що, якщо вже готові і знаєте, що будете творити сьогодні, запрошую у творчу майстерню.

Але працювати будемо сьогодні незвично. У нас сьогодні день Див, тобто дивний день. Тому й робота у творчій майстерні теж буде дивною.

Розділіться, будь ласка, на пари. Будемо працювати по команді.

Розпочинаємо роботу, малюючи зображення своєї тварини на своєму аркуші.

За сигналом ви маєте обмінятися місцями та продовжувати працювати на чужому аркуші, продовжуючи роботу чужого майстра.

Тваринка буде завершеною після декількох обмінів, а потім ми влаштуємо своє бієнале.

Готові? Приступаємо до роботи! Звучить чарівна музика, діти працюють в парах.

По закінченню роботи вихователь разом із дітьми влаштовує виставку — творчу виставку власних робіт дітей.

Діти діляться своїми враженнями про сьогоднішній день, розповідають, що їм сподобалося, що було цікавого та дивного, і які відкриття вони зробили.

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
14 квітня
Переглядів
160
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку