Відділ освіти, культури, молоді та спорту Бобринецької міської ради
Бобринецький дошкільний навчальний заклад №1 «СОНЕЧКО»
Конспект інтегрованого заняття з правил дії у надзвичайних ситуаціях під час воєнного стану
для дітей молодшого дошкільного віку
« Пригоди Патрона та іскорок суперечили.»
Підготувала:
вихователь: Усік Л.І.
Бобринець-2024
Програмовий зміст: розширити та систематизувати знання дітей про небезпечні, залишені в довкіллі предмети; формувати вміння поводитись в небезпечних ситуаціях, класифікувати предмети за вказівкою; вчити дітей розслаблятися, виконувати рухи за зразком; виховувати розсудливість, відповідальність та безпечне ставлення до свого життя та здоров'я.
Матеріал: плакати "Патрон застерігає" , іграшки пес Патрон та кіт Мирон, картки до гри "Обійманці" , іскорки суперечили Міа та Бринь, загадки з мінної безпеки та ілюстрації - відгадки до них, матеріал до гри "Ми-сапери," картка "На що схожі міни", картка Проведи Мирона додому безпечною дорогою, картонні ручки до вправи "Долоньки відчуттів", значки.
Хід заняття
-Діти, сьогодні у нас незвичайне заняття. Перед початком пропоную вам привітатись за допомогою ось цих чарівних карток.( Гра "Обійманці")
-Ой, діти, ви чуєте, хтось стукає?
- Це до нас завітали гості пес Патрон та його друг кіт Мирон. Це помічники рятувальників, вони допомагають у складних ситуаціях. Вони принесли ось такі цікаві плакати: "Патрон застерігає"
Ми вже їх розглядали. Нагадаємо, які правила нагадує нам пес Патрон.
-Молодці, діти.
-А ще вони пропонують руханку "Мінна безпека" (Діти виконують руханку з показом правил мінної безпеки).
-Діти, а ви знаєте, що у Патрона є друзі, уже знайомі нам іскорки суперечили.
(З-за ширми з’являється Міа")
Міа: Відгадайте, любі діти,
Чудо-загадки мої
І розгляньте ці малюнки,
Що розкажуть вам вони?
Ну що, діти, давайте відгадаємо загадки і покажем Міо ,які ми кмітливі.
(Діти відгадують загадки та показують ілюстрації- відгадки.)
Міа: Ви молодці, дуже швидко впорались з завданням.
(З-за ширми з'являється Бринь.)
-Діти, хто це?
Бринь: Хочу я дізнатись, діти,
Чи зумієм розпізнати,
Що безпечне, а що ні
Дайте відповідь мені.
(Гра "Ми-сапери". Діти класифікують картки на два поля- безпечні та небезпечні предмети.)
-Діти у Патрона теж є для вас завдання. Вам потрібно з’єднати лінією схожі предмети.(Гра "На що схожий вибухонебезпечний предмет ".)
- Патрон з Мироном дуже вам дякують за виконання всіх завдань та пропонують виконати вправу "Долонька відчуттів"
-Давайте пригадаємо назви пальчиків.
-А тепер показуючи той пальчик, який я назву ви виконуєте мої вказівки.
Великий-назвіть предмет і його колір.
Вказівний- назвіть звук, який чуєте.
Середній - назвіть речі, які відчуваєте на своїй шкірі.
Безіменний - назвіть речі, які відчуваєте на запах.
Мізинчик - назвіть речі, які відчуваєте на смак.
-Молодці, діти.
-Мирону вже час повертатись додому. Діти, допоможіть йому пройти безпечною дорогою.
-Діти, ви дуже добре справились з завданнями. Патрон запитує чи пам'ятаєте ви всі правила?
Діти: Щоб не сталося біди
Будем слухати завжди.
Те про що говорять нам, неслухняним дітлахам:
Дивні речі обминути
І до рук своїх не брати!
-Діти, Патрон вам дуже вдячний і дарує ось такі значки, щоб ви їх носили і згадували правила мінної безпеки.